Çerkes Cengiz hakkında şok gerçek: Olumsuz yorumcuları videoya çektirmiş

Maltepe Cezaevi’ne geçen hafta 10 aylık hapis cezasını yatmak için yüz araçlık konvoyla giderek medyada yer alan ‘Çerkes Cengiz’ lakaplı Cengiz Şıklaroğlu’nun cezaevine girmediği ortaya çıktı. Ayrıca Cengiz Şıklaroğlu'nun sosyal medya üzerinden kendisi hakkında olumsuz yorum yazanları bularak onlara zorla video çektirdiği belirlendi. Dün tutuklanan Çerkes Cengiz'in ilk ifadesinde söyledikleri de ortaya çıktı.

5 Mayıs 2017 08:45
PAYLAŞ
TWITTER

Şıklaroğlu, 10 aylık hapis cezasını yatmak üzere 30 Nisan’da yüz araçlık konvoyla cezaevine gitmiş, konvoy görüntüleri medyada yer bulmuştu. Hakkında kesinleşmiş bir hapis cezası bulunmadığı, konvoydaki şahısları para karşılığı tuttuğu öğrenilen Şıklaroğlu, dün Ataşehir’deki evinde gözaltına alındı. Şıklaroğlu’nun evinde ruhsatsız tabanca, kurusıkı tabanca, üç ruhsatsız av tüfeği ve 193 değişik çapta fişek ele geçirildi. Adliyeye sevk edilen Şıklaroğlu, basın mensuplarına, “Denetimli serbestim” dedi.

EMNİYET'TEN AÇIKLAMA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Son günlerde yazılı ve görsel medyada kendisini suç örgütü lideri gibi tanıtıp toplum üzerinde algı yaratarak kişiler üzerinde korku salmaya çalışan C.Ş. 06.30’da Ataşehir’deki evinde yakalanmıştır” denildi.

TUTUKLANDI

Şıklaroğlu, sayı ve nitelik bakımından vahim olan silah veya mermileri satın aldığı, taşıdığı ve bulundurduğu suçundan tutuklandı.

'HİÇ CEZAEVİNE GİRMEDİNİZ Mİ? SORUSUNA YANIT: "DENETİMLİ SERBESTİM"

Evinden 1 adet kuru sıkı ve 1 adet tüfek çıktığı iddia edilen Şıklaroğlu'nun emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şıklaroğlu adliyeye sevkedilirken, "Ben yanlış birşey yapmadım" dedi. Gazetecilerin ’cezaevine girmediniz mi’ sorusuna ise, "Denetimli serbestim" yanıtını verdi.

15-17 YAŞ ARALIĞINDAKİ ÇOCUKLARA ZORLA VİDEO ÇEKTİRMİŞ

Bir başka iddiaya göre de Cengiz Şıklaroğlu isimli şahıs sosyal medya üzerinden kendisi hakkında olumsuz yorum yazan 3 genci bularak zorla onlara video çektirdi. Çektirdiği videoları da kendi İnstagram hesabının hikaye kısmından yayınladı. Cengiz Şıklaroğlu isimli şahıs görüntüleri yayınlarken 'Abilerinize güvenmeyin, her kötü yorum yapan bulunuyor.' şeklinde tehdit mesajı ekledi.

İstanbul Ataşehir’deki evinde dün Sabah gözaltına alınan Şıklaroğlu’nun evinde ruhsatsız silahlar ele geçirildi.

ŞİRKETLERİN TELEFONLARI ÇALIŞMIYOR

Takvim'in haberine göre ise Şıklaroğlu'na ait olduğu öne sürülen biri Tuzla'da diğeri de Büyükçekmece'de olan şirketlerinin telefonlarının çalışmadığı görüldü. Şıklaroğlu ile ilgili olarak özellikle Rusya'da zengin sevgililerini dolandırdığı ve mağdur ettiği iddiaları ile hakkında çeşitli şikayetler olduğu iddia ediliyor. Cengiz Şıklaroğlu'nun hakkındaki suçlamalar nedeni ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde de kaydı bulunduğu ortaya çıktı.

KARDEŞLİK ADINDA BİR GRUBU VAR

Kardeşlik adını verdiği de bir grubu var. Bu grubun internet sitesi bulunuyor ve girişinde Cengiz Şıklaroğlu'nun bu gruba dair bir açıklaması yer alıyor. Ancak grubun faaliyetlerinin ne olduğu hakkında bir bilgi bulunmuyor.

NE OLMUŞTU?

Çerkes Cengiz lakaplı Cengiz Şıklaroğlu 10 aylık hapis cezasını yatmak üzere 100 araçlık konvoyla cezaevine gittiğini iddia eden görüntüler ile bir anda gündeme gelmişti. İHA'nın geçtiği haberde ise Şıklaroğlu'nun 2016 yılı başında geldiği Türkiye’de Suriye’deki Türkmenlere yardım etmesi için bazı işadamlarına zorla senet imzalattığı iddiasıyla yargılandığı davalardan hapis cezası aldığı öne sürülmüştü. Ancak Şıklaroğlu'nun 100 araçlık konvoyla cezaevine gitme görüntüleri kurgu ve şov çıktı.

(AJANSLAR)

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir