Cinayet davası sanığı kadın tecavüze uğradığını anlattı!

Kayseri'de, çekilen kredi parasından kaynaklanan husumet nedeniyle çıkan silahlı kavgada Salih Soylu'nun öldürülmesi ile ilgili açılan davanın görülmesine devam edildi. Cinayet sanıklarından biyoloji öğretmeni Seda N., tecavüze uğradığını, cinayeti bu nedenle eniştesinin işlediğini öne sürdü.

Cinayet, geçen 25 Şubat'ta Kocasinan İlçesi'ne bağlı Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı'nda işlendi. Çıkan silahlı kavgada Salih Soylu'nun öldürülmesi ile ilgili açılan davanın duruşmasına şüpheliler biyoloji öğretmeni Seda N., Musa Şahin, Engin Kıtır, Melih Bal, Sinan Alnıaçık, Ünal Akyol getirildi. Duruşmada, tutuksuz sanıklar Nezir Naşvat, Faruk Kandemir, Gökhan Karacaoğlu, Tugay Yavuz Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile hazır bulundu. Davada öldürülen Salih Soylu'nun eşi Sehal, babası Şemsi Soylu, cinayette yaralanan Atilla Köklü davaya müşteki olarak katıldı.

'SANA PARA KAZANDIRACAĞIM. 200 LİRA YATIR, 14 BİN LİRA KAZAN' DEDİ

Salih Soylu'nun öldürülmesi ile ilgili tutuklu yargılanan 3 yıllık biyoloji öğretmeni Seda N. savunmasında daha önce İstanbul'da oturan evli bir kadın olduğunu hatırlatarak şöyle dedi:

"2014 yılında biyoloji öğretmeni olarak Siirt 'e atandım. Borçlarım yüzünden iddaa oynadım. Facebook'taki iddia sayfasını beğenince, bana sayfada bulanan üyelerden arkadaşlık isteği geldi. Bunlardan birisi de Kayseri'de yaşayan Atilla Köklü'ydü. Bana, 'Sana para kazandıracağım. 200 lira yatır, 14 bin lira kazan' dedi. Israr etti, ben de gönderdim. Bekar olduğunu söylemişti, daha sonra 'Kız kardeşim' dediği ancak bir süre sonra karısı olduğunu duyduğum kişinin hesabına çeşitli tarihlerde çeşitli miktarlarda paralar yatırdım. İddialar için en son olarak Siirt merkezdeki 2 ayrı banka şubesinden 35 bin TL kredi çektim. Gönderdim parayı aldığını ve esrar içtiğini yine para göndermezsem beni polise şikayet edeceğini söyledi. Sonrasında beni Salih Soylu ile tanıştırdı. Bana, 'Kayseri'ye gel, kazandığın senedi vereyim' dedi. Kayseri'ye geldiğimde bana bıçak göstererek 'Seni bir yere götüreceğiz korkma' dediler. Geldikleri otomobile bindim. Otomobilde bana bir şey koklattılar. Bayılmışım o anda, kendime geldiğimde kan içindeydim. Bana tecavüz ettiler."

Sena D. tecavüze uğramasından sonra "Bu olayı birilerine anlatırsan seni öldürürüz" tehdidi ile karşılaştığını, görev yaptığı kente döndüğünü, bir süre sonra Kayseri'ye çağrıldığını anlattı. Tutuklu kadın korktuğu için Kayseri'ye geldiğini kaydederek şöyle dedi:

KAYSERİ'YE GELDİĞİM AKŞAM 6 KİŞİ TECAVÜZ ETTİ

"Kayseri'ye geldiğim akşam 6 kişi tecavüz etti. Beni para karşılığında satacaklarını, kabul etmemem durumunda öldüreceklerini söylediler. Daha sonra görev yaptığım Siirt'te gittim. Ablama, enişteme tecavüz dışındaki her konuyu anlattım. Parayı alabilmek için plan yaptık. Eniştem Musa, sosyal medyadan hesap açtı. Atilla ile görüşmeye başladı. Kameralı görüşme yaptıktan sonra inandırdık. Kayseri'ye geldiğimde Engin Kıtır'ın kiraladığı araca bindim. Salih ve Atilla'nın fotoğraflarını enişteme göndermiştim. Engin beni Ankara'ya götürmek üzere yola çıktığında enişteme Salih ve Atilla'yı öldürmemesi konusunda mesaj atmıştım. Salih çıplak fotoğraflarımı istedi. Kabul etmedim. Kayseri'de bulunan eniştem, Salih ve Atilla'yı korkutmak amacıyla ateş etti. Salih öldü."

Mahkeme heyeti diğer sanıkları da dinledikten sonra davayı 16 Kasım'a erteledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
karışık kuruşuk işler bunlar ya
Kayseri değil mi ..kun içi.. Allah uzak etsin bu memleketten insanı.
@serdar_cicek_a9 Kayseri türkiye'de en az olayların olduğu yerlerden biridir. Ayrıca Türkiye'nin her karış toprağı bizimdir kıymetlidir hiç bir yer ...kun içi değildir
@kaya_kaan_1983 Google amcaya bir danış istersen, yaşanabilir iller sıralamasında önceki yıl 22, geçen yıl 43 almış bir şehir, suç oranlarının ülkeye göre dağılım sıralamasında kötü noktada görünmemek adına verilerini kimseyle paylaşmayan bir şehir, yaralamalı ve ölümlü trafik kazalarında ilk 10 içerisinde olan bir şehir, adi suç oranlarına bakıldığında ilk 3'e giren bir şehir, trafikte saygı oranının en düşük olduğu şehir, varoş bölgelerde yetişen neslin sabıka oranı en yüksek şehir. Rakamsal tam verileri merak ediyorsan, tekrarlıyorum google amca senin için hazır.
BUNLARI ÖĞRETMEN YAPANIN DA,BÖYLE ÖĞRETMENLER YETİŞTİREN DÜZENİN DE TAAA...
Para öne geçmiş ,tüm değerler ikinci sırada.
bir iddia ile başlamış her şey
sen öğretmen olacan bi de çocukları eğitecen böyle kandırılan öğretmen değil salak olur hadi siyasi parti genel başkanı olsan günde 24 defa kandırılma hakkın var ama öğretmensen bu hataya düşemezsin
yaw kusura bakma ama çok salaksın, gel seni bir yere götürcez diyorlar ve gidiyorsun ve sonra da seni götürüyorlar
öğretmen hemde biyoloji ... bunlar çocuk okutacaklar ve o çocuklar vatana millete hizmet edicek .. biraz basma kalıp bi cümle oldu kabul affedin .., benim anlayamadığım " - Borçlarım yüzünden iddaa oynadım " demiş madem borcun vardı 35.000 TL kredi çekebiliyomuşsun bankadan , neden çekip ödemedin .. yada çok borcu olan biri kesin kredi kartı kırmızı çizgilidir , nasıl becerip 35.000 TL kredi çekebildin ben anlayamadım hocam ( hemde biyoloji) yaktın eniştenin başını yaktın .....
yalan veya kandırmaca var hala bu ifadede..
cezai indirimden faydalanmak istiyor...Hakim yemez
BİYOLOJİ ÖĞRETMENİNDE FAHİŞE TİPİ VAR ZATEN.
Uzun uzun reislerin kandırıldığı ülkede, 3 yıllık bir bayan öğretmen kandırılmış; çok mu!? PKK kandırıdı çözüm dediler, analar ağlamasın dediler şehirler yıkıldı, askerler, özel harekatçılar şehit oldu. 31 mitinginde kendi ağzından biz BOP eşbaşkanıyız dedi, İsrail ve ABD kandırdı, ortadoğu kan gölüne döndü, Suriyeliler ülkelerinden kaçıp ülkemizi doldurdular. Feto beni kandırdı, ne istediniz de vermedik dedi, fetocu polisler bakanların ve kendisinin hırsızlığını ortaya dökünce ortaklık bozuldu, fetoya kinini masum anadolu çocuklarına çevirdi, fitnenin sonu darbe girişimi ile bitti, 249 şehit
beynim döndü!
kesin avukat taktiği bu nasılsa ispatıda olmaz adam ölmüş az ceza alma taktiği
Diğer Haberler