Cinsel istismar davasında yargılanan sanık için 'cinsel aktivite yapabilir' raporu

17 yaşındaki kızın kendisiyle 10 dakikada iki kez cinsel ilişkiye girdiğini ileri sürerek şikayetçi olduğu sanık 70 yaşındaki S.K. için rapor hazırlandı.

Cinsel istismar davasında yargılanan sanık için 'cinsel aktivite yapabilir' raporu

Zonguldak'ta, 17 yaşındaki kızın kendisiyle 10 dakikada iki kez cinsel ilişkiye girdiğini ileri sürerek şikayetçi olduğu sanık 70 yaşındaki S.K. için düzenlenen adli tıp raporunda, sanığın 'cinsel aktivitede bulunabileceği, ancak cinsel ilişkinin kaç dakika kaç kez olabileceğinin bilinmesinin mümkün olmadığı' belirtildi.

Geçen yıl 23 Ekim'de evde rahatsızlanması üzerine aile sağlığı merkezine başvuran zeka geriliği bulunan A.A. adlı kızın hamile olduğu ortaya çıktı. Soruşturma sonunda farklı tarihlerde kıza cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla S.K. ile 63 yaşındaki S.A. ve 28 yaşındaki İ.Ö hakkında Zonguldak 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. İddianamede, sanıklardan S.K.'nın, A.A.'yı başka birisiyle tanıştırıp evlendirme vaadiyle evine çağırdığı ve cinsel istismarda bulunduğu yer aldı.

Sanıkların 'çocuğun cinsel istismarı' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlamasıyla tutuksuz yargılandığı davanın bugün yapılan duruşmasında 3 sanık hazır bulundu. Dünyaya getirdiği bebeğinin bu 3 sanıktan olmadığı ortaya çıkan ve koruma altına alınan A.A. ise duruşmaya katılmadı.

Mağdur A.A.'nın, daha önceki ifadesinde kendisiyle 10 dakikada 2 kez cinsel ilişkiye girdiğini ileri sürmesi üzerine, Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Adli Tıp Anabilim Dalı'na sevk edilen sanık S.K. hakkında düzenlenen rapor duruşmada okundu. Raporda 70 yaşındaki sanığın 'cinsel fonksiyon bozukluğu bulunmadığı, cinsel aktivite yerine getirilebilecek düzeyde olduğu ancak söz konusu cinsel ilişkinin kaç dakika kaç kez olabileceğinin bilinmesinin tıbben tespit edilemeyeceği' belirtildi.

Sanık S.K.'nın avukatı, mağdur A.A.'nın kolay kandırılabileceğine ilişkin psikolog görüşü olduğunu, beyanlarına itibar edilmemesi gerektiğini söyleyerek beraat talep etti.

Diğer iki sanığın avukatlarının savunma için süre istemesi üzerine duruşma ertelendi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
ALLAH seni nasıl biliyorsa öyle yapsın diyecem ama inşallah daha önce cezanı misliyle çekersin İNŞALLAH
dünyanın çivisi çıkmış kıyamet kopsada hep beraber kurtulsak artık başka diyecek bişey yok
ON DAKİKADA İKİ KEZ YERSEN TABİİİ ULAN ADAMIN AHI GİTMİŞ VAHI KALMIŞ GEL ŞUNU BİRE İNDİRELİM..
İddaa ediyorum hazir yiyecekler ve iceceklerde özellikle yaslilari cinsel olarak tetikleyen birsey var cocuklara karsi bukadar yoktu onceden bu ne cogaldi boyle
70 yasındaki bir adam 10 dakikada 2 kez yapabilirmi zor 17 yasındaki bir kız bu adama karşı koyabilir adamın ahı gitmiş vahı kalmış bir durumlar var bu işte
Ulan zihniyetikizi zıkeyım sapığı savunuyorlar burda
Kiz yalan soyliyor bu adam on dakikada iki kez yapamaz baskasi ile karıştırıyor
10 dakikada 2 kez makinalı tabanca mı bu hemde bu yaşta
kız adamı istismar etmiş ya la
Parçala behçet :)
haberlerde mamdan çötten başka ne haber vaaar nede haber manşetleri böyle aşağılık şeyleri haber yapıyorlar zaten t.c de adam gibi bi kanun yok suçlular adete okşanıyor adalet tarafından oooooooooooffff...........
lllxdelicesine_sevdamxlll sen salaksın galiba haberi iyice okuda öyle gel yorum yap kız engelli aklına ketiremiyor karşı koymayı anladınmı
diyelim yaptı ıye bu adamın yuzunu gızlıyorlar
Diğer Haberler