Cinsel taciz sanığı baba, 25 günlük tutukluktan sonra serbest bırakıldı

Diyarbakır'da şu anda 16 yaşında olan öz kızı M.A.'ya 6 yıl boyunca cinsel tacizde bulunduğu suçlamasıyla tutuklanan ve 18 yıl hapis istemiyle yargılanan 37 yaşındaki M.A., 25 gün sonra serbest kaldı.

Cinsel taciz sanığı baba, 25 günlük tutukluktan sonra serbest bırakıldı

Cumhuriyet Savcısı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile mağdur avukatının, sanığın tutuklanması yönündeki talepleri mahkemece reddedildi.

Merkez Bağlar İlçesi'nde ailesi ile birlikte aynı evde oturan M.A., iddiaya göre 23 Aralık 2016 tarihinde okuldaki öğretmenine 6 yıldan bu yana babasının cinsel tacizine uğradığını anlattı. Öğretmenin durumu çocuğun ailesine anlatması üzerine, anne S.A. polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Gözaltına alınan seyyar satıcı baba M.A., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

SAYISIZ KEZ CİNSEL İSTİSMARDA BULUNDU

Soruşturma başlatılırken, hazırlanan iddianamede M.A. hakkında, 'zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı' suçundan 18 yıla kadar hapis cezası istendi.

Şüpheli M.A.'nın 2010-16 yılları arasında öz kızı M.A.'ya sayısız kez cinsel istismarda bulunduğunu belirten savcı, cinsel tacize karşı çıkan mağdurun tehdit edildiğini ifade etti. Şüphelinin haftada 1-2 kez, evde kimsenin bulunmadığı zamanlarda eylemini gerçekleştirdiğini kaydeden savcı, mağdur ve annesinin şikayetçi olduğunu belirtti. Şüphelinin suçlamaları kabul etmemesine karşı, ailenin iki akrabasının tanık olarak dinlendiğini belirten savcı, mağdurun tanıklara da cinsel tacizi anlattığının ortaya çıktığını ifade etti.

25 GÜNDE TAHLİYE EDİLDİ

İddianamenin kabulü ardından hazırlık duruşmasını yapan 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi, sanık M.A.'yı 25 gün tutuklu kaldıktan sonra geçen 17 Ocak'ta tahliye etti. Davanın ilk duruşmasında ifadesi alınan anne S.A. eşinin yıllarca çocuklarını taciz ettiğini belirterek, "3 ay önce duydum ve hemen şikayet ettim. Tutuklandıktan hemen sonra serbest bırakıldı. Serbest bırakılınca diğer çocuğumun okuluna gidip saldırmış ve darp etmiş. Sürekli beni arayıp rahatsız ediyor. Kızım ondan nefret ediyordu. İki kızım birbirinden habersiz tacize uğramış. Olaydan sonra boşama davası açtım" dedi.

'BABAM BENİ DE TACİZ ETTİ'

Duruşmada tanık olarak ifadesi alınan 15 yaşındaki H.A. ise babasının kendisini de taciz ettiğini anlatırken şöyle konuştu: "Babam her eve geldiğinde yanıma gelerek sarılmak ve dokunmak istiyordu. Ben izin vermeyerek odama çekiliyordum. Israr ediyor, kapının kilidi olmadığı için bazen yanıma gelip dokunuyordu. Kendisine bağırıp çağırıyor, karşı koyuyordum. Kendisini anneme söylemekle tehdit ettiğimde 'Ben temize çıkarım senin adın kötüye çıkar' diyordu. Yanına gitmediğimde beni eve hapsediyor, hiçbir yere göndermiyordu. Ablama yapılanlardan haberim yoktu. Ne amaçla çağırdığını anlıyordum. Onun için gitmiyordum. Babam okula gelmiş. Ben başım öne eğik şekilde eve gidiyordum. Bir anda bir tokat attı. Yanımda 4-5 tane okuldan erkek arkadaşım vardı. Babam onlara da saldırıyordu."

SAVCI VE AVUKATLAR TUTUKLANMASINI İSTEDİ, MAHKEME REDDETTİ

Duruşmada söz alan mağdur avukatı Mahmut Çiftçi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Remzi Atalay ve Cumhuriyet Savcısı, sanığın aileyi ve mağduru tehdit ettiğini, şiddet uyguladığını savunarak tutuklanmasını istedi. Ara kararlarını açıklayan mahkeme, sanık M.A.'nın tutuklanması istemlerini reddetti.

SERBEST BIRAKILDIKTAN SONRA OKULA GİDİP KIZINA SALDIRMIŞ

Hakkında evden uzaklaştırma kararı verilen sanığın telefon ve mesaj yolu ile tacize devam ettirdiğini belirten mağdur avukatları, şu iddialarda bulundu: "Okuldan çıkarken yanındaki arkadaşlarını ve çocuğu tehdit ve darp ediyor. Çocukların can güvenliği yok, sanığın dışarıda olması çocuklar için tehlikedir. Alınan tedbir yetersiz kalıyor. Her an bu çocuklara zarar verebilir. Zaten sürekli tehdit ediyor. Mağdurun küçük kardeşi tanık olarak dinlenirken, babasının kendisini de taciz ettiğini söyledi. Mahkemenin suç duyurusunda bulunmaması, işlem yapmaması bu kişiyi cesaretlendiriyor. Hatta mahkemeden çıkarken yüzümüze gülerek çıktı. Bu kişinin bir an önce tutuklanması gerektiğini düşünüyoruz. Tutuklanmasına rağmen mahkeme tarafından serbest bırakılması kabul edilebilir bir durum değil. Sanığın serbest bırakılması bizce hukuki bir karar değildir." (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
Aile bakanı bunlarla uğraşsın . Hollanda da konuşacakta Ne olacak . Önce Türkiye deki sorunlara baksınlar .
@denizhava olmaz ülkemizde herşet bitti güllük gülistanlık gidip milletin memleketlerinide karıştırmamız lazım...
Turkiye bura ne bekliyonuz. Hirsizlarin mafya gecinenlerin sapik tecavuzculerin cahillerin cenneti. Özgur ve cagdas dusunen ileri fikirlilerin cehennemi.
DÜNYADA 1.OLACAĞIZ.SAPIKLIKTA
@keynes28 neden olmasın olsun ne olacak Allahtan müslümanız da içimiz rahat
O SAPIĞI BIRAKAN MAHKEME ÜYELERİ BAŞKANI ARAŞTIRILMALI. BİR SORUN VAR GİBİ.ÖZ ÇOCUĞUNA 6 YIL CİNSEL İSTİSMAR YAPAN BİR KİŞİYİ SERBEST BIRAKMAK İÇİN NE OLMAK GEREK ?
Allah cezani versin.mikrop.adaletimizi de anlamis degilim
aile bakanı dediğiniz varlık burada işini yapacağına hollandada birilerine yalakalık yapıp ortalığı krıştırıyor...
Babanın çocuğuna sarılmasını 'cinsel taciz' olarak nitelendirmek sapık düşünce değil mi !!!! Çocuğunu çocuğu olduğu için seviyor ve sarılıyor , annesi nasıl sarılıyorsa babası da çocuğuna sarılamaz mı, bu taciz mi olur ???????????!!!!!!!!!!!!!!!!
@yalcinsaadet Dokunmak istiyordu demiş kız demek ki olmaması gereken yerlerden bahsediyor sapıkça hislerle sarılıyor demek ki adam çocuğu olduğu için değil. Bu şikayetçi olan kızlar ikisini ayırt edebilir herhalde!
kürt illerinde siyaset yapmayın polise taş atmayın.onun dışında tecavüzmü edersiniz uyuşturucu ticaretimi yaparsınız hırsızlıkmı yaparsınız adammı vurur haraçmı toplarsın.hiç birinin suçu yok.adaletinizle yüzyüze kalmanız dileği ile.
@adem_solcu_2015 ulan mal KÜRT İLİ nedir...ulan sözde ırkçılık yapıp ortalığı karıştırcan fakat onuda beceremiyorsun ...
@bulut_han gücünemi gitti kürt ili deyince güneydoğu diyim o zaman belki kafan basar ulan.
bazı mahluklar hemen hükümete çakmak için bahane aramış bulmuş lan adam sapıksa devlet ne yapsın bunlar gbiler her ülkede her asırda vardır
tecavüzcüyü serbest bırakanı asıl sorgulamak gerekiyor :( en üzücüsü de sapık zihniyetlere adaletin kalmış olması...İSTİFA...... HAKİM VASIFLI ŞAHIS.........
Baba öz çocuklarını taciz eder serbest kalır bir birsini bıçaklar serbest kalır nasıl ülke oldu burası bu saçma sapan ceza uygulaması kime göre neye göre oluyor nasıl bir adalet sistemdir nasıl bir hukuk anlayışıdır bu bir insan böyle suçlar işleyip nasıl serbest kalır
HAYIRRR HAYIRRR HAYIRRR DİYCEMM...
@kardelenseven o zaman bu haberleri okumaya devam edersin
Bu insan müsveddesini salıverenler en tacizlerin, tecavüzlerin en ağırına, en şiddetlisine maruz kalır İnşallah!!!
ALLAH CEZASINI BİR ŞEKİLDE VERSİN BU ERKEKLER ALDI BAŞINI GİDİYOR NE OLACAK HALİMİZ KİMSE EVLENMİYECEK BU GİDİŞLE
burdaki catmalar hükümete değil hükümet edenlerin dini ne hale getirdiklerinedir islam dini bukadar seviyesiz değil hırsızlık yap meydanlarda yalan söyle ırz düşmanlarını serbest bırak sonra müslümanlıkdan dem vur hangi müslümanlık bu
@em msenin gibilerhak ediyor yargının bağımsız olduğunu bilmiyormusun
Diğer Haberler