Dedektif imam hırsız avında

Antalya’da namaz kıldırırken cep telefonunu çalan hırsızı dedektif gibi iz sürerek yakalatan imam, geçici görevlendirildiği başka bir camide, güvenlik kamerası görüntülerinden tanıdığı hırsızı da yakalattı. İmam oyalamaya çalıştığı şüphelinin aç olduğunu söylemesi üzerine peynir ekmek ikram etti. Bu sırada caminin yanından geçen sivil polisi fark eden imam, adamın Arapsuyu Eski Cami’deki hırsızlık olayına karışan zanlıya benzediğini belirterek polisten yardım istedi.

21 Nisan 2017 16:12
PAYLAŞ
TWITTER
Dedektif imam hırsız avında

Antalya'da Konyaaltı 15 Temmuz Şehitler Camisi’nde görevli imam Emre Mermer, geçici görevlendirildiği Arapsuyu Eski Cami’deki yardım kutusunun devrildiğini fark etti.

Güvenlik kamerası görüntülerini izleyen imam, 280 kiloluk yardım kutusunu devirip sürekli sallayan hırsızın, para atma deliğinden çıkardığı bozuk paraları çaldığını tespit etti.

ŞÜPHELENDİ

İmamın ihbarıyla camiye gelen polis ekipleri, güvenlik kamerası görüntülerini inceledi, parmak izi alarak tutanak tuttu. Ertesi sabah, 15 Temmuz Şehitler Camisi’nin yanındaki evine giden Emre Mermer, şadırvanda beklerken gördüğü bir kişiden şüphelenerek yanına yaklaştı, güvenlik kamerası görüntülerinde belirlediği hırsıza benzetti.

HIRSIZI OYALAMAYA ÇALIŞTI

Polise haber veren Emre Mermer, oyalamaya çalıştığı şüphelinin aç olduğunu söylemesi üzerine peynir ekmek ikram etti. Bu sırada caminin yanından geçen sivil polisi fark eden imam, adamın Arapsuyu Eski Cami’deki hırsızlık olayına karışan zanlıya benzediğini belirterek polisten yardım istedi. Şüpheliyi gözaltına alan Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu dedektifleri, güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. Yardım kutusunu devirip sallayarak para atma deliğinden çıkardığı paraları çalıp uzaklaştığı görülen kişi olduğu ortaya çıkan Halit B.’nin, parmak izleri de yardım kasasındaki izle örtüştü. Yasal işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Halit B. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

DEDEKTİF GİBİ İZ SÜRMÜŞTÜ

Cami imamı Emre Mermer, görev yaptığı 15 Temmuz Şehitler Camisi’nde 10 Nisan’da ceketini ve telefonunu çalan hırsızın yakalanması için dükkanları gezip, telefonunu bulmuştu. Emniyetten telefonunu teslim alan imam, cihazındaki hırsızın özçekim fotoğrafını polise teslim ederek fotoğrafın çekildiği lokantayı da tespit edip hırsızın yakalanmasını sağlamıştı. (AA)

Anahtar Kelimeler:

Okuyucu Yorumları14 yorum
 • 29 Oy
  Türkiyede %15 lik islam düsmanlari elinden geleni yapiyor bu %15 e dikkat edin sosyal medyadan ortaligi karistiriyorlar
 • 24 Oy
  Ah be imam, her Cuma namaz çıkışı siz açık açık soyuyorsunuz ya. Yıllardır cuma namazına gidiyorum, hep cuma namazlarını ücretli kılıyoruz
 • 19 Oy
  @umityilmaz22 sahtekar adam utanmadan yalan söylüyorsun ayıp ayıp tamam hercuma para istiyorlar ama kimsedende zorla para toplanmıyor verdiğinde 1 liradan fazla değildir beyinsiz adi
 • 45 Oy
  Yanar artık herkes herkesi ispiyonla onu yapıyor arkadaşlar herkes herkesten kaçar oldu dindarı demiştim onu da hacısı da hocası da kimi kime çalıştığı belli değil yazıklar olsun böyle dindarla
 • 68 Oy
  Zaten imamlar şu anda yemekle çalışıyor ya istihbaratla ya da yabancı erkeklerle ortaklaşa çalışıyor arkadaşlar yani diyanetin adamları ad altında devletin ajanı ona göre cemaatlerdeki imamlar da diyanetteki imamlar da hepsi
 • 33 Oy
  @dr_01 istediyiniz kadar ugrasin sizin gibi dinaizlere meydqni birakmicak bu millet gidin kilisenize
 • 14 Oy
  @dr_01 sizin gibi ahlaksızlar malesef ülkemizde o kadar çoğalmışki herkezi kendiniz gibi görüyorsunuz
 • 139 Oy
  VATANDAŞIN İRADESİ MÜHÜRSÜZ,SAHTE,YSK FERMANI OYLAR İLE SANDIKTAN ÇALINIRKEN SUSAN,DESTEK VEREN LER YARDIM SANDIĞININ DELİĞİNDEN ÇIKARABİLDİĞİ 3-5 BOZUK PARAYI ALAN EKMEK PEYNİRİ BİLE ALAMAYAN HIRSIZ KARŞISINDA ŞAHİN OLURLAR KESİN.İSMİ ÜSTÜNDE YARDIM SANDIĞI AÇ İNSANDAN DAHA YARDIMA İHTİYACI OLAN VARMI?
 • 55 Oy
  @hasananbar cenenin bağını emi !!! ne anlatın beynim yandı . arada bir soluk al
 • 4 Oy
  ne açı kesin uyuşturucu bağımlısı

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.