Diri diri yaktılar!

Adana'da bağımlı bir kişi sırtından bıçaklanıp, cebinde taşıdığı tiner üzerine dökülerek diri diri yakılırken, son anda kurtarıldı.

19 Nisan 2012 02:00
PAYLAŞ
TWITTER
Diri diri yaktılar!

Merkez Yüreğir İlçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde dün meydana gelen olayda, metro viyadüğünün altında poşet içinde tiner kokladığı iddia edilen Süleyman Kul, yanına yaklaşan kimliği belirsiz bir kişinin bıçaklı saldırısına uğradı.

Fotoğraflar için tıklayın...

Saldırgan, Süleyman Kul'u sırtından bıçaklayıp, yere düşürdü. Kanlar içinde kalan Süleyman Kul'un cebine koyduğu içinde tiner olan poşeti çıkaran saldırgan, üzerine döküp, çakmağı kaçarak ateşe verdi. Alevler içinde kalan Süleyman Kul'un yardımına çevredeki vatandaşlar koşup, su dökerek söndürdü. 155'e yapılan ihbarla olay yerine giden polis ekipleri, Süleyman Kul'u yüzü ve vücudunun üst kısmı yanmış halde buldu. Polisler, acılar içinde kıvranan Süleyman Kul için ambulans çağırdı. Yaralı genç, başına gelenlerle ilgili polislerin sorularını cevapsız bıraktı.

Süleyman Kul'un üzerine su döküp, yanan elbisesini çıkartarak ölümden kurtaran görgü tanıkları polise verdikleri ifadelerinde, "Bu genç buralarda sürekli tiner koklayıp dolaşır. Yanına gelen bir kişi, 'Sen kız kardeşime nasıl laf atarsın? Nasıl rahatsız edersin? Ben seni yakmaz mıyım?" diyerek bağırıp, sırtından bıçakladı. Sonra da yaralının cebinden çıkardığı poşet içindeki tineri üzerine döküp ateşe verdi. Biz müdahale etmek isteyince de kaçıp gitti" dedi.

Olay yerine gelen ambulanstaki sağlık ekibi, Süleyman Kul'un vücudunu serumla yıkadı. İlk yardımın ardından yaralı genç Adana Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hayati tehlikesi olduğu belirtilen Süleyman Kul, tedavi altına alınırken, polis saldırganı yakalamak için çalışma başlattı.

DHA

Anahtar Kelimeler:

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir