Diyarbakır'da kahreden kaza! Nöbet kulübesinde şehit oldu

Diyarbakır 7’nci Kolordu Karagah Destek Grup Karagah Bölük Komutanlığı 2 nolu kulede, dün saat 20.40’da aynı kulübede nöbet tutan bir askerin elinde bulunan G-3 piyade tüfeğiyle ’doldur boşalt’ yaptığı sırada silahın ateş alması sonucu başından vurularak şehit olan ulaştırma er 27 yaşındaki Onur Yaman için Diyarbakır Merkez Yenişehir İlçesi General Galip Deniz Kışlası’nda tören düzenlendi.

Diyarbakır'da kahreden kaza! Nöbet kulübesinde şehit oldu

Diyarbakır'nda 7’nci Kolordu Komutanlığı içerisindeki nöbet kulübesinde bir askerin ’doldur- boşalt’ yaptığı sırada kaza ile silahın ateş almasıyla başına kurşun isabet eden er Onur Yaman olay yerinde şehit oldu.

7’nci Kolordu Komutanlığı içerisinde bulunan 2 no’lu kulede dün saat 20.40 sıralarında meydana gelen olayda bir asker elinde bulunan G-3 piyade tüfeğine ’doldur boşalt’ yaptığı sırada silahın ateş alması sonucu mermi aynı kulübede nöbet tutan ulaştırma bölüğündeki er Onur Yaman’ın başına isabet etti. Kanlar içerisinde yere yığılan er Yaman, olay yerinde yaşamını yitirdi. Silah sesinin duyulması üzerine gelen askerler durumu yetkililere bildirdi. Olay yeri inceleme ekipleri sevk edildiği kulede yaklaşık 2 saat inceleme yapıldı. Soruşturma sürdürülüyor.

KIŞLADA TÖREN DÜZENLENDİ

Ulaştırma er 27 yaşındaki Onur Yaman için Diyarbakır Merkez Yenişehir İlçesi General Galip Deniz Kışlası’nda tören düzenlendi. Törenin ardından şehit er Yaman’ın Türk bayrağına sarılı tabutu, Memleketi Ankara’nın Beypazarı İlçesi’ne gönderildi. Şehit ulaştırma er Onur Yaman’ın şehadet haberi, Beypazarı’nın Ayvaşık Mahallesi’nde oturan ailesine saat 02.00 sıralarında verildi. Acı haberi alan baba Muhammet Yaman ve ailesi gözyaşı döktü.

Şehit er Yaman için memleketi Beypazarı’ndaki Fatih Camisi’nde düzenlenen cenaze törenine, şehit babası Muhammet Yaman, şehidin ablası Dilek Değer, ablasının eşi olan CHP Diyarbakır eski İl Başkanı Muzaffer Değer, Ak Parti ve CHP milletvekilleri, Ankara Valisi Ercan Topaca, Beypazarı Kaymakamı Kadir Ekinci, Belediye Başkanı Tuncay Kaplan, ailesi, yakınları ve çok sayıda kişi katıldı.

YAN YANA SAF TUTTULAR

Evin tek oğlu olan şehit er Onur Yaman’ın bekar olduğu, sivil hayatta muhasebe bürosunda çalıştığı, terhisine 6 ay kaldığı öğrenildi. Dudaş Köyü nüfusuna kayıtlı şehit ulaştırma er Onur Yaman’ın Fatih Camisi’ndeki cenaze namazında, Beypazarı’nda dün toprağa verilen şehit Uzman Çavuş Sefa Tiftik’in babası Alaattin Tiftik ile bugün toprağa verilen şehit Onur Yaman’ın babası Muhammet Yaman yan yana saf tuttu.

Şehit er Onur Yaman’ın cenazesi, ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Beypazarı Şehitliği’nde toprağa verildi. Beypazarı, bir gün arayla ikinci şehidini toprağa vermiş oldu.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Allah rahmet eylesin.. 1.doldur boşalt askere doğru veya nöbet kulübesinde yapılmaz.istasyonu vardır orda yapılır.. 2.hangi asker olursa olsun silahının dolu olup olmadığını bilir ve doldur boşaltı da herzaman güvenli yapar.. 3.ulaştırma er diyosunuz.. araba mı kullanmalı kulübede nöbet mi tutmalı
mekanı cennet olsun mehmedimin......fakat doldur boşalt nasıl başına doğru yapılır onu hiç anlayamadım.....
nöbet kulubesinde doldur bosalt yapılmaz ama hala yapılıyor oyuncak değil o silahlar yazık olmuş allah rahmet eylesin
@soner3450 Aylar önce o bölükten terhis oldum. Ben de ulaştırmacıydım. Ulaştırma er nöbet mi tutar yoksa araç mı kullanır diye yorum yapan ustadım. Orası Diyarbakır. Asker sayısı belli bir yere kadar. Herkes kritik ve önemli yerlerde görevi var. 2 nolu mevzi Kolordunun en önemli bölüğünün kulesi. biz bile günde 8 12 saat araç kullanıp nöbet tutuyorduk. Yani burada Yönetime laf edilmesi olumlu değil. Allah ailesine ve sevenlerine Sabır versin. Vatan sağolsun.
Kaza değil tartışma sonucu biri diğerini vurmuştur bir ihtimal. nöbet kulübesinde doldur boşalt yapılmamalı. Allah ailesine sabır versin
İyide 7 ci kolordu komtanlığında kaldım nöbete giden askerlere boş şajör veriliyordu iki tane dolu şajörde hücüm yeleğinde kalıyordu müdahale esnasında o iki jajörün çıkması yasaktı dolu jajörü silaha taktığında kırma kolunu çekmeden ağza gelmez şahibeli iyi araştırılsın
Aylar önce o bölükten terhis oldum. Ben de ulaştırmacıydım. Ulaştırma er nöbet mi tutar yoksa araç mı kullanır diye yorum yapan ustadım. Orası Diyarbakır. Asker sayısı belli bir yere kadar. Herkes kritik ve önemli yerlerde görevi var. 2 nolu mevzi Kolordunun en önemli bölüğünün kulesi. biz bile günde 8 12 saat araç kullanıp nöbet tutuyorduk. Yani burada Yönetime laf edilmesi olumlu değil. Allah Ailesine ve sevenlerine sabır versin. Vatan sağolsun
Diğer Haberler