Diyarbakırlıları kızdıran Ramazan afişi

Diyarbakır’ın bazı noktalarındaki billboardlara, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nce hazırlanan ’Ramazan Şanlıurfa’da Yaşanır’ yazılı afişlerin asılması, tepkilere yol açtı. Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Alican Ebedinoğlu, "Diyarbakır’daki billbordlarda Şanlıurfa reklamının yapılması bu kentin değerlerini hiçe saymaktır. Bu kent sahipsiz değil, kabul edilemez" dedi. Sosyal medyada da yer alan fişler tartışma konusu oldu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve Diyarbakır’da bazı noktalardaki bilboardlara asılan afişler tartışma yarattı. Şanlıurfa Balıklıgöl fotoğrafının kullanıldığı ve üzerinde, ’Ramazan Şanlıurfa’da yaşanır’ yazılı afişlere bir tepki de Diyarbakır Esnaf ve sanatkarlar Odaları birliği Başkanı Alican Ebedinoğlu’dan geldi.

DESOB Başkanı Ebedinoğlu, ’Ramazan Şanlıurfa’da Yaşanır’ yazılı afişin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir çok billboarda yer alması ile kentin değerini hiçe sayıldığını belirterek, "Diyarbakır turizim kentidir, onbin yıllık tarihiyle, kültürüyle insanlarının hoş görüsüyle, sahabeleriyle inanç turizminin başkentlerinden biridir. Diyarbakır’daki billbordlarda Şanlıurfa reklamının yapılması bu kentin değerlerini hiçe saymaktır. Bu kent sahipsiz değil, kabul edilemez" dedi.

Sosyal medya hesaplarında da paylaşılan ve bazı sivil toplum kuruluşlarının tepkisine yol açan afişler tartışma konusu oldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 53 yorum
yani urfa hoş güzel ama d bakır kadar olamaz zaten ne demek ramazan urfada yasanır
kayyum işgali bıraksın hizmet versin.kayyumdan hayır yok.hayır HDP deb n gelir
pkk sempatizani seni ismindeki türkü çıkar
hendek kazarakmı.öz yönetim ilan ederek belediye kaynaklarını pkk ya peşkeş cekerekmi
BİLBOARDLARI KİRAYA VERİRKEN ADAM SORMAZ MI NE ASACAN DİYE:)))
@kozmonot_2014 @kozmonot_2014 BELEDİYE BAŞKANIMI VAR SORSUN HÜKÜMETİN ATADIĞI BELEDİYE BASKANINDAN NE BEKLENİR.
@kozmonot_2014 yaani
@erdincdj he demi pkk lı belediye başkanı olsa ramazan barzaniyle yaşanır afişi asarlardı. Bunlar daha iyi günleriniz o güzelim şehri terorüst yuvası yaptınız şimdide toplayın meyvelerini.
@kozmonot_2014. Adam asılacak pankartı biliyor amac provakasyon diyarbskır düşmanlığı diyarbekirspor bayragını diyarbakır caddelrrinden söktürenden ne beklenir
Ne kadar boş bir şey ya ben Hataydayım burayada asmışlar ne var bunda ? adamlar reklamını yapıyor diyarbakırlıların uğraşacak şey ikalmadı galiba
Rakip şehir olmuşlar sanki ne lan altı üstü 30 gün aç kalacaksınız
D.Bakır Belediye Başkan vekili bu nasıl kabul eder ODALAR Birlik Başkanı tebrik ederim D.bakırın surlerı urfeya bedel
kayyumların yönetimi bu kadar olur
yeterya insanlarla dalga geçmeyi bırakın herkes dinini ibadetini yaşasın
provokasyon amaçlı yapılan iş. Ramazan 45 derecedemi yaşanır.Adı hizmet olsun diye yapılan sorumsuzca bir iş.
@maydeniz21 Doğru diyon Ramazan için Deniz kenarına gelin
La olum bu ne lan nispet yaparcasına.
Diyarbakırın ne zoruna gitmiş.Önce dönün bi kendinize bakın siz önce içinizdeki vatan hainlerini temizleyin sonra urfaya laf edin
ne geri zekalı insanlar varya adam urfayı övmüş ne güzel işte daha ne istiyon salakmısın sen, ramazan şanlıurfada yaşanır buraya gelin demek istiyor.
@demirezen62 KARDEŞ DİYARBAKIR CADDELERİNDE DEMİŞ ONU:)
neyin kafası bu işte böyle bir birimize düşürüyorlar bizleri şu güzel ülkemizin her karışı bizlerin değil mi ne olmuş urfa yazsalar diyarbakır yazsalar izmir yazsalar memleket bizim arkadaşlar.
@sarkomhakan akıllı konuş mikrop sarkomhakan
urfamı müslüman oldu başımıza
@sadikaliyuceer en azından urfa da insanlar fazla geniş değil batıda genişleye genişleye bişey kalmadı
Bayram da çorumda yaşanır :)
@akadirh baktım adamlar obruk barajını yapmışlar bodrum plajı reklamlarını izle.
'la ne işiz var urfada 45 derece sıcakta balikligolmu gezilir akşam iftardan sonra atlayın arabanıza 1 saat sonra urfadasiz ha balikligolun huzurunu maneviyatı ni alın sahurda ciğer kebabinizi yeyin gidin evize
doğru yazılmış. tabiki de URFA DA yaşanır...
İKİSİDE BEŞ KURUŞ ETMEZ..KALDIR ÇÖPE ATT....
Sanki çok önemli bi mesele. Len olum sande urfaya as ne var bunda. Konuşman bile abes. Kendin yapamıyon ondan sonra böyle çamur atar durursun.
tam cehilce bir düşünce. ankara da her hafta bir ilimizin tanıtımı yapılır akm de . bu durumda ankara da değer meğer kalmadı.
urfada dunen pislik turkiyenin hiç bi yerinde dunmuyo bide peygamber şehiri diyorlar kurban olsunlar peygamber lere
@dost.21 peygamberler her zaman en bozuk kavimlere gönderilmiştir. kavimlerin düzelmesi için.
Cobanlık urfada yapılır :) koyunu cok cahili cok akkoyumlarla iftar vkoyunlan urfada balıklı göl dışında gezilecek yermi var çöl şehri
ama diyarbakır gibi teröristi yok
@muratkaya63 sizin gibi faşist ırkcısı ırkını inkar edenide dünyada yok
alayı menfaatçidir ağırlık nerdeyse oraya yanışırlar ülkeye faydası olmadığını düşünüyorum keşke yozgat olsaydıda urfa olmasaydı diye düşünüyorum
Aynısı İstanbul'da da var sorun yapacak bir olay değil, bütün şehirlerimiz de de vardır belki...
Bana sorsan bir diyarbakirli olarak bitlis tatvan van ve agri tam ramazanlik serin suyu buz gibi hala daglarda kar vardi daha dun bitlis norsin ve tatvanda gezdik. Cok güzeldi valla
burdan pirim çıkmaz karıştıramazsınız urfa diyarbakır tek bir ses bile yok bu haberin saatlerdir birinci sırada ne işi var
YALAKACI GERİCİ YOBAZIN BİRİNİN AKLINA ESMİŞ...YALAKA OLSUN DİYE BAŞKA ANLAMI YOK..
Evet dogru diyor ramazanda urfaya gidin bahcelerde serinleyin varsa tabi suya girin oda bilecikte. Yok yani. Surlari gezin gulgelikte oda yok. Ciger yiyin diyecem de diyarbakirin meyan oda fistik oda antep in buldum buldum basliktan dolayi evde kalan gencler ve tiklim tiklim suriyeliler. Diyarbakir ulucami hevsel bahceleri dicle suyu. Kadayifi ciger ve meyani unutma..ramazan urfada yaşanır demek baska yerde yasanmaz demek. Simdi urfada yazarsan surlarimiz gezmeye kafi desek dogru olurmu. Dunyanin heryeri güzel.
Kim ne derse desin Diyarbakır ı çok sevdim tanıştığım insanları da çok iyiler
sizde gidin şanlıurfaya yazin parayi bas yaz
harbiden saçmalamışlar yani git şanlıurfada yap bu reklamı gerizekalı
BUNUN NESİNE TEPKİ GÖSTERİYORLAR ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL. REKLAM AMAÇLI, TURİST ÇEKMEK AMAÇLI YAPILAN BİR REKLAM. TEBRİKLER URFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE VE NİHAT ÇİFTÇİYE. UNUTULMAMALIDIR Kİ DÜNYADA MEKKE,MEDİNE, KUDÜSTEN SONRA EN KUTSAL ŞEHİR ŞANLIURFADIR. ESKİDEN HACILAR URFAYA UĞRAYIP GİDERLERDİ HACCA.
Hayat Mardin de güzel..
dünyada bu kadar zulüm işkence savaş varken uğraştığımız şeye bak. çağırsın diyarbakırlılar bizi şehirlerine biz de gelelim.
akıllı konuş serkomhakan
bunlar boyle işte.
Olay Diyarbakır-Urfa olayı değil. Ortada ne yazık ki yine dinin bir şeylere alet edilmesi var, bundan vazgeçmek gerek zira bizi bölmekten başka bir şeye yaramıyor. Ben daha dindarım, senin mezhebin yanlış vs şeyler bizi asla birleştirmez, asla ileri götürmez AKSİNE ülke olarak elimiz zayıflar. Olaya buradan bakmak gerekli yani gerçek müslüman kendini reklam etmez, ibadet de hayır da gizlice yapılmalı, öyle gazeteci ordusu ile cumaya gitmek kimsenin diğerinden daha inançlı, daha takvalı olduğunun göstergesi değildir. Lütfen böyle şeylere prim vermeyelim. Gerçekten bir olalım, diri olalım.
terbiyesiz akıllı konuş enimon kanki
frtdg.. adlı şahıs. sen gerızekalımısın?? yozgat ne ise urfada odur bu memleket ıcın..
Diğer Haberler