Emlak çetesi soruşturmasında tecavüz dehşeti

Gazetelere 'Gayrimenkulleriniz karşılığında nakit verilir' şeklinde ilan vererek, kendilerine başvuran çok sayıda gayrimenkul sahibini dolandıran ve tecavüz dehşeti yaşatan çete çökertildi

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, gazetelere 'Gayrimenkulleriniz karşılığında nakit verilir' şeklinde ilan vererek, kendilerine başvuran çok sayıda gayrimenkul sahibini dolandıran şebekeyi çökertti. Çete elebaşının bir kadını da silahla tehdit ederek tecavüz ettiği ortaya çıktı.Şebeke üyelerinin tüm mal varlıklarına el kondu. Polis ekipleri şimdi şebekenin mağdur ettiği yüzlerce kişiye ulaşmaya çalışıyor.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şebekeyi 6 ay fiziki ve teknik olarak takip etti. İstanbul'da Bağcılar, Başakşehir, Küçükçekmece, Bayrampaşa ilçeleri ile Batman'da bulunan 17 adrese 13 Ocak Cuma günü eş zamanlı operasyon düzenledi. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 2'si polis memuru, 2'si tapu memuru toplam 16 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı.

ŞEBEKENİN ÇALIŞMA YÖNTEMİ

Polis ekipleri yaptığı çalışmada şebekenin çalışma yöntemini de belirledi. Şebekenin gazetelere 'Gayrimenkulleriniz karşılığında nakit verilir' ilanı verdiği, bunun üzerine kendilerini arayarak nakit paraya ihtiyaçlarını olduğunu söyleyen kişileri seçtikleri belirlendi. Çete elemanları bunun üzerine 'Notere gidelim, gayrimenkulünüzü ipotek ettirelim, sonra istediğiniz parayı alın' diye mülk sahiplerini kandırarak zaman kazanarak paralarını ödemedikleri ve ilerleyen günlerde mallarını geri almak istedikleri zaman ölümle tehdit ettikleri iddia edildi.

YÜZLERCE KİŞİNİN GAYRİMENKULLERİNİ ALMIŞLAR

Ölümle tehdit edilen 31 kişi Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne gelerek konuyla ilgili şikayetçi oldu. Şebekenin 31 kişiye ait 10 milyon lira değerinde gayrimenkulünü aynı yöntemle elde ettiği tespit edildi. Polis ekipleri, şebekenin mağdur ettiği yüzlerce kişiye ulaşmaya çalışıyor.

4 ŞİRKETİN VE 16 ŞÜPHELİNİN TÜM MAL VARLIKLARINA EL KONULDU

Soruşturma sürecinde, gözaltına alınan 16 kişinin tüm mal varlıkları da incelendi. Polis ekipleri yaptığı incelemede şebeke lideri olduğu iddia edilen İsmet K.'nın 4 farklı şirket kurduğu belirlendi. Ekipler, şebekenin vurgun yaptıktan sonra gayri menkullerin kısa sürede şirketler arasında aktardığını ve izlerini kaybettirmek amacıyla paravan olarak kullanıldığını ortaya çıkarttı. Şebekenin kullandığı 4 ayrı şirkete ait 148 gayrimenkul tapusu, 20 otomobil, 57 bin 500 lira nakit para ve tüm varlıklarına, savcılık kararıyla el konuldu.

ŞEBEKE LİDERİ TECAVÜZCÜ ÇIKTI

Yürütülen soruşturma kapsamında şebeke liderine ait 4 şirkete ve 20 araca el ve 57 bin liraya el konuldu. Ayrıca şebeke lideri İsmet K.’nin işyerinde sekreterliğini yapan bir çalışanına da tecavüz ettiği ortaya çıktı.

12 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Emniyet'teki işlemleri tamamlanan şüphelilerden 2'si polis toplam 4 kişi savcılık talimatıyla serbest bırakılırken, şebeke lideri olduğu iddia edilen İsmet K. ile 2'si tapu memuru toplam 12 kişi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Bakırköy Adalet Sarayı'na sevk edildi. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Haberde üçüncü dereceden önemli olan kısmı manşete taşı, haberi oku konuyla alakasız çıksın. Haberciliğin çöküş noktasındasın mynet. Bu saçma haberlerine sırf bu yorumu yazmak için giriyorum, içinde şok, dehşet, facia, solucan gübresi, zengin oldular, tecavüz ve flaş yazan hiçbir başlığa tıklamayın lütfen. Bu rezalet bitmeli yeter.
Allah bunların eline düşürmesin.İnsanlar senelerce çalışıp zar zor bir ev alıyor bunlarda insanların zor durumundan faydalanıp milleti dolandıryor.Devlet bunlara çok büyük cezalar vermediği sürece bunlar milletin kanını emmeye devam edecek
Ülkemizde insanlar o kadar zor durumdaki kötü niyetli kişilerin tuzaklarını mecburen düşüyorlar...
Polis bile var içlerinde çürük elma
Diğer Haberler