Esenyurt'ta iğrenç olay! Öğretmenin bulduğu mektuptan çıktı

Esenyurt'ta 5 aile, bir kırtasiyecinin kızlarını taciz ettiği iddiasıyla polise şikayette bulundu. Şüpheli, polis tarafından gözaltına alındı. Tacize uğradığını iddia eden yaşları 8 ile 10 arasında değişen 5 çocuk, aileleri eşliğinde önce ambulansla hastaneye daha sonra da Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürülürken, çocuklar emniyette psikologlar eşliğinde ifadeleri alındı. Okul aile birliğinde görevli bir velinin anlattıkları ise kan dondurdu.

19 Mayıs 2017 15:04
PAYLAŞ
TWITTER

İddiaya göre, Esenyurt’taki bir ilköğretim okulunun karşısında bulunan kırtasiyenin 34 yaşındaki sahibi, son 1 ay içerisinde bazı kız öğrencileri elle taciz etti. Olay şüphelinin, bir kız öğrenciye yazdığı mektubu sınıf öğretmeninin bulmasıyla ortaya çıktı. Uygunsuz içerikteki mektubu farkeden öğretmen durumu kız öğrencinin ailesine bildirdi.

AİLELER ŞİKAYETTE BULUNDU

Taciz söylentisinin yayılması üzerine okula gelen veliler çocuklarıyla konuştu. Birçok öğrenci benzer şikayette bulununca aileler durumu polise bildirdi. Bu sırada velilerden bazıları okulun karşısında yer alan kırtasiyedeki şüpheliye taş ve sopalarla saldırmak istedi. Bölgeye ulaşan polis kalabalığı uzaklaştırıp şüpheliyi gözaltına aldı. Şüpheli, polis merkezine götürüldü.

PSİKOLOGLAR EŞLİĞİNDE İFADELERİ ALINDI

Tacize uğradığını iddia eden yaşları 8 ile 10 arasında değişen 5 çocuk, aileleri eşliğinde önce ambulansla hastaneye daha sonra da Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Çocukların emniyette psikologlar eşliğinde ifadeleri alındı. Aileler kırtasiyeci hakkında ’taciz’ suçlamasıyla şikayette bulundu.

"UYGUNSUZ HAREKETLERDE BULUNMUŞ"

Okul aile birliğinde görevli veli, "Mektup falan yazmış. Çocuklar öğretmenine itiraf etmiş. Kızı oyuncak vericem diye kandırmış araçla parka götürüp uygunsuz hareketlerde bulunmuş. Adam kabul etmiyor ama; 10 öğrencimiz de geldi, istismarda bulunduğunu söylediler" ifadesini kullandı.

"ESNAF KALABALIĞI DURDURAMADI"

Şüpheli ile aileler arasında yaşananları anlatan bir görgü tanığı, "Dışarı çıktık. Kırtasiye önünde kalabalık vardı. Esnaf kalabalığı durduramadı. Konunun taciz olduğu söyleniyor" dedi. Gözaltına alınan şüphelinin emniyetteki işlemleri devam ediyor. (DHA)

Anahtar Kelimeler:

Okuyucu Yorumları18 yorum
 • 210 Oy
  İnsanlıktan nasip almamış mahluk sabi sübyandan ne istedin.Bence acilen hadım etmek lazım şerefsizi
 • 268 Oy
  bu ülkede idamın şart olduğunu söylemiştik.
 • 161 Oy
  idamla olsaydi bugun iran ve arap ulkeleri medeni yasiyor olurdu..cahillikten kurtarilmali halk,dini somurup insanlari kullanmamali dinciler desene lan
 • 111 Oy
  @bornova_1 idamı abd, çin gibi çok gelişmiş ve medeni yaşayan ülkeler uyguluyor. sapıklıgın dinle imanla dinsizlikle ateislikle alakası yoktur. cahillikten kurtarilmali halk demişsin buna kendinden başlarsan kendi adına kurtulabilirsin.
 • 85 Oy
  Esenyurt adana yolunda ilerliyor
 • 25 Oy
  @mehmet_atay_1979 Adana'ya kaç kere gittiniz acaba? Bir de Esenyurt'a kaç kere gittiniz?
 • 3 Oy
  @mehmet_atay_1979 kesinlikle katılıyorum
 • 25 Oy
  Bu nasıl bir sapıklıktır ya, halbuki çocuklar insanoğlunun en saf ve en temiz çağlarından, daha günaha batmamış körpe yavrulara karşı ne tür bir şevhet uyanıyor HAYRET!
 • 30 Oy
  idama gerek yok 2002 de ki ceza yasaları geri getirilsin 1010 yılındaki referandumda kaldırılan yasada ile önce adeleti tesis etsinler kişiye yada siyasi görüşe özel yasalar varken geledek iadam yasası sadece bir felaket olur bir iftira yada muhalif ol assınlar hemen
 • 19 Oy
  Devletin bakanı çıkıpta bir defadan birşey olmaz derse sokakta da bunlar yaşanır sizler bunları görmemekte ısrar edin bakalım.
 • 21 Oy
  Akp geldikden sonra çocuk istismarında aşırı bir artış var bunun.Bir nedenide kendine dini lider diyen sapık ruhlu şerefsizlerin açıklamaları. Adını bademcilik denilen sapkınlığı yani oğlancılığı savunanlardır.
 • 5 Oy
  Cengizmavi her olayda idem şart diyrusn kardeş iranda var ama iranlırada turkiyede kadon evlenme programına cıkıyrolar bayanlar buyur burdan yak once seni iadem etmeli bu sözlerden kurtulmak için
 • 146 Oy
  bu ulkenin acilen akepeden kurtulması lazım..ulkeye aşılamaya calıstıkları seriat yanlısı yaşamla araplasmaya basladı bu cahil halk,arapların dunyanın en sapık ruhlu insanlar oldugunu butun dunya biliyor
 • 102 Oy
  @bornova_1 HADİ LAN ORADAN MAL, Bİ BOK BİLDİĞİN YOK...SIĞIR SENİN İZMİRDE AYNI KONYADA AYNI HER YER AYNI SABAH ÖĞLEN AKŞAM HABERLERİNDE ÇIKIYOR.. ŞERİAT GELSE KEŞKE BAKALIM BİR DELİKANLI SAPIK ÇIKACAKMI? E
 • 5 Oy
  @lllxdelicesine_sevdamxlll önce şeriatı öğren nedir şeriat ondan sonra konuş mal

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.