Fuhuş çetesine ‘battaniye’ baskını:26 gözaltı

Ankara’da yurt dışından getirdikleri kadınları iş bulma vaadiyle fuhuş yapmaya zorlayan 26 kişilik çete, ‘Battaniye’ ismi verilen operasyonla çökertildi.

Fuhuş çetesine ‘battaniye’ baskını:26 gözaltı

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri son yılların en büyük operasyonunu gerçekleştirdi. İhbar üzerine harekete geçen ekipler bir fuhuş çetesinin izine rastladı. Yaklaşık 9 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından operasyon yapıldı. 300 polisin katıldığı operasyonda 34 adres ile 9 otele eş zamanlı baskın gerçekleştirildi. Baskında 26 kişi gözaltın alındı. Operasyonda 12 farklı adresten 103 yabancı uyruklu kadın gerekli incelemeler için emniyete getirildi. Aralarında Ukrayna, Özbekistan, Gürcistan, Kırgızistan uyruklu kadınların bulunduğu 18 kişinin ifadesine başvuruldu.

Çetenin çoğu doktor, mühendis, öğretmen olan kadınları iş bulma vaadiyle Ankara’ya getirdiği belirlendi. Kadınların pasaport ve kimliklerine el koyan çetenin şahısları fuhuşa zorladığı ortaya çıktı. Yol masraflarını da kadınlara ödeten çetenin, kadınları kaçmaması için görüntülerini internet ortamına koymakla tehdit ettiği tespit edildi. Şebekenin fuhuş yapmayan bir kadının da kulağını kestiği ifade edildi.

Aralarında şifre kullanan çete üyelerinin, kadınlar için ‘battaniye işi ne oldu, mal iyi mi?’ bugün film yapabildin mi?’ gibi şifreler kullandığı ortaya çıktı. Çetenin bazı kadınları başka bir şebekeye yine para karşılığı sattığı kaydedildi. Operasyon anı ise polis kamerasına saniye saniye yansıdı.
Emniyetteki işlemleri tamamlanan 26 kişi mahkemeye sevk edildi.

(CİHAN)

[**<span style="font-size:15.0pt;font-family:"Calibri","sans-serif";
color:red"> Fenerbahçelilere büyük indirim! Tıklayın!

**](http://sayyac.mynet.com/tiklama/380?tags=marcamarcahabertextlink&url=http%3A%2F%2Fwww.marcamarca.com.tr%2Ffenerbahce-marka-381-tum-liste.aspx?mynettxt)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
Vay be;nasıl eğitim almış o doktor,mühendis ve öğretmenler.O ülkelerin üniversiteleri acaba fuhuş uzmanlığı eğitimi mi veriyormuş. Zorla yaptırılıyormuş,hadi canım sende.Biz de yedik bu masalı. Mesleklere bakınz,kariyer sahibi fahişeler.Eğer iş bulamıyorlrsa okudukları bölümlerle ilgili,niye yüksek tahsil yapmışlar.Boşuna geçen yıllarına yazık.Daha önce başlasalardı ticarete:)
aomar haberi doğru oku...fuhuş yapanlar doktor mühendis değil fuhuşa sürükleyenler doktor mühendis öğretmen...
Allah (C.C) Polisimizden razı olsun.Bu kadınları satanları hemen asmak lazım.Bunlar insanlığın yüz karası rezillerdir.Bana imkan verilse bu kadınları bu yola düşürenleri hemen ip de sallandırırım.
Kadınlar kendi istekleri ile geliyorlar.Yakalanıncada zorla fuhuşa zorlandık diyerek Türk'leri kötü gösteriyorlar.
bayan polislere bak sanki kendileri yakalamış gibi birde poz vermişler,buradan tüm bayanlara sesleniyorum,dünyann en basit ve paralı mesleği bayan polis olmak .erkeklerin sırtından geçiniyorlar ve erkeklerden daha fazla para kazanıyorlar,nöbet yok,fazla çalışma yok yattığın yerden maaaş.
serkan_can_77 bence sen haberi dogru oku ;)
en büyük oporasyon deniyor 26 kişi tutuklanıyor oysa ğiyasada en az 300 kiş i var ve emniyetin gözü önünde bu işi yapıyorlar hatta emniyete şikayette bulunuyrsun san ne kardeş istedinde vermedimi diyecek kadarda koruyorlar.
KADINLARIN HAYATI KURTULMUŞ
bunlari yapana agir haspis cezalari vermek gerekiyor. Aksi takdirde insan satmaya devam edecekler yazik...
battaniyeler elektrikli çıktı çarpdı milleti
Diğer Haberler