Gardiyanı bıçaklayıp kaçtı

Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda görevli baş memuru bıçaklayarak kaçmaya çalışan mahkum tarlada yakalandı.

Gardiyanı bıçaklayıp kaçtı

Yaklaşık 15 aydan bu yana Edirne Tarım Açık Cezaevi'nde kalan Erman Sezen (29), sabah saatlerinde kendisine verilen bir görev nedeniyle ceza infaz memurlarıyla tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine Sezen, cezaevinde baş memur olarak görev yapan Ramazan Gürler'i bıçakladı. Ağır yaralanan memur hastaneye kaldırıldı. Ameliyata alınan memurunun hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Bu arada, olayın hemen ardından cezaevine ait tarlalara kaçan mahkumun yakalanması için ceza infaz memurları seferber oldu. Erman Sezen, görevliler tarafından Kapıkule'ye giden uluslararası yolun yakınlarındaki tarlada yakalandı. Yakalanan şahıs, olay yerine gelen jandarma görevlilerine teslim edildi.

Sezer, jandarma aracına alındığı sırada kendisini yakalayan ceza infaz memurlarına tekmelerle saldırdı. Bu arada, ceza infaz memurları olayı görüntülemeye çalışan gazetecileri engellemeye çalıştı. Kameraların önünü kapatarak görüntü alınmasına tepki gösteren görevliler ile gazeteciler arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Adam öldürme suçundan 15 yıl hapse mahkum olan 29 yaşındaki Erman Sezen, tutuklu bulunduğu Çorum L Tipi Cezaevi'nden, iyi halinden dolayı geçen yılın mayıs ayında Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu'na nakledilmişti.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
sebbiha milisi gibi dövmeleri var.
Diğer Haberler