Gelinine tecavüz etti

Gelini 35 yaşındaki K.S.'yle zorla cinsel ilişkiye girdiği ve başkalarıyla da birlikte olmaya zorladığı iddiasıyla yargılanan 56 yaşındaki kayınpeder Hasan Hüseyin Sel, 27 yıl hapis cezası aldı

20 Ocak 2017 11:00
PAYLAŞ
TWITTER

Isparta'nın Gelendost İlçesi'nde gelini 35 yaşındaki K.S.'yle zorla cinsel ilişkiye girdiği ve başkalarıyla da birlikte olmaya zorladığı iddiasıyla yargılanan 56 yaşındaki Hasan Hüseyin Sel, 27 yıl 1 ay hapisle cezalandırıldı. Tutuksuz 4 sanık ise beraat etti. Mahkeme heyeti kadının nikahlı eşi hakkında ise 'fuhşa aracılık etmek'ten savcılığa suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

Ağustos 2014'te aile içi şiddetin yaşanmasıyla ortaya çıkan olayda, kayınpederi Hasan Hüseyin Sel'den 8 yıldan bu yana şiddet gördüğünü söyleyen ve zihinsel engelli olduğu belirtilen K.S., polis merkezine giderek şikayetçi oldu. İfadesinde şiddet olayını neden yaşandığı sorulan K.S., kayınpederinin kendisiyle zorla cinsel ilişkiye girdiğini, başkalarıyla da birlikte olmaya zorladığını iddia etti. Bunun üzerine konu Yalvaç Cumhuriyet Başsavcılığı'na iletildi. Savcılıktaki ifadesinde de benzer şeyleri anlatan K.S.'nin iddiaları üzerine soruşturma başlatıldı.

ÇOCUKLARDAN BİRİ BAŞKASININ ÇIKTI

İddiaların doğruluğunu araştırmak için savcılık talimatıyla K.S.'nin o dönem 8 ve 6 yaşındaki çocukları, eşi, kayınpederi Hasan Hüseyin Sel ve K.S. ile cinsel ilişkiye girdiği iddia edilen 62 yaşındaki İ.T., 63 yaşındaki M.A. ve 5 şüpheliden daha DNA örneği alınarak İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. DNA sonuçlarında çocuklardan küçük olanın, kadının resmi nikahlı eşinden olmadığı belirlendi. Çocuk ile şüphelilerden M.A.'nın DNA'sının uyuştuğu saptandı. Olayın ardından Hasan Hüseyin Sel ile 4 kişi hakkında 'nitelikli cinsel saldırı' ve 'fuhşa aracılık etmek' suçlarından dava açıldı.

KARAR DURUŞMASI YAPILDI

Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına tutuklu sanık Hasan Hüseyin Sel ve tutuksuz sanık S.S. katılırken, diğer tutuksuz sanıklar İ.T., İ.Ş. ve M.A. katılmadı. Savcılık mütalaası tekrar edilerek sanıklara söz verildi. Tutuklu sanık Hasan Hüseyin Sel üzerine atılı suçları işlemediğini belirterek, mütalaaya katılmadığını beyan etti. Tutuksuz sanıkların avukatları ise haklarında ceza verilmesine yer olmadığına ilişkin mütalaaya katıldıklarını belirtti.

'YUVAMI BU ADAM DAĞITTI'

İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan gelen raporda hafif zeka geriliği olan ancak kendisine yapılacak fiili saldırının bilincinde olacak ve karşı koyacak güçte yapıya sahip olduğu belirlenen mağdur K.S., duruşmada kayınpederini kastederek, "Benim yuvamı bu adam dağıttı. Ben o eve bir daha dönsem bu adam beni yine satacak iyi biliyorum. Cezasını çeksin" dedi. Mahkeme heyetinin karar öncesi son sözünü sorduğu sanık Hasan Hüseyin Sel suçsuz olduğunu belirterek, beraat talebini yineledi.

27 YIL HAPİS

Tutuklu sanık Hasan Hüseyin Sel, 'nitelikli cinsel saldırı' ve 'fuhşa aracılık etmek' suçlarından toplam 27 yıl 1 ay hapis ve günlüğü 20 TL'den 22 bin 500 TL adli para cezasına mahkum edildi. Tutuksuz sanıklar S.S., İ.T., İ.Ş. ve M.A. ise yeterli ve inandırıcı delil bulunmaması gerekçesiyle beraat etti.

NİKAHLI EŞ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Mahkeme heyeti K.S.'nin nikahlı eşi H.S.'nin fuhşa aracılık ettiği kanaatinin oluştuğunu, bu nedenle hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi. Olayın ardından babasının yanında yaşamaya başlayan K.S.'nin, eşine boşanma davası açtığı, ancak ceza davasının sonuçlanması beklendiği için bu davanın ertelendiği belirtildi.

ÇOCUK KORUMAYA ALINDI

Kadının 2 çocuğundan DNA'sı tutuksuz yargılanan şüphelilerden M.A.'ya ait olduğu tespit edilenin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı kurumlar tarafından korumaya alındığı, diğer çocuğun ise annesinin yanında kaldığı kaydedildi. (DHA)

Okuyucu Yorumları13 yorum
 • 460 Oy
  ÜLKE PERİŞAN BİR VAZİYETTE...
 • 354 Oy
  @ozgurtura ülkeyle bu olayın alakası ne adam sapıksa ülke ne yapsın
 • 228 Oy
  şimdi o çocuğun suçu ne anasından ayırmışlar. rezillikten başka bişiy değil RABBİM HAYIRLI İNSANLARLA KARŞILAŞTIRSIN CÜMLEMİZİ BÖYLE SÜTÜ BOZUK ŞEREFSİZLERLE DEĞİL
 • 144 Oy
  yuh be kardeşim ne hale geldik
 • 152 Oy
  Cocugu annesinden ayirmak suctur!
 • 3 Oy
  Sapıklık almış başını gidiyor.
 • 79 Oy
  direkt sallandıracaksın böylesini. hapis cezası nedir?
 • 54 Oy
  sence çözüm bu mu gerçekten
 • 63 Oy
  Hadım cezası rafa mı kalktı?
 • 57 Oy
  DURMAK YOK YOLA DEVAM AHLAK EROZYONUNA UĞRAMIŞ BİR TÜRKİYE ORALI BURALI TARTIŞMASI YAPIN HALA YOK ÇORUMLU YOK ADANALI YOK FENERLİ YOK CİMBOMLU YAZIK İĞRENÇ İLİŞKİLER
 • 54 Oy
  Adana dışında da sapık varmış. Yine mi Adana diye yorum atanları bekliyoruz.
 • 262 Oy
  Türkiyenin batısında böyle olaylar normal görülmeye başlandı
 • 130 Oy
  @mehmet_atay_1979 doğuda gizleniyor böyle şeyler açığa çıkarsa da kadını öldürüyorlar

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.