Genç kız boğaz ağrısından öldü

Balıkesir’in Bandırma İlçesi’nde boğazından rahatsızlanan 19 yaşındaki Fatma Keskin, hastaneler arasında dolaştırıldıktan sonra öldü.

Genç kız boğaz ağrısından öldü

Baba İbrahim Keskin, Bandırma’da kan kusan kızı için "Bu kan değil salça" dediklerini iddia ettiği doktorlar hakkında şikayetci oldu. Bandırma Devlet Hastanesi yetkilileri ise Fatma Keskin’in ölümünde ihmal olmadığını savundu.

Kütahya’da Cedid Mahallesi’nde oturan Hediye ve İbrahim Keskin çiftinin 4 çocuğundan Fatma, bir süre önce Mustafa Gencer ile sözlendi. Ramazan bayramından hemen sonra yapacağı evliliğin hayallerini kuran Fatma Keskin, geçen hafta ailesiyle birlikte Bandırma’daki yazlıklarına gitti. Bayramın ilk günü ailesiyle bayramlaşan, denize giren, arkadaşlarıyla sahilde gezen Fatma, akşam saatlerinde dondurma yedikten sonra eve döndü.

3’ÜNCÜDE ÜNİVERSİTEYE SEVK EDİLDİ

Gece boğazında şiddetli ağrı oluşan Fatma Keskin’i babası İbrahim Keskin, Bandırma Devlet Hastanesi’nin acil servisine getirdi. Burada doktorlar tarafından muayene edilen Fatma, ilaç verilerek taburcu edildi. Boğazındaki ağrılar artınca bir gün sonra tekrar aynı hastaneye getirilen Fatma Keskin’e burada serum bağlandı, müşahade altında tutuldu. İlaçları yazılan genç kız yine taburcu edildi. Evde daha da kötüleşen Fatma Keskin, bayramın üçüncü günü aynı hastanede bu kez uzman hekimler tarafından muayene edildi. Durumu ağır olan Fatma Keskin, buradan ambulans ile Bursa’da Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.

ÖZEL HASTANEYE GÖTÜRÜLÜRKEN YOLDA ÖLDÜ

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavisi sürerken, iddiaya göre yoğun bakım servisindeki yatak sıkıntısı yüzünden özel bir hastaneye ambulans ile sevk edilmek istenen Fatma Keskin, yolda yaşamını yitirdi. Belki yaşatılır diye özel hastanenin acil servisinde müdahale yapılan talihsiz genç kız yaşama döndürülemedi.

BOĞAZINDAN GELEN KANA ’SALÇA’ DEMİŞLER

Kızının bayram sonrası evlik yapacağını söyleyen İbrahim Keskin yaşananları şöyle anlattı: "Fatma’yı bayramın ilk günü rahatsızlandığı için Bandırma Devlet Hastanesi’ne getirdim. Acil serviste bizimle yeterince ilgilenmediler. Muayene edip gönderdiler. Kızım iyileşeceğine daha da kötü oldu. Bir gün sonra tekrar getirdim. Bu kez müşahade altına alıp, kendisine serum verildi. Öksürürken ağzından kan geldi. Doktoruna ’bu nedir’ diye sorduğumda bana, ’Midesindeki salça olabilir’ dediler. Kızıma ilaçlarını yazdılar ve yine eve gönderdiler. Fatma daha da kötü olunca bayramın üçüncü günü yine aynı hastaneye gittik. Bu kez kendisine uzman hekim baktı. Bana, ’Boğazındaki iltihap patladı ve vücuduna yayıldı. Bu pek nadir görülen bir olay. Kanının değişmesi lazım. Onu hemen Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne sevk ediyorum. Zaman kaybetmeyin’ dedi. Ben de yavrumu apar topar üniversiteye getirdim. Pazartesi günü doktorları onu bu kez özel bir hastaneye sevk etti. Fatmam, yolda öldü. Sürekli gelinlik giyme hayali ile yaşayan yavrum devamlı olarak, ’Allahım bana gelinlik giydirmeden kefen giydirme’ diye dua ederdi. Korktuğu da oldu. Gelinlik yerine kefen giydi. Kızım Bandırma’daki doktorların ihmali yüzünden öldü. Onlardan şikayetciyim."

HASTANE: İHMAL YOK, AZ GÖRÜLEN BİR OLAY

Bandırma Devlet Hastanesi yetkilileri, Fatma Keskin’in ölümünde her hangi bir ihmalin söz konusu olmadığını öne sürdü. Adının açıklanmasını istemeyen bir yetkili şöyle dedi: "Hasta bize, 8 Ağustos gecesi saat 23.30’da geldi. Kendisine ’şiddetli gribal enfeksiyon’ tanısı konuldu. Serum takıldı, ilaçları verildi ve gönderildi. Bir gün sonra 10.30’da bu kez mide şikayeti ile geldi. Gereklimüdahaleler yapıldıktan sonra hasta rahatlatılıp yine taburcu edildi. Bayramın üçüncü günü üçüncü kez müracaatlarında tablo değişti. Bu kez hastada gribal enfeksiyonun tetiklediği, kan ve böbrekleri etkileyen ’Hemolitik üremik sendromu’ tanısı konuldu. Bu çok az görülen bir olaydır. Ayrıca bu hastalıklar kendini en az 24- 48 saat sonra gösterir. Hastayı aynı gün ambulansla Bursa’da Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk ettik. Arkadaşlarımızın ihmali kesinlikle söz konusu değildir." Aynı yetkili, hastanın öksürdüğü sırada ağzından kan gelmediğini de söyledi.

SÖZLÜSÜNE ’İYİ DEĞİLİM, BENİ BIRAKMA’ DEMİŞ

Genç kızın sözlüsü Mustafa Gencer ise Fatma Keskin ile evlenme hayalleri kurduğunu belirterek "Fatma beni aradı. Yanına gittim. Sarılıp öptü. ’Beni bırakma, ben iyi değilim’ dedi. Öleceği sanki içine doğmuştu" diye konuştu.

Bursa Adli Tıp Kurumu’nda otopsisi yapılan Fatma Keskin’den geriye aralarında köpeği ile de çektirdiği fotoğraflar kaldı. Fatma, bugün Kütahya’da toprağa verilecek.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
ya arkadas cahilce yorumlar yapmayin olay agzindan kan geldi farkedilmedi olayi degil .bilmiyorsunuz bir de ahkam kesiyorsunuz .hemolitik üremik sendrom akut gelisir oldurur tedavisi de destek tedavisidir yani kesin tedavisi yok ...dr un yapabilecegi bisey yok yapabilecek olanlar cok az ,onlar da zaten yapilmis.lutfen cahilce yorumlar yapmayalim .
inşallah senin kardeşinide birgun bişey yok deyip eve göndermezler bakalım o zaman ne yorum yapacaksın allah kimsenin başına vermesin
Nasıl ya sen benim milletimden daha mı iyi biliyorsun, ver yüz HÜS hepsini tedavi ederler, Allak rahmet eylesin bu arada kızımıza
birşey yoktur deyip göndermek neyi anlatıyor dün hakkaride 22 yaşındaki kadının ölümüne sebep olan dr şimdi yoğun bakımda hemen haklı olarak ayaklandınız peki gencecik fidan için senin bu yorumun mantıklımı neden sesiniz çıkmıyor bu dr için hata yaptı meslekten atın demiyorsunuz şiddet çıkma sebebi böyle düşüncelerinizdendir
O DOKTOR BOZUNTULARINDAN MUTLAKA AMA MUTLAKA HESAP SORULMALIDIR ...KATİLLER.
YA kardeşim nasıl bir ülkede yaşıyoruz. bu doktor ihmalleri daha nereye kadar sürecek yetkililer daha kaç kişinin ölmesini bekliyorlar.
Bu ülkede herkes kusursuz bir doktorlar kusurlu. Kesin doğrayın hapse atın hepsini de ülke doktorsuz kalsın. Bu insanlarda hacemat ipsizleri ve muskacilara kalsin. Bu insanlara bu lazım. Kendileri beş para etmezler vuruyor doktora.
Biliyormusunuz burası türkiye yalan,dolan iftira kapatırlar olan ölene olur, ihmal hatada yapanın yanına kalır.şükür bizim dinimiz gereği.
Salçayla kanı ayrt edememişler mi ?çokmu türk filmi izliyorlar , yazık, olan gengecik fatma'ya oldu.. Allah rahmet etsin...
Olay o kanı ayırt edip edememek değil, ne kadar da biliyorsunuz herşeyi HÜS'ün dünyadaki mortalitesinin kaç olduğundan, sürecin erken anlaşılmasının zorluğundan hiçbirşeyden haberin yok. Hiç bir şey bilmeyip her konuda yorum yapan böyle birgüruh olamaz ya!! Boş başağın boynu dik olurmuş ya o misal
Canım arkadasım seni unutmayacağız mekanın cennet olsun
120 bin nufuslu Bandırmada sadece 1 tane devlet hastanesi var,bir doktora bin hasta düşüyor,iş böyle oluncada hekimler insanlara köpek muamelesi yapıyor.Bir gün yolunuz bandırmaya düşer ve hastalanırsanız sakın ama sakın devlet hastanesine gitmeyin...
120bin nüfuslu hastanede bir hastane varsa bunun sorumlusu orada çalışan sağlık mensupları değildir. bunun sorumlusu oranın aktif olmayan siyasetçileri, belediye başkanı, kaymakamı, valisi ve gereken yerlere talepte bulunmayan halkıdır.
ayrıca olayla ilgili soruşturma tamamlanmadan, doktoru suçluymuş gibi yanlı haber yapmak mynete hiç yakışmıyor. ayrıca ailenin her söylediği doğruymuş gibi algılanmamalı. sağlık çalışanını suçlu göstermek adına yalan söyleyen birçok hasta biliyorum. elini kalbinize koyun ona göre yorum yapın. hiçbir doktor, sağlık çalışanı hastası ölsün istemez. ayrıca tekrar belirtiyorum, biz sağlık çalışanları allah değiliz, kaderin önüne geçemeyiz.
siz hiç devlet hastanesinde acile gitmediniz heralde bi gidin bakın nasıl eve gönderiliyosun
EY SAĞLIK BAKANI ANLA NE DOKTORLAR KANI SALCA DİYECEK KADAR TIP BİLGİLİ OH GELDE BUNLARA GÜVEN
Önce TDK sözlüğü alıyorsun sonra buraya geliyorsun olur mu
doktora apaçık iftira var burada. kan ile salça ayırt edilemez mi yapmayın etmeyin. hüs dediğimiz hastalık genelde çocuklarda görülür ve ölüm oranı %10-15 dir. yetişkinlerde görülürse ölüm oranı daha fazladır. klinik hızlı ilerler ve yapacak çok fazla birşey yoktur. doktorlar allah değil bunu bilin. her hastayı kurtaramayız, kaderin önüne geçemeyiz.
Kalıtsal HÜS'tur. HÜS vakalarının %5-10'nu oluşturur, kompleman sisteminin kontrol dışı etkinleşmesine neden olan kalıtsal bir sorundur. Sık tekrarlanan trombozlar yüzünden ölüm oranı yüksektir
ramazan ayında acil doktoru oruç tutmak zorundaymış gibi iftar vaktinde yemek çıkartan bir anlayışıda sorgulamak lazım... sadece doktorlara yüklenmeyin..acil hastalarına bakan doktora 42 saat nöbet tutturan uzman yerine pratisyen doktor çalıştıran düzenide es geçmemek lazım..allah rahmet eylesin çok genç bir insan...
Allah ailesine sabır versin çok acı..
Güzelde kızcağızmış Allah rahmet eylesin ailesine sabır versin ...
Eğitim araştırma hastaneleri devletin çok iyi bulmadan bırakmıyorlar İstanbul için konuşuyorum.Ama mesleğini yaptığını dikkate almadan para sevdalısı doktorlarda var Bakırköyde tanınmış bir kulak burun kliniğinde özel doktora gittim lafta işini iyi biliyo bademciklerim çok şişiyordu benim bu adam lafta uzman olan adam benim bademciklerimi bir kaç sonra iyileşmeden iltihaplı bir şekilde aldı ve akan iltihap 2 gün içinde kalın bağırsağımı deldi onun yüzünden ölümden döndüm çok sağlam ameliyatlar geçirdim 40 cm kalın bağırsağım alındı,işin tuhaf yanı doktorlar nedeninin bildiği halde örtpas ----
Örtpas yapıp olacağı varmış dediler maksat biz dava açamıyalım diye şiddetle kınıyorum bu doktoru ben amlıyatdan hemen sonra parayı eline alıp sayan adamdan ne beklersiniz zaten beni mafetti soyadı ....taş olan doktor seni Allaha havale ettim dua et sıyrıldın ama öteki tarafta bırakmam yakanı..Zor tuttuk bizimkileri. bakalım Allaha nasıl verecen hesap.
Bandırma devlet hastahanesine 11 Ağustos gecesi oğlumu götürdüm 39 derece ateşle 45 dakika nöbetçi doktoru bekledik sanırım o gece 2 nöbetçi doktor olmasına karşın 1 doktor varmış . ve yanlış teşhis koydular 2 gün sonra özel doktora götürdüm sorun soğuk alğınlığı değil el ayak sendromu denen bir hastalık çıktı. Bandırma Devlet hastanesi DÖKÜLÜYOR. ..
Diğer Haberler