Görev yeri değiştirilen hizmetli kadın, zorla okula girmeye kalktı

Eskişehir'de bir okulda hizmetli olarak çalışan kadın, sosyal medyada yarı çıplak fotoğraflarını paylaşınca görev yeri değiştirildi. Okula zorla girmeye çalışan kadına tebligat imzalatıldı.

Eskişehir’de ilkokulda hizmetli olarak görev yapan S.H.C. adlı kadın, sosyal paylaşım sayfasında kendinin yarı çıplak fotoğrafları ile okul koridorunda çektiği öğrencilerin fotoğraflarını sosyal medyada yayınlayınca, velilerin şikayeti üzerine görev yeri değiştirildi.

S.H.C., okula zorla girmeye kalkınca güvenlik görevlisi tarafından bahçeden dışarı çıkartıldı. Bu durum bahçedeki öğrencileri korkuturken, S.H.C. görev yerinin değiştirildiği tebligatı imzalatıldı.

3 hafta önce Van'dan gelerek Eskişehir'deki Meseret İnel İlkokulu'nda hizmetli olarak göreve başlayan S.H.C., iddialara göre sosyal paylaşım sitesinde kendisinin yarı çıplak ve uygunsuz fotoğraflarını yayınladı. Okulun güvenlik kamerası izleme odasında da fotoğraf çektirip, koridordaki ve okulun çeşitli yerlerindeki öğrencilerin fotoğraflarını da facebook sayfasında yayınlayan kadın hizmetliden veliler şikayetçi oldu. Olay Mili Eğitim Müdürlüğü'ne de bildirildi. Milli Eğitim Müdürlüğü S.H.C.'nin görev yerini değiştirip hakkında soruşturma başlattı.

ÖĞRENCİLER KORKTU

Okuldaki görevinden alınıp Rehberlik Araştırma Merkezi'ne gönderilen S.H.C. bugün öğle saatlerinde Meseret İnel İlkokulu'na gelerek içeriye gitmek istedi. Okulun güvenlik görevlisi S.H.C.'yi bahçeden içeriye almadı. Zorla okul bahçesine giren S.H.C.'yi özel güvenlik görevlisi dışarı çıkarmaya çalıştı. Bahçede beden eğitimi dersinde olan öğrencilerin gözleri önünde yaşanan olayda güvenlikçi, S.H.C.'yi bahçeden zorla dışarı çıkardı. Öğrenciler de korkup çığlık atarak okul binasına doğru koştu.

Bahçeden dışarı çıkartılan S.H.C'ye daha sonra okulda görevli bir müdür yardımcısı görev yerinin değiştiğine dair Milli Eğitim Müdürlüğü'nün gönderdiği yazıyı imzalattı. Kısa süre sonra okula da okula polisler ve Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen geldi.

ENGELLİ KAPSAMINDA ÇALIŞIYOR

Eskişehir Mili Eğitim Müdürü Necmi Özen gazetecilere yaptığı açıklamada S.C.H.'nin sağlık sorunları olduğunu söyledi. Özen şöyle konuştu:

"Biz personelimizle ilgili idari ve adli süreci başlattık. Geçtiğimiz hafta görev yeri değiştirilmişti. Ancak sağlık sorunlarıyla ilgili okula gelemeyince bugün tebligat yapılabildi kendisine. Personelimizin sağlık sorunları olduğunu biliyoruz. Bununla ilgili tedavi sürecini kendisi sürdürüyor. Biz de takipçisi olacağız. Tabi ki okulumuzun böyle bir konuyla muhatap olması bizi de rahatsız ediyor. Ama velilerimiz şundan emin olmalılar; öğrencilerimiz bir emanet duygusuyla okullarımızda bizim himayemizdedir. Onların sağlıklı koşullarda sağlıklı ortamlarda eğitim almaları için alınması gereken tüm tedbirler okul idarelerimiz ve müdürlerimiz tarafından alınmaktadır. Bu konuda herhangi bir endişeye velilerimiz kapılmasına gerek yok. Maalesef böyle bir üzücü olay yaşandı. Gerekli önlemleri aldık almaya da devam edeceğiz. Engelli personel istidamı kapsamında iş başı yapmış olan bir personelimiz sanırım tedavi sürecinde bir aksama oluştuğu için böyle bir üzücü olay yaşandı."

"GÖREV YERİNİ DEĞİŞTİRDİK"

Milli Eğitim Müdürü Özen bir gazetecinin "Psikolojik rahatsızlığı bulunanların okullarda çalıştırılması doğru mu?" sorusuna ise "Tabii ki buna karar verebilecek durumda değilim ben. Mümkün olduğu kadar bu tür rahatsızlığı olan arkadaşlarımızı öğrencisi olmayan mekanlarda istihdam etme gayreti içindeyiz. Halk eğitim merkezlerinde, rehberlik araştırma merkezlerinde. Bu personelimiz de henüz yeni gelmişti. Biz rahatsızlığının düzeyiyle ilgili bir bilgiye sahip değildik açıkçası. Görev yerini Rehberlik Araştırma Merkezi olarak değiştirdik" yanıtını verdi.

ğrafları yayınlayınca, velilerin şikayeti üzerine görev yeri değiştirildi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Bu kadın neden sapık olarak damgalanıyor? Neden linç edilmiyor? Kadın olduğu için aklandı değil mi hemen? İşte bu toplum böyle bir toplumdur.
@omer_hizli_1987 ENEGELLİYMİŞ AKLİ DENGESİ ZAYIF DEMEKKİ TAM ANLMADAN DİNLEMEDEN HÜKME VARMA LİNÇ ETMEKTE NEYİN NESİ SEN MOZAMBİKTEMİ YAŞIYON EFENDİ GÜN GEÇTİKÇE SADİSTLEŞİYONUZ
@gokselol suphininde akli dengesi bozuktu. kadın savunucu şark kurnazı seni.
KARAMANDA 45 ÇOCUĞA TECAVÜZ EDİYDİ YİYE HABER YAPTILAR KİMSEDEN GIK ÇIKMADI MECLİSTE BİLE BAKAN BİRKEDERN BİŞEY OLMAZ DEMİŞTİ BUNA İYİ TEPKİ VERMİŞLER DEMEKKİ VATANDAŞ YAVAŞ YAVAŞ UYANMAYA BAŞLADI
@06_ankara_312 HER DUYDUĞUN HABERE İNANMA ÖLE BİŞEY OLSA VELİLER ÖTTÜRÜR ADAMI
Hayatınız algı operasyonu olmuş.Gıkı çıkmadı dediginiz olay, günlerce manşette kaldı ve haklı olarak her kesimden de lanetleme geldi. Bakanın bencede gereksiz olan açıklama ise bir kişi yüzünden tüm kurum suçlanamaz açıklamasıydı. bir kereden birşey olmaz diyen ne bakan nede millet vekili var. Lütfen böyle tırajik olayları, siyasi malzeme yapmayın.
Kadın sapık olunca "akıl sağlığı yerinde değil" deyilip geçilen ülke Türkiyedir.
ENSAR VAKFINDA OLANLARA DEVLET DE MİLLET DE NEDENSE ÇOK ÇOK DUYARSIZDI...
Diğer Haberler