Gülizar'ın katili cezaevinde 'tecavüzcü' diye dövüldüğünü söyledi

Antalya'da ormanlık alanda Gülizar Turan'a (22) tecavüz ettikten sonra başını taşla ezip, boğazını keserek öldürmekten yargılanan Cengiz Dok, cezaevinde diğer mahkumlardan şiddet gördüğünü söyledi.

Gülizar'ın katili cezaevinde 'tecavüzcü' diye dövüldüğünü söyledi

Antalya'da geçen ağustosta ormanlık alanda 22 yaşındaki Gülizar Turan'a tecavüz ettikten sonra başını taşla ezip, boğazını keserek öldürmekten yargılanan 44 yaşındaki Cengiz Dok, cezaevinde diğer mahkumlardan şiddet gördüğünü ileri sürdü.

Antalya'da geçen 14 Ağustos'ta Kepez İlçesi Varsak mevkiindeki ormanlık alanda başı taşla ezilip, boğazı kesilerek öldürülen yarı çıplak bir kadına ait ceset bulundu. Cesedin, kayıp başvurusu yapılan Gülizar Turan'a ait olduğu tespit edildi. Görgü tanıklarının ifadeleri ve güvenlik kameraları görüntülerini inceleyen ekipler, Antalya Toptancı Hali'nde hamallık yapan Cengiz Dok'u gözaltına aldı. Sorgusunda suçunu itiraf eden Cengiz Dok, Turan'ı küfür ettiği için bıçakladığını ve pişman olduğunu söyledi.

GÜLİZAR'IN FUHUŞ YAPTIĞINI İDDİA ETTİ

Tutuklanan Cengiz Dok hakkında Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle açılan davanın görülmesine devam edildi. Davanın ikinci duruşmasında tutuklu sanık ile öldürülen Gülizar Turan'ın annesi Menekşe Kocabaş ile yakınları hazır bulundu.

Aile Bakanlığı'nın da müdahil olarak katıldığı davada sanık Cengiz Dok, Antalya Toptancı Sebze ve Meyve Hali'nden Zeytinköy'e kadar olan güzergahta yol boyunca madde bağımlısı kadınların uyuşturucu parası için kendini pazarladığını iddia etti. Gülizar Turan'ın da bunlardan biri olduğunu ileri süren Cengiz Dok, Turan'ın polis kayıtlarının araştırılmasını istedi.

'CEZAEVİNDE DÖVÜLDÜM'

Olay günü Gülizar Turan ile para karşılığı ilişkiye girdiklerini iddia eden Cengiz Dok, tecavüz iddiasının doğru olmadığını savundu. Gülizar Turan kolunu ısırdığı için can havliyle bıçakladığını savunan Cengiz Dok, cezaevindeki koğuşunda dövüldüğünü öne sürdü. Dok, "Cezaevinde beni koğuşta 'tecavüzcü' diye dövdüler. Ben tecavüz etmedim, tecavüzcü değilim. Bu konuyla ilgili mahkemeye dilekçe de gönderdim. Bu suçlamayı kabul etmiyorum" dedi.

Maktulün yakınları ise sanığın kurgu yaptığını belirterek, alacağı cezayı hafifletebilmek için yalan söylediğini kaydetti. Daha önce de bir başka kadına benzer şekilde cinsel saldırı suçundan yargılanıp beraat ettiği anlaşılan sanıkla ilgili eksikliklerin giderilmesine karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

'ÇOCUĞUMU TAVUK KESER KESTİ'

Duruşma sonrası açıklama yapan Gülizar Turan'ın annesi Menekşe Kocabaş, kızının sanığın iddia ettiği gibi para karşılığı ilişkiye giren biri değil, madde bağımlısı olduğunu söyledi. Antalya Hal yolunda gördüğü her kadını ve kızı hayat kadını gibi gören Cengiz Dok'un cezaevinde dövüldüğünü söyleyerek kendisini mağdur gibi göstermeye çalıştığını belirten Menekşe Kocabaş, sanığın en ağır cezaya mahkum edilmesini istediklerini söyledi. Menekşe Kocabaş, "Benim kızım velev ki hal yoluna çıkmış olsun. Hal yoluna çıktı diye benim kızımı tavuk keser gibi kesmesi mi gerekiyor. Ben çocuğuma bir tokat vurmazken gelip de çocuğumun boğazını tavuk keser gibi kesmesinin hiçbir mazereti olamaz. Bir de tahliyesini talep ediyor" dedi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
bıyığını sevsinler senin ülkücü kardeş.
senin yorumunu beğenmiyorlar tiçimin kenarlari
Niye dovuyorlarki ilac alir gibi 4 saat te bir.......... Sevip oksayacaklar gerisini siz anlayin
bu caniyi idam etmeyip te besleyen sisteme lanet olsun huzuru mahşerde sorulacak neden kısasa kısas yapmadınız diye ülke yöneticileri nasıl hesap vereceklerse
gavat,gavat,gavat
ŞİMDİ BUNADA ENSAR OLAYI GİBİ LENİNİST ÜLKÜCÜ DEMESİNLER
ne cıkarsa böyle ülküçü musvetteleirnden cıkıyor adi bunlar
ermenilere yapılanlarında hesabı sorulsun hepimiz hrantız
İçeride dövüyorlarmış, bak hele nasıl da üzücü birşey. Sen daha neler yaşayacaksın orada, o sapıklığının cezası olarak sana orada çakacaklar bile sen bunu düşün. Pis katil, tecavüzcü sapık.
Bunlara ağırlaştırılmış müebbet ile beraber ömür boyu Kuru kuru Cop sokacaksın.
BETER ETSİNLER İNŞALLAH ...
Gebertirler seni inşallahh...
Ispartanın sayılı zenginlerinden bir ailenin kızı para problemi yok ki . Sen istediğin kadar uğraş, velevki fuhuş yapıyor cinayet ve tecavüz suç değil mi?
özgecan aslanın katilininde de aynı bıyık vardı dimi. şu tarz bıyık bırakanlarda ruhsal hastalıklar var galiba
Cok mu canin acidi?öldürdügun kisinin cani acimadi mi?hadi sapiksin anladik,can almak niye?
bu adamın affını ya da ölüm fermanı yetkisini kızın annesine veren ALLAH'ın adaletine kurban olayım.
@tolga_yildirim_1981 adamsın kardeşim.
ceza evinde seni dikerler az kaldı,
Bu herif polis kayıtlarından kızın geçmişini araştırın dediğine göre bu ...nın avukatları gerçekten de kızın açığını bulmuşlar. Ama bu ....kda boş değil ki. Aynı suçu daha önce de işlemiş. Allah'ım ne günlere kaldık.
cezaevinde bunu dikeecek olanlkara devlet maaş bağlamalı.
bu sapığı içerde dövenlere maaş bağlayacaksın sevabına.
Diğer Haberler