HABER

Günel Tahirli Cansu'nun Fethi Sekin paylaşımı

Sosyal medyada yaklaşık 1 ay önce yaşadığı anıyı anlatan ve 'Şehit abimizin ruhu şad olsun" diyen tercüman Günel Tahirli Cansu'nun anlattıkları herkesi duygulandırdı

Günel Tahirli Cansu'nun Fethi Sekin paylaşımı

İzmir adliyesi önünde dün gerçekleşen hain saldırıda canı pahasına insanların hayatını kurtaran kahraman polis Fethi Sekin büyük bir facia yaşanmasını önledi. Şehit trafik polisi Fethi Sekin'in, Adliye önündeki bölgede görevli olduğu ve teröristleri fark edince araçlarını durdurduğu, teröristlerin araçlarından inerek kaçma istediği sırada silahını çekerek hainlerden birini orada öldürdüğü, sonrasında ise şehit düştüğü öğrenildi.

Sosyal medya hesabında şehit polisle yaklaşık 1 ay önce yaşadığı anıyı anlatan ve 'Şehit abimizin ruhu şad olsun" diyen tercüman Günel Tahirli Cansu'nun anlattıkları ise herkesi duygulandırdı.

İşte şehit polis Sekin ve "Azerbaycan kızı Türk geliniyim" diyen Cansu'nun yazdıkları...

DÜN İZMİR'DE NELER YAŞANDI?

Dün saat 16.10’da İzmir Adliyesi önüne bomba yüklü araçla gelen teröristler, C Kapısı ile hakim ve savcı araçlarına ayrılan otoparka girmek istedi. Burada görevli trafik polisi Fethi Sekin’in izin vermemesi üzerine araçtan inip koşarak uzaklaşan teröristlerden biri, elindeki düzenekle, LPG’li olduğu belirtilen geldikleri araçtaki bombayı infilak ettirdi. Aracın LPG tankı da havaya uçtu. İzmir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi’nde motosikletli ’Şahinler Timi’nde görevli polis Fethi Sekin, teröristlerle mermisi bitine kadar çatıştı. Sekin, teröristlerden birini öldürdü, kendisi de şehit oldu. Diğer terörist adliyenin yanındaki inşaata kaçtı. Bu terörist ile çatışma adliye çevresinde görevli olan diğer polislerle teröristler arasında bir süre devam etti. İkinci terörist de olay yerinde öldürüldü. Alçak saldırıda adliye çalışanı Musa Can ile polis memuru Fethi Sekin şehit oldu.

VALİ DE ŞEHİT POLİSİ ANLATTI

Vali Erol Ayyıldız da İzmir polisinin kahramanlığına vurgu yaptı. Ayyıldız, “Bu hadiseyi önleyen kardeşimiz şehit oldu. Polisimiz onları durdurmak istedi. Teröristler kaçarken çatışma çıkıyor ve polisimiz karşılık veriyor. Sonrasında araç patlatılıyor. Tüm istihbaratlar değerlendiriliyor. Başka yerde eylem ihtimaline karşın teyakkuzdayız. 3 polisimiz yaralı. Yaralı sayımız 6-7 civarında. Tedavi olan polislerimiz tedavi altında. Allah emniyet mensuplarımızdan razı olsun” dedi.

ŞEHİT POLİSLE İLGİLİ AĞLATAN PAYLAŞIM

İzmir'de yaşayan Günel Tahirli Cansu yaklaşık 1 ay önce, 3 Kasım günü şehit polisi Fethi Sekin ile yaşadığı anıyı sosyal medyada Facebook hesabına yazdı. Rusçası olduğu için adliyede zaman zaman tercümanlık yaptığını belirten, 'Azerbaycan kızı, Türk geliniyim. Şehit abimizin ruhu şad olsun" diyen Günel Tahirli Cansu'nun o paylaşımı şöyle:

"ABİ, EVDE BEBEK BIRAKTIM"

"Tercümanlık yaptığım için sık sık gidiyorum İzmir Adliyesine. Bir kaç hafta önce bir duruşmaya katılmak zorundaydım. Duruşma saatine az kalıyordu arabayı park edecek yer bulamadım. Resmi araçların olduğu yere doğru yaklaştım. Bir polis arabası ve yanında bir polis memuru duruyordu, duruşmaya geç kalıyordum. Camı açtım ve polis memuruna dedim ki, "Abi ben Emniyetin tercümanıyım hiçbir yerde yer bulamadım arabayı park etmek için, evde bebek bıraktım acil duruşmaya katılıp eve dönmem lazım bana yardımcı olabilir misiniz?

"BURAYA PARK EDEBİLİRSİN KARDEŞİM"

Polis memuru polis arabasını çekti ve "Kardeşim buraya park edebilirsiniz" dedi. "Tamam" dedim "Abi en fazla 1 saate kalmaz çıkarım" dedim. Gittim duruşma bitti, çıkışta polis abiye yaklaştım teşekkür ettim, bana dedi "Kardeşim arabanın camında kağıt var onu kendin kaldırırsın". Arabaya yaklaştım kağıdı elime aldım geri ona doğru gittim, "Abi" dedim "Ceza olmasın bu". "Yok" dedi "Ceza yazmasınlar diye koydum. Ceza gelirse kardeşim ben hep buradayım merak etmeyin"

"EVET, ŞEHİT OLAN FETHİ SEKİN"

Arabaya geldim kağıdı arabaya bıraktım. Akşam Taner gelince anlattım dedim yardım ettiler ama böyle bir şey var o da "Atma kalsın" dedi. Ama ama dediyse öyledir. Bugünpatlamada bir trafik polisinin şehit olduğunu duydum bir anda aklıma o polis abi geldi nedense, sonra yok dedim kendi kendime. Sosyal medyada resmini görünce Taner'i aradım kağıt arabada duruyordu çünkü, bi bakar mısın dedim polis memurunun adına ve bir kaç dakika sonra Taner bana kağıdın resmini yollayarak "Evet o şehit olan Fethi Sekin" dedi.

Tıpkı Günel Tahirli Cansu'nun dediği gibi: “İyilikler hiç bir zaman unutulmuyor Türk halkının Gururu. Allah Rahmet eylesin sana abi..."

ŞEHİT POLİS 2014'TE ÖLÜMDEN DÖNMÜŞTÜ

İzmir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi'nde motosikletli 'Şahinler' timlerinde görevli polis memuru Fethi Sekin, 26 Mayıs 2014'te manevra yapan bir otomobilin çarpması sonucu ölümden dönmüştü. Hatalı park eden araçların kaldırılmasını sağladıktan sonra yürüyerek, adliye önündeki görev yaptığı bölüme doğru giden Fethi Sekin'e tek yön olan yolda manevra yapan bir otomobil çarpmıştı. Çarpmanın etkisiyle havaya savrulup takla atan trafik polisi Sekin'e beş gün iş görmez raporu verilmişti. Daha önce de görev başındayken küçük kazalar geçirdiğini belirten Fethi Sekin, "Böylesini ilk kez yaşadım. Hatalı park temizliğinin ardından, görev yerime gitmek için karşıya geçtim. Bu sırada tek yönlü yolda manevra yapan otomobil bana arkadan çarptı. Havada taklalar attım. Kötü bir şekilde yere düştüm. Sürücüden şikayetçi oldum" demişti.

’BABAMIZ EVDE YOK, KAPIYI AÇAMAYIZ’

İzmir Adliyesi’ndeki patlamada şehit olan polis memuru Fethi Sekin’in acı haberini Bayraklı Osmangazi Mahallesi’ndeki evine gelerek haber vermek isteyen polislere şehidin çocukları kapıyı açmadı. Dairenin kapısını çalan polis memurlarına, şehidin çocukları Tolunay (16), Dila (15) ve Nisa (8), "Babamız evde yok kapıyı açamayız" yanıtını verdi. Bu sırada şehit polisin eşi Rabia Sekin’in evde olmadığı belirtildi. Polis memurları, çocukları, "Biz zaten babanız için geldik, onun arkadaşlarıyız" diyerek ikna etti ve eve girdi. Polisler acı haberi, şehidin eşi Rabia Sekin eve gelince verdi.
Şehit polisin oturduğu dokuz katlı apartmana beş katı kaplayacak şekilde Türk bayrağı asıldı.

FETHİ SEKİN KİMDİR?

Katliamı önlerken şehit olan Elazığ Baskil doğumlu şehit trafik polisi Fethi Sekin’in Elazığ’ın Baskil İlçesine bağlı Doğancık Köyü nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi. Şehit polis Sekin’in 62 yaşındaki annesi Hatun Sekin’i 55 gün önce kanserden dolayı kaybettiği ve 66 yaşındaki babası Mehmet Zeki Sekin’in de eşini kaybetmesinden sonra İzmir’deki oğlunun yanına gittiği belirtildi. 6 kardeşi olan ve 8 yıldır İzmir’de bulunan şehit polis memuru Fethi Sekin’in cenazesinin de Baskil İlçesine bağlı Doğancık Köyüne getirilip toprağa verileceği belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 36 yorum
yazıklar olsun bu cennet ülkeyi bu hale getirenlere şimdi istediginiz kadar şer nifak odak zart zurt deyin TARİH GERÇEKLERİ YAZAR ama 10 yıl ama 50 yıl tüm pislikler cıkacaktır ortaya ama ne büyük temennim yeni neslin dünyanın ve güncelin farkında olması umarum yeni nesil izdivaçla yandaş medya ile büyümez günceli ve gerçegi farklı haberleşme ve iletişim yollarından takip eder yerel yandaş medyaya kalırsak OHH HERŞEY SÜPER GÜLLÜK GÜLİSTANLIK ALMANYA AÇ , ABD PERİŞAN, YUNANİSTAN TAŞ YİYİOR, OHH OHHH ÇALKALA yerel medya malesef böyle ve inananlarda var
@levent_yaman neyin kafasını yaşıyorsun sen ya ömrü hayatınızda dünya ya bu kadar dik duran başka bir hükümet gördünüz mü illa işi siyasete getireceksiniz yapmayın bu ayrımcılığı bu hükümet birinci seçilmiş saygı duyun sizinkide birinci seçilirse o zaman sizin partinizi de görürüz. Önce insanların görüşlerine saygı duymayı öğren sonra gelecek nesilden bahset senin gibi yetişirse bu nesil zaten bölücü olur.
@levent_yaman şehit bahane siyaset şahane diyorsun.. birde bildiğiniz yanıldığınıza yetse sorun kalmayacak...
@ferhatla TERÖRİSTLERLE PAZARLIK EDİP MOLOTOF ATANLARA SEMPATİZAN DEYİP GÖZYUMANLAR UZAYLILARMIYDI. İMRALIYA TURLAR DÜZENLEYENLER. HDP İLE MHP AYNI MECLİSTE OLURSA İŞ YÜRÜMEZ DEYİP MHP OYLARINI İSTEYEN KİMDİ ???????????
@ferhatla dik durmaktan kastın nedir? saga sola rest cekmekmi isterse liderlere tekme bile atar bunda birşey yok, bedelini ülke öder senin kalın kafan bunu basmıyor galiba, önemli olan agızla diklenmek degil ülkenin bagımsızlıgıyla huzuruyla diklenmek sen EYY OBAMA EYY PUTİN demişsin , ama ülken onlara muhtaç su yazıştıgımız bilgisayar internet araba hepsi onların
@levent_yaman -- "İnananlarda var" demişsiniz ya. Aslında inanmak için var gücü ile kendi kendini kandırmaya çalışanlar var. Hemde büyük bir kesim.
@absolitim yaa git pislik hala neyin derdinsenis kaç para veryorlar sana köpeğin olanlar paralı köpekler burada insanların vicdanları sızlıyor sizin neyin derdindesiniz kimden hesap soracaz kim ülkeyi yönetiyorsa ondan soracağız tabii
o cocuklar babasiz büyecek,,,o kadin kocasiz yasamaya calsisacak.. Allah belenizi versin degermi ulan degermi.
İnsan büyür beşikte ;mezarda yatmak için.Kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için.
OKURKEN INSANIN TUYLERI DIKEN DIKEN OLUYOR VE GOZLERI DOLUYOR. POLISIMIZE ALLAHTAN RAHMET DILERIM INSALLAH CENNETIYLE MUFAKATLANDIRACAK . KAHRAMANLAR CAN VERIR YURDU YASATMAK ICIN!!
Bu kadar terör eylemini içinde kalmak zorunda olan asker ve polisimize en azından birer can yeleği vermek bu kadar zormuydu. Allah mekanını cennet etder inşallah polisim.
bu adam elazığlı kürt hemşehrimiz yani size cevabımız şudur ki kürt türk vs. bizi hiçbir zaman bölemeyeceksiniz adiilerrr
@zozey23 mesele kürt meselesi degilki , mesele hukugun olmaması mesele adaletin olmaması rüşvetin olması, dengesiz gelir giderin olması mısırda kürt varmı ? veya libyada , lübnanda? yok ama sorunlar yine var kürtleri komple büyük bir bidona koyup uçakla marsa göndersekte sorun bitmez dünyada evrim teorisi ders olarak zorunlu verilirken biz izdivaç izliyoruz bol cocuk getirip rıskını allah verir diyoruz, sence kürt sorunumu bir daha düşün
yüreğide kendi gibi ...bozkurt.adamsın be...mekanın cennet olsun.55 yaşında ağlattın beni hemde türk milletini...
makamın cennet olsun
çok üzüntülüyüz. içimden bağıra bağıra ağlamak geliyor. toprağı bol mekanı CENNET olsun
AĞLIYORUM GÖRDÜĞÜMDEN DUYDUĞUMDAN BERİ ELAZIĞLI HEMŞERİME ABİMİZE POLİSİMİZE MERTLİĞİNİZE KAHRAMANLIĞINIZA, HİÇ BİR CÜMLE ÇIKMIYOR AĞZIMIZDAN DÜĞÜMLENİYOR KELİMELER ÖLEN TÜM YİĞİTLERİMİZE ASKERİMİZE POLİSİMİZE ...... HAK VE ADALET YERİNİ BULACAK BU KATLİAMLARI YAPANLAR BEYNİ OLMAYAN GAYESİ OLMAYAN KİM OLDUKLARINI BİLMEYEN KAYIP İNSANLAR TOPLULUĞU KİM BİLİR HANGİ ÜLKENİN MAŞASI HANGİ ÜLKENİN PİYONU ... AMA O PİYONLAR TARİHİN HİÇ BİR SAHNESİNDE KAZANMADI KAZANMAYACAK.. ÜLKEMİZİ DİĞER ÜLKE VATANDAŞLARI GİBİ TERK ETMEYECEK SATMAYACAĞIZ BİR KADIN OLARAK SON DAMLASINA KADAR ÜLKEMİZ İÇİN SAVAŞIRIZ.
mekanı cennet olsun KAHRAMAN POLISIMIZIN
ALLAH RAHMET EYLESİN.YAKINLARINA VE TÜM MİLLETİMİZE SABIRLAR VERSİN. TAHİR KARDEŞİMİZ İSMİNİN ANLAMI GİBİ TERTEMİZ ŞAHSİYET,İSİMSİZ KAHRAMANLARIMIZDAN BİRİ İMİŞ. ŞİMDİ RABBİM BİZE ONU TANITTIRMIŞ OLDU. BU CUMA HÜRMETİNE SEN HAİNLERE FIRSAT VERME,CANİ,KATİL VE KALLEŞLERİN ELLERİNİ,AYAKLARINI,BOYUNLARINI KIRIP MASUMLARA ZARAR VERMEMESİNİ NASİP EYLE ALLAHIM. İDARECİLERİMİZEDE BASİRET,FERASET,İNSAF,MERHAMET,VİCDAN-HAK-HUKUK VE ADALETE RİAYET NASİP EYLE.
Her Doguluyu Vatan Haini gormeyi birakin Polisimiz ELAZIGLI her milletin curuk elmasida olur Yigitide olur..Allah rahmet eylesin.
İyilikler, Secdegah'ı Rabb-i İzzet'e ulaşacaktır. Şanı büyük halkımız gamlanmasın. Nice iyilikler bağışladığımız dünyanın, güzel günleri bizi de bulacak. Kuşkusuz Allah, sabredenlerledir. Hazır ve Nazır olarak yanımızdadır. Hepimizin başı sağ olsun.
allah kalanlara sevdiklerine sabir ve uzun ömür versin binlerce insani kurtardi kiyamet senaryolari ciziliyo olur olmaz vahlar ahlar yaziliyo dokuluyo ulkemizde bu kadar kötü yü istersek inanin evimizdeki bes dakkalik huzuru arar oluruz oyun icinde oyun olabilir hersey olabilir fakat iktidar hirsindaki olanlar aklini basina almali turk milleti hic bi oyuna dusmez dusmucekte.
Allah rahmet eylesin mekanı nurlarla dolsun Peygamberimize komşu olsun inşallah. kalanlarınada Allah sabırlar versin.
sıradan bir izmir polisi helal olsun
@fenasi_bey_1983 kardeş o bir gakkoş, sıradan değil, o bir Elazığ erkeği, vatanın erkekleri tabiki her ilde her yerde, ruhları şad olsun gakkoşumun da ruhu şad olsun, başın sağolsun elazığ
Hiç tanımadığım insanlar (KAHRAMANLAR) için saatlerce hıçkırarak beni ağlatanların Rabbim hem bu dünyada hemde öbür dünyada belasını versin.
SENİN GİBİ ADAMLAR OLDUKTAN SONRA BU ÜLKENİN SIRTI YERE GELMEZ.KEŞKE HERKEZ SENIN GIBI OLSA
kahraman kardesim ruhun şaad olsun iste boyle olacak polis asker indirecek kahpeleri girdugu yerde devlette arkasinda olacak halkta yaninda
Mekanın cennet olsun kahramanım
Terorun bulasmadigi yer kalmadi Birr aile daha yok oldu...
Güzel insan mekanın cennet olsun....
Allah rahmet eylesin mekanı cenent olsun..
hani şiirimiz varya:bu vatan kimin diye,işte bu vatan: şehitlerindir.şehit edenlerin değil
Allah rant eylesin.mekanın cennet olsun.
ruhut şat mekanın cennet olsun kahramanımız
Bizlere bu acıları yaşatan kefereler konkent partilerinde viskilerini yudumlayıp kahkahalar atıyorlar,onların nefeslerini kesmek bu millete sünnettir farzdır
Diğer Haberler