Hastanede skandal! İddia doğruysa...

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Adana Meydan Doğumevi Hastanesi'nde 1980-1990 yılları arasında gerçekleşen doğumlarda hastane görevlileri ve diğer şüpheli kişilerce doğan bebeklerin ailelerine, bebeklerin öldüğü söylenerek başka kişilere verildiğine yönelik iddialar nedeniyle soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, konuya ilişkin iddiaların ortaya çıkması üzerine soruşturma kararı alındığı belirtildi.

İddialara konu olayların 1980-1990 yılları arasını kapsadığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Adana Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından Adana Meydan Doğumevi Hastanesinde 1980-1990 yılları arasında gerçekleşen doğum olaylarında hastane görevlileri ve diğer şüpheli kişilerce doğan bebeklerin ailelerine, bebeklerin öldüğü söylenerek başka kişilere verildiğine yönelik iddialar nedeniyle soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığımıza bugüne kadar çoğunluğu 1980 yıllarında gerçekleştiği iddia edilen olaylarla ilgili 11 vatandaş aynı ve benzer iddialarla müracaatta bulunmuştur."

Açıklamada, alınan ifade ve beyanlar doğrultusunda Başsavcılık tarafından İl Emniyet Müdürlüğüne olay ve iddiaların araştırılması, bilgi ve belgelerin temin edilmesi, beyanların alınması, suç işlendiğine yönelik delillerin elde edilmesi halinde şüphelilerin tespit edilerek yakalanması yönünde talimat verildiği bildirildi.

Meydan Doğumevi Hastanesinde görevli kamu görevlileriyle ilgili araştırma ve ön inceleme yapılıp sonucunun bildirilmesi için Adana Valiliğine de yazı yazıldığının belirtildiği açıklamada, "Hastane arşivindeki mevcut kayıtlar ile olay tarihlerinde doğum sırasında öldüğü söylenen bebeklerin defin işlemlerine ilişkin süreçle ilgili belgelerin hastane ve belediye kaynaklarından araştırılıp temin edilmesi ve incelenmesi süreci devam etmektedir." ifadelerine yer verildi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
GERÇEKTEN BURANIN HAVASI SUYU TOPRAĞI İNCELENMELİ NE KADAR PROBLEM VARSA HEPSİ BURADA POBLEMLİLER DİYARI
bazıları doktor değil canavar..para için yapmayacağı bok yok..meslek ahlakını bırak ahlak yok..insan görünümlü yaratıklar..mesleğini düzgün yapan doktor arkadaşlara sözüm yok..ama maalesef bu tip doktorlar misafir odası mutfak oturma odasının yanında tuvalet gibi duruyorlar..anlayan anlasın..
Kesin doğrudur.Takip yok aileler cahil, kameralar yok, delil denetim yok !!! Halk sefalet içinde ....Geç kalınmış bir denetim
AYLARDIR KONUŞULUYOR O HASTANEDE ÇALIŞANLAR MAAŞLARI KESİLSIN ALDIKLARI MAAŞI FAİZİLEN GERİ ALINSIN MA ŞEREFSIZLER SIZEMI KALDIN ÇOCUK DAĞITMAK DEVLET ÇOCUK ESİRGEME KURULU NEDEN KURDU O ZAMAN YARGILANSINLAR CEZALARINI ÇEKSINLER MAAŞLARI KESILSIN HATTA GERI ALINSIN
sadece adanada değil ben tüm türkiyede böyle olduğuna inanıyorum birçok insan gerçek ana babasının yanında değil 90-2000 arası azalmış olabilir ama 2001 den sonra yine zirve yapmıştır
@erkan_1975_bazzz 2001 sonra zirve yaptığını, 90-2000a arası azaldığını nerden anladın. olayların iöinde sen demi vardın. 75 modelsin 2001 e yetişmisisin.
1 senedier gündemde olan bu olaya bakanalık yeni soruşturma başlattıysa ortada ne delil kalır ne şahit
Başkalarına verilen çocuklar belkide ileride tesadüfen birbirlerini tanımadan evlenmeye kalkacaklar yani kardeş kardeşle evlenmeye kalkacak..Böyle bir tehlike mevcut..Durum derhal açıklığa kavuşturulmalı..
bu ülkede adalet var hükümet var diyenler konuşmasın lütfen nerdeyse 3aydır esra erolda günde en az 1,5 saat bu konu konuşuluyor daha yeni farkı vardı devlet maşallah bu ülkede ne içişleri ne adalet be sağlık nede aile bakanlığın olmadığının en güzel örneği ama rte talimat verse 3ay beklemeden olaya el atılır dı adaleti kime dağatacaklarını bile kendileri belirliyor. bu ülke sorunlarını değilde küdüsün başkent oluşunu süriyeden sözde şavaş mağduru ama ülkemde keyif çatanların ne yapalımda daha iyi üreyip çoğalsın diye çapalayan hükimet istemiyoruz
Memlekette Eğitim ve sağlık sektörüne NEŞTER vurulmadan birşeyler düzelmez,gayr-ı meşru işler,ilaç sektörünün ahlaksılıkları,fuhuş, bu alanlarda ayyuka çıktı.garip olan bu sektörlerin seküler Kamalist ideoloji insan yetiştirmesi yani ahlaksız ama bilgili insanlar...ve sonuçta öğrencileri eğitemeyen,hastalara hasta gibi yaklaşmayan yani karşısındakini İNSAN YERİNE KOYAMAYAN guruh olup çıkıyorlar...
bu ülkede neler oluyor neler.
1970 MART AYLARIYDI. ANKARA ZEKAİ TAHİR (BÜYÜK DOĞUM) HASTANESİNDE İKİZLERİNİZ ÖLDÜ DEVLET GÖMER EVİNİZE GİDİN DİYEN DOKTOR VE HEMŞİRE VİCDANINIZ RAHAT MI?BİLİYORUM YAŞIYOR O İKİZLER.BULABİLİR MİYİZ.ZOR DEĞİL Mİ?SESİMİZİ DUYURACAĞIMIZ HİÇ Mİ BİR MERCİ YOK.NASIL İSPATLAYACAGIZ.BİR KERE ÖLDÜ DEMİŞLER.UMUT...
bu durum doğruysa,cinayetten bile daha ağır bir suç olarak ele alınmalı ve yapanlara bedeli en ağır şekilde ödetilmelidir.
Diğer Haberler