Hırsız polislerin yanına gidip 'ben hırsızım' dedi...

Çorum'da ilginç bir hırsızlık davası, yine ilginç bir kararla bitti.

Hırsız polislerin yanına gidip 'ben hırsızım' dedi...

Mayıs ayında alkol alan F.H., gecenin ilerleyen saatlerinde park halinde gördüğü O.Ş.'ye ait aracın yanına gitti. 1991 model otomobilin kapısını bıçakla açtı, sonra aynı bıçakla aracı çalıştırdı. Şehir merkezinde turlayan EH., aracı yol kenarına park ederek trafik polislerinin yanına gidip "Bu aracı çaldım" dedi.

Gözaltına alınıp para cezası verilen F.H. hakkında, "hırsızlık ve trafik güvenliğini tehlikeye sokmak" suçlarından dava açıldı. Çorum 4. Asliye
Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkan F.H., "Yalnızdım. Bir süre gezdikten sonra aracı park ettim. Çok pişmanım. Tamamıyla alkolün etkisiyle olan bir olaydır" dedi.

O.Ş. de araç teybinin kayıp olduğunu ama F.H.'nin alıp almadığını bilemediğini belirterek şikâyetçi olmadı.

Mahkeme, F.H.'nin beraatına karar verdi. Kararda, F.H.'nin teybi çaldığına dair yeterli delil olmadığı, trafik güvenliğini tehlikeye soktuğunu dair bir tespitin de bulunmadığı kaydedildi. (Habertük)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
Alkollü araç kullanıyor, kendine ait olmayan aracı çalıp kullanıyor ve ceza almıyor :) Anca birini öldürecek ki sarhoş kafayla kaza yapıp belki öyle ceza alacaktı. Kanunların batsın Türkiye.
Demek ki neymiş! Birilerinin arabasını bıçakla açıp izinsiz kullanmak, sarhoş araba sürmek; suç değilmiş! Bir de madalya taksaydınız bari...
tövbe etmiş.
@cabarr Tövbeyi Allah kabul etsin, Devlete tövbe olmaz. Bu olana devletin acziyeti denir.
meslek icrası ancak hakimin yada savcının arabasında icra edicek mesleğini o zaman
bıçakla kapı açıp araba çalıştırıyo adam bomba ya kontağa nasıl soktun o bıçağı
aracin sahibi şikayetci olmamiş dikkatinize!
Alköllü araç kullanmışi araç çalmış ve serbets. fetöden başka suç yokmu bu ülkede? Fetöden başka hiç birşeyle ilgilenmiyormusunuz?
alkollü araç kullanıyor mahkeme trafiği tehlikeye soktuğunu düşünmüyor
örnek olsun herkez böyle yapsınmı demek istemiş sayın savcı hakim ekmek çalan çocuğu hala unutmadı bu millet ne kadar ceza aldığınıda
@seref_karaca_2016 bizim millet balık hafızalıdır kardeş : )
mahkemeler ihtimal üzerine karar vermez. suç var mı ona bakar.İllaki bir delil olması lazım ama ben hakim olsam cezayı keserim mahkeme böyle yaparsa polis de uğraşmaz suçlu yakalamaya çünkü nasıl olsa mahkeme bırakacak.
Ne var bunda gayet normal.
Al işte Türkiye nin gerçek Yüzü. O Hakimin , Savcının , Mahkemede karar merci olanların hepsine Haram zıkkım olsun . O şikayetçi olmayan Araç sahibininde inşallah birdaha çalınırda Birdaha bulamazlar inşallah . İnsafa Gelmiş. o adam kimbilir daha önce kaç kişinin canını yaktı.. Şikayetçi olmayanada hakimine de HARAM ZIKKIM Olsun Bu hayat
Diğer Haberler