İkinci kez dehşeti yaşadı!

Sivas'ta akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.

İkinci kez dehşeti yaşadı!

Kapısını çaldıkları G.Y.'ye, geçtiğimiz ay evi kendilerinin evi soyduğunu belirtip, pişman olduklarını ve altınları geri getirdiklerini söyleyen 2 kişi, bıçak zoruyla kadının kolundaki bilezikleri gasp etmek istedi

Boğazından ve başından yaraladıkları G.Y.’ye biber gazı sıkan 2 gaspçı kaçtı. Ağır yaralanan G.Y., tedaviye alınırken, polis gaspçıları yakalamak için çalışma başlattı. Yunus Emre Mahallesi, Saka Sokak’ta eşi V.Y. ile birlikte yaşayan G.Y. evde yalnız olduğu sırada kapı zili çaldı. Kapıyı açtığı zaman karşısında tanımadığı iki kişiyi gören G.Y., karşısındakilerin ne istediklerini sordu.

Eve gelen 2 kişi, kadına ramazan ayında evlerine giren ve altınlarını çalan kişiler olduklarını söylediler. Önce şaşıran G.Y. eve gelen kişilerin pişman olduklarını ve altınları geri getirdiklerini söylemeleri üzerine inanarak içeri aldı.

Eve girdikten sonra G.Y.’ye saldırarak kolundaki altın bilezikleri almaya çalışan 2 gaspçı, başarılı olamadı. Gaspcılar G.Y.’yi çene altından ve kafasının üzerinden bıçakla yaralayıp, gözüne de biber gazı sıktılar. Saldırganların bir anlık dalgınlığından yararlanan ve kendisini mutfağın balkonuna atan G.Y. çığlık atarak çevrede bulunanlardan yardım istedi. Paniğe kapılan 2 gaspçı kaçarak izlerini kaybettirdi.

Komşuları tarafından olay yerine çağırılan ambulans ile Numune Hastanesi acil servisine götürülen G.Y. tedaviye alındı. Çene altına ve kafasına çok sayıda dikiş atılan G.Y.’nin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Polis ekipleri G.Y.’nin verdiği eşgal doğrultusunda olay sonrası kaçan 2 gaspçının yakalanması için çalışma başlattı. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
vay be şu cesarete bak adamlardaki. nasıl olsa fazla ceza almayacaklar
hırsızın büyüğü mecliste olunca HIRSIZLIK VE YOLSUZLUK CEZALARI suça göre komik kalıyor eve... arabaya ...işyerine hırsızlık için girene 15 sene ceza ver bak bakalım ğiriyorlarmı...........
kolda bilzeklerle oratlıkta dolaşmak tehlikeli. gaspçılara hırsızlara davetiye gelin beni soyun bak bende altınlar var der gibi oluyor.
hay sizin zihniyetinizi.. açık giyinen tacize, tecavüze davet çıkarıyor, bilezikle gezen hırsıza davetiye çıkarıyo ölemi? sırada ne var?insanların özgürlüğünü kısıtlıyamazsın devlet önlemini alacak yakaladığını salmayacak kuş beyinli arkadaşım benim..
yezid bunlar yezid....
bu yorumu bile bepenmeyenler var. ne biçim pislik bir dünyada yaşıyoruz. adamlar gaspçıyı hırsızı savunuyor yaa
E YA ÖNBÜR TARAF NE OLACAK. HEP BU DÜNYA İÇİN ÇALIŞTIK. VALLAHİ HESAP GÜNÜ ÇOK ŞİDDETLİ OLACAK.
SOKAKLAR CADDELER MAHALLELERE ŞEJHİRLER HER YERDE SUCLULAR CİRİT ATIYOR SUC PATLAMASI YAŞANIYOR ÜLKEDE HUZUR GÜVEN KALMADI EN UFACIK BİR OLAYDA ERKEGİM DİYE GEZEN KOVBOYLAR BICAGINA SİLAHINA SARILIYOR ORTALIK ESRARKEŞTEN YENİ YETME ZİBİDİLERDEN HIRSIZLARDAN DOLANDIRICILARDAN GASPCILARDAN GECİLMİYOR AMA NEDENSE HERKES SUSMAYI TERCİH EDİYOR
idam olacak bak bakalım bir daha yapan olurmu
evimi soyan hırsız bir daha gelipte pişman olacakmış geldiğinde golf sopamla onu ameliyat yapmazsam her şeyimi alıp gitsin.
öyle diyorsunda kardeşim evine giren hırsıza herhangi bir yaralamada bulunduğunda hapis cezası en az para cezası yiyorsun. şu an arkadaşım hırsızı bıçakladığı için 5 ay hapis cezası aldı. ki eşide o olay esnasında hamile idi. eşimi koruma amaçlı yaralamada bulundum ifadesine rağmen hükümü giydirdiler.
6 polis özel harekat şehidine 6 yorum yapılmazken polisin askerin attığı tokada 150 yorum yapan vatan evlatları arkanıza yaslanın ve izleyin.bunlar iyi günlerimiz sokağa çıkmaya korkacağınız günler yakın çünkü mesela bunlar yakalansa da taş çatlasa 1 yıla kalmaz aramızda olacaklar.bu ülke çiftlikten farksız
bu kişilerin az cezalarla kurtulması emsal teşkil edip başkalarınıda cesaretlendiriyor hükümet ucu kendine dokunan her olaya anında yasa çıkartırken yüzlerce koruması olmıyan sade vatandaşada uygun yasalar çıkartın bi zahmet onlarda insan
ŞU HIRSIZLIK SUÇLARINA ADAM GİBİ BİR CEZA ÇIKARAMADILAR CUMHURİYET TARİHİNDEN BERİ POLİS YAKALIYOR SAVCI BIRAKIYOR ÇÜNKÜ KANUN YOK MADDE YOK.VEKİLLER NE İÇİN ORDASINIZ.
eceline susamış yaratıklar
abi insanlarda vicdan denen birşey kalmamış bu nasıl bir olaydır ya yuhhh inanamıyorum arkadaşlar Yunus Mjuhkin denen adamı gördünüzmü 2 günde beşyüzkırk milyar tutturmuş. Arkadaşlar hemen Yunus Mjuhkin diye arama motorunda aratıp bu adamı bulup zengin olun hemde tahminler bedava kupon yarışmasını kazananada 10 milyar var
OLACAĞI O ZATEN BİZDE KANUNLAR SADECE ERGONAKANCILARA CEZA VERİYOR DİĞERLERİ ÖNEMLİ DEĞİL...
kadınların nedense kollarına bilezikler takıp gezinmesini hep görgüsüzlük olarak düşünmüşümdür..
evde de rahat bırakmıyo artık insanlar ühh
Ey AKP,işinize gelen her kanunu çıkartıyorsunuz.Bu gaspçılar içinde caydırıcı bir kanun çıkartmanız toplum açısından faydalı olacaktır.Bu kanunu çıkartmadan iktidardan giderseniz çevrenizdeki koruma zırhı kalktığı için her an bu tür olaylar başınıza gelecektir.
müslüman olan ülkye bak... yazıklar olsun bizi bu hallere getirenlere buna müsade edenlere yazıklar olsun...
yakalansalarda nasıl olsa gelcek sene seçim var bir af çıkar yine serbest kalırlar ,hırsızlar için fark etmiyor nasıl olsa en az 1 yıl olmadana serbestler.
Diğer Haberler