İş adamını oğlu öldürtmüş! 1 milyon lira için...

Denizli'de işadamı İsa Mintaş’ın (59) otomobilinde kırmızı ışıkta beklerken öldürülmesiyle ilgili görülen davada, 6 sanıktan, aralarında oğlu Burak Mintaş (27) ve tetikçi olduğu ileri sürülen Kamil Erdem’in de bulunduğu 5’i, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Diğer tutuklu sanık Yusuf Çağın’a ise 14 yıl hapis cezası verildi.

14 Kasım 2017 15:01
PAYLAŞ
TWITTER

Mermercilik, demir, galeri ve müteahhitlik işleri yapan, 6 çocuk babası, işadamı İsa Mintaş, 22 Kasım 2015 tarihinde, Sümer Mahallesi’nde lüks otomobiliyle kırmızı ışıkta beklerken, yanına yaklaşan motosikletli kişiler tarafından av tüfeğiyle öldürüldü.

Olayın ardından polis, soruşturma kapsamında cinayetin işlendiği bölgeye yakın olan işyerlerindeki 500’den fazla güvenlik kamerasının kayıtlarını inceledi.

Soruşturma kapsamında işadamı İsa Mintaş’ı öldürtmeye azmettirmek suçundan oğlu Burak Mintaş ile tetikçi olduğu ileri sürülen Kamil Erdem ve ’cinayete yardım ve yataklık etmek’ suçundan Hakan Karaca, Ozan Ethem Puslu, Yusuf Çağın ve Erdem Eroğlu'yu gözaltına alındı, mahkemede tutuklandı.

Şüpheliler hakkında, Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı.

Davanın bugün görülen karar duruşmasında, babasını öldürtmek için birlikte yargılandığı diğer sanıklarla toplam 1 milyon liraya anlaştığı ortaya çıkan Burak Mintaş’ın cinayetin ardından sanıklara paranın bir bölümünü verdiği ancak mirasalamadığı için geri kalan parayı ödemediği gerekçesiyle birkaç kez dövüldüğü ileri sürüldü.

Mahkeme heyeti, tarafların son kez dinlenmesini ardından kararını açıkladı. Sanıklardan, ’azmettirerek babasını öldürtmek’le suçlanan Burak Mintaş, tetiği çektiği ileri sürülen Kamil Erdem ile yardım ve yataklık ettikleri belirlenen Hakan Karaca, Ozan Ethem Puslu ve Erdem Eroğlu, temyiz yolu açık olmak üzere ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Diğer sanık Yusuf Çağın’a ise 14 yıl hapis cezası verildi.

MALVARLIĞINI DERNEKLERE BAĞIŞLAMIŞ

İsa Mintaş’ın öldürülmeden kısa bir süre önce mal varlığının büyük bölümünü avukatı aracılığıyla çeşitli derneklere bağışladığı ortaya çıktı.

Okuyucu Yorumları7 yorum
 • 148 Oy
  Rahmetli başına geleceklerini tahmin edercesine davranmış mal varlıklarını hayır kurumlarına bağışlamış çünkü böyle evlat bunları hak etmiyor.
 • 213 Oy
  para ve güç hırsı eski osmanlı gibi dünya kimseye kalmayacak
 • 96 Oy
  HAYIRLI EVLAT!
 • 44 Oy
  Çok param olduğu için demiyorum ama o kadar para için köpek bile öldürmem. Babasının köpek kadar değeri yokmuş yazık bu adama.. Köpek olayı misal şimdi hayvan hakları savunucuları tepeler bizi ama misal olatak dşyorum tabiki hayvanlarında yaşama hakkı var hatta bu adamlardan çok daha fazla.
 • 28 Oy
  Dünya malı Dünya da kalır. Ahiret için çalışana ne mutlu.. Şimdi ömür boyu, bu tatlılıkla 1 milyondan da fazla servet yaparsın içeride... Hadi bakalım.. Kolay gelsin..
 • 17 Oy
  bir kere kiralık katil tutacak kadar paran varsa sen ne istersin babandan daha?? dunya malı beş para etmez sırf zengin olduğu için öldü adam. inşallah zengin olmama hiçbir zaman zengin diyecekleri kadar.inşallahhh!!
 • 156 Oy
  parayi coluk çocuğuna yedirmezsen onlarda seytana uyar

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.