İşkenceyle suçlanan KTÜ'lü kızlara 46’şar yıl hapis istemi

Trabzon'da yaklaşık 2 ay önce sosyal medya hesabından tartıştıktan sonra kaldıkları eve çağırdıkları 25 yaşındaki Kübra T., Esra K.ve 27 yaşındaki Gülbahar B.'yi biber gazıyla etkisiz hale getirip döven, olayın cep telefonu görüntülerini de sosyal medya hesabından paylaşan, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan üniversite öğrencileri 25 yaşındaki Hasibe H., 19 yaşındaki Nurcan Ç. ve Mihriban Y. hakkında, 46 yıla kadar hapis cezası istendi.

İşkenceyle suçlanan KTÜ'lü kızlara 46’şar yıl hapis istemi

Olay Konaklar Mahallesi Taylan Sokak'ta bir öğrenci evinde Şubat ayında meydana geldi. Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin farklı bölümlerinde öğrenim gören Hasibe H., Nurcan Ç. ve Mihriban Y., Trabzon Havalimanı'nda yer hizmetleri görevlisi Kübra T. ve bir sigorta firmasında görev yapan Esra K. ve arkadaşları Gülbahar B. ile sosyal medya üzerinden tartışmaya başladı.

Üniversiteli Hasibe H., Nurcan Ç. ve Mihriban Y., yazışma sürerken, Kübra T., Esra K. ve Gülbahar B.'yi ikamet ettikleri eve çağırdı.

Çağrı üzerine öğrencilerin evine giden Kübra T., Esra K. ve Gülbahar B. ile öğrenciler arasında evde de devam eden tartışma, giderek büyüdü. Tartışma sırasında Kübra T. ve Esra K.'yı biber gazı sıkarak ve copla vurarak döven öğrenciler, Gülbahar B.'yi ise bir odaya kapattı. Yaşananları cep telefonuyla kaydeden öğrenciler video görüntülerini de sosyal medya hesaplarından paylaştı.

GECE GÖZALTINA ALINDILAR

Kısa sürede binlerce kişi tarafından sosyal medyada paylaşılan ve büyük tepkilere neden olan görüntülere ilişkin polis ekiplerince soruşturma başlatıldı ve sosyal medya hesaplarından kimlikleri ve ikamet ettikleri ev belirlenen 3 üniversiteli ile saldırıya uğrayan 3 kişi, polis ekiplerince gözaltına alındı.

Polisteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İDDİANAMEDE 46 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTENDİ

Mahkemece serbest bırakılan şüpheli öğrenciler ile saldırıya uğrayan Esra K., Kübra T. ve Gülbahar B. hakkında Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, taraflar arasında sosyal medyada birbirlerine karşılıklı hakaret içerikli yazışmalarının ardından üniversite öğrencilerinin, eve çağırdıkları Esra K. ve Kübra T.'nin biber gazıyla etkisiz hale getirildiği, elektro şok ve copla darp edildiği, Gülbahar B.'nin ise odaya kapatıldığı belirtildi.

​ Şüpheliler Mihriban Y., Hasibe H. ve Nurçin Ç. hakkında, 'birden fazla kişi tarafından kişiyi silahla hürriyetinden yoksun kılma, hakaret ve tehdit' suçlarından 12'şer yıldan 46'şer yıla, Esra K. ve Kübra T. hakkında ise 'hakaret ve tehdit' suçlarından 9 aydan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Savcılık ayrıca, şüpheli öğrencilerin suçun ağırlığı ve kaçma şüphesi olduğundan ara karar ile tutuklanmalarını talep etti. ![](https://imgrosetta.mynet.com/file/1363760/640xauto.jpg) ![](https://imgrosetta.mynet.com/file/1363761/640xauto.jpg)
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
O evde olmak vardı ayırırdık kavgayı
İnşallah müebbet yersiniz. Okumaya mı gıdıyosunuz çakallık yapmaya mı
46 az bence onu yapan yarın bir gün cinayette işler akıl sağlıkları bozuk bunların
Dişi kabadayılar racondan öte suç kesmiş ve delilleri internete verecek kadar şuursuzmuş. Ya anlaşamadıklarının evine gidenlere ne demeli..
erkek zorbalığından bahsedenlere bazan şaşıyorum inanın kadınlar gaddarlıkta vede sınır tanımayacak kadar ileri derecede marjinalik yaratmada erkeklerin on katıdır eşitlikten bahseden kadınların devamlı madur olarak gösterilmesi bence saçma neden ler araştırılmadan bir çok erkek boşu boşuna hapislerde yattığını düşünüyorum hakim ve savcıların kadın göz yaşından etkilenmemesi gerekir neden araştırmadan tutuklamalar bence yanlış elbet şucluysa erkek en agır cezayı görmelidir
Çok iyi olmuş herkes yaptığının cezasını çekmeli
Yapılanlar güzel bir şey demiyorum ama öldürseler daha az ceza alırlardı.
sizin gibi bir şekilde o okulları kazanıp,kontenjanları doldurup,sonrasında mafyacılık oynayan,terörist olarak gerçek kişiliğini meydana çıkaranlar yüzünden,birde mezun olmadan senelerce o kontenjanları doldurup işgal edenler yüzünden,binlerce öğrenci bu okullara,bu üniversitelere giremiyor, YA ADAM GİBİ OKUYUN YADA BU OKULLARI TERKEDİN,sizden bu memlekete ,ailenize hayır gelmez .ÇÜNKÜ SİZİN KENDİNİZE HAYRINIZ YOK,HEPİMİZE ZARARINIZ VAR...
Dişilik arkasına saklanmaya son. Erkeklerle aynı cezayı alacaklar, aynı kurallara yasalara kadınlıklarının arkasına saklanmadan s.ke s.ke uyacaklar. Uymayanın kafası Hukuğun demir tokmağıyla ezilmeli. 46 değil gerekirse 100 yıl ceza verilmeli. Bazen gerçekten hak eden bir yaratığa caydırıcı olması açısından 100 yıl daha fazla ceza verilmesi toplum için daha faydalıdır. Çünkü o yaratık 10 yıl ceza verildiğinde çıkıp aynı pisliği yine yapacaktır. Bunun örnekleri defalarca görülmüştür. Yaratıklar ya toplumdan tamamen tecrit edilmeli, yada hukuğun en ağır cürüm suçlarına verilen cezalarla kan kusr
Bakın kadın olduğu için cezası indirilip ya para cezasına çevrilecek ya bir kaç seneden sonra salınacak. Erkek olsa müebbet. Çünkü erkek günah keçisidir toplumda. Bunun sebebi sürekli kadınları, onların palavralarının, ajitasyonlarını, empati özürlülüklerini çok fazla dinlemesidir.
yahu bu nasıl yargılama erkek yapmıs olsaydı tutuklanırdı tutuksuz yargılandıklarına göre bunlar CEZA ALMAZ ahada buraya yazdım bunların derhal tutuklanmaları gerek sanırım savcılık makamı iddanameyi tam ıyı hazırlamamıs.Bu olayı bır erkegın yaptıgını dusunnsenıze adama su vermezler ustelık en az 40 sene verırlerdı haber ın baslıgı bıle komık 46 sar degil hepsinin toplamı 46 yanı bol 3 alacakları ceza bu zaten yatmazlar bunlar
46 yılla yatgılayıp. 300 Tl para cezasıyla salıverirler.
daha beter olsunlar ılım ırfan yuvasında rezıllık yapıyor ders olsun
Bunları tutuksuz yargılayıp serbest bırakan hakim, savcı dertdest edilip tutuklanmalı. Burada bariz bir kadın kayırıcılığı var. Açıkça yapılmış bir işkence var, görüntüsü belgesi var ve SIRF KADIN OLDUĞU İÇİN SERBEST BIRAKILIYOR. ERKEK OLSAYDI 40 YIL CEZA ALACAKTI VE BÜTÜN TOPLUM BU HABERE GÜNLERCE LANET EDECEKTİ. EĞER HUKUK BUNLARI CEZALANDIRMAZSA ÖYLE HUKUĞUN ALLAH BELASINI VERSİN. TOPLUMDAKİ UÇ ÖRNEKLER ÜZERİNDEN KADIN KAYIRICI ERKEK DÜŞMANI BİR ZİHNİYET YERLEŞİYOR TOPLUMDA VE HUKUĞUN İÇİNE.
o degilde o biber gazını copu elektro copu falan bunlar nerden buldu derhal soruşturulmalı bunlara onu veren kişi yada kişilerde sucludur derhal bilinmeli üniversiteliler her haltı yer
Öldüren adama 11 yıl hapis sonra iyi niyetten, ondan bundan şundan 3 yılda çıkıyor. Kızı dövdüler diye 46 yıl ondan sonra anayasa takır takır işliyor ????
kadın kısmısı değilmi yok erkekler aldatır yok erkekler zorbadır inanınki kadınlar daha beter
Buradan bier şeye dikkat çekelim. Bazı kadınlar erkekler kadar fiziksel güce sahip olsalar ne şerefsilikler yapacaklarını tahmin bile edemiyorum. Bunlara gelince. Şimdi bir empati yapıyorum o dayak yiyen işkence gören kız bir akrabamzı olsa yada cok yakınımız... Evet kesinlikle bunlar cezalarını görmeli 46 yıl demişse savcı bun bir açıklaması zaten vardır sonucta ortada işkence var bir süsü suc var.... Allah o işkence yapanların belasını versin inş da verecek
KADIN ŞİDDETİNE SON :) :) :) :) FEMİNİST ÖRGÜTLERİ GÖREVE ÇAĞIRALIM
sadece magandalık, şehir eşkiyalığı erkeklere mahsus değil demek ki kadınlardada varmış.
@ecemer65 artık kadınlarda daha fazla var. fakat "pozitif ayrım" denilen hukuk terörü yüzünden aklanıyorlar
Sanal dünyanın fütursuzluğu gerçek hayatın kanunları ile uyuşmuyor, ayarları bozulan insanlar bu şizofrenik dünyanın modelleri olarak daha çok garip şeylere yol açacaklar..
İyi olmuş
genclik nereye gidiyo,okumayamı zorbalık ve kabadayılıklımı öğrenmeye gidiyonuz,burda suclu sadece vuranlar değil ,o anı kameraya cekenlerde sucludur darp ve işkenceye göz yummaktan ceza almaları gerek
klavye delikanlılığı yapanalra kaç yıl ceza veriliyor? videoda izlerseniz döven kişi, bana vururken yanmıyordu değil mi diyor. kavgayı bence eve gidenler başlatmış. klavyeden ağzına geleni söyle, evine git dövecem diye, sonra dayağı yiyince şikayetçi ol, yok öyle bir kanun, her 2 tarafada ceza verilecek, 6 kızın hepsi 6 ay yatsın mum gibi olurlar.
Bu kızlarımızı hor görmüyelim lütfen sokaklardaki mafya bozuntularına bir şey yok onlara var önce savcı biskopat arkadaşlarına ceza yazsın ama korkuyor
bunlar ögrencimi şimdi okuyorlar vatana millete hayrlı evlat yetişiyor atacaksın içerden çıkmayacaklar ömür boyuu
simdi erkekler nasil faydalanacak bu kizlardan patlicana mi eniste deyecegiz
Diğer Haberler