İstanbul'da basma etekli kuyumcu soygunu

Beyoğlu'nda biri basma etek giyinen, 6 soyguncu sahibinin kepenkleri kapatarak cuma namazına gittiği kuyumcu dükkanını soydu. Soygunculardan biri pompalı tüfekle havaya ateş açarak, çevredekilerin yaklaşmasını engelledi. Bu sırada kepenkleri kıran diğer soyguncular altınları ekmek taşımakta kullanılan kasaya doldurdu. Soyguncular otomobille Kağıthane yönüne kaçtı. Polis ekipleri şüphelileri yakalamak için çalışma yaparken polis helikopteri de operasyona katıldı.

İstanbul'da basma etekli kuyumcu soygunu

Soygun Örentepe , Etibank Caddesine bulunan Erdoğan Ekşi'ye ait Damla Kuyumcusunda saat 13.00 sıralarında meydana geldi. Elinde pompalı tüfekli, etekli soyguncunun otomobilin yanında beklemesi, 4 soyguncunun kepenkleri kırıp altınları ekmek kasasına doldurması, saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

POLİS SOYGUNCULARI ARIYOR

Çevre esnafının uyarması üzerine dükkanın sahibi Erdoğan Ekşi ve yanında çalışanlar, olay yerine geldi. Polisler kuyumcunun ifadesine başvurdu. Olay yerine özel harekat polisleri sevk edildi. Olay yeri inceleme ekipleri uzun süre araştırma yaptı.

GÖRGÜ TANIKLARI ANLATTI

Olayın görgü tanıkları, Dükkan kapalıydı. Elerinde pompayı silahlar vardı. Kuyumcunun kepengini kırdılar. Silah olanda etek vardı. Yaklaşmayın diye bağırdılar. Kasayı doldurup götürdüler dedi.

40 BİN LİRALIK ALTIN...

Soyguncuların 30-40 bin lira civarı değerinde altın, yüzük, bilezik çaldılar. Kuyumcunun sahipleri 10 bine yakın da ayrıca masrafımız var" dedi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
daha durun evet cıkarsa siz o zaman görürsünüz
@kyocera24 Küçük çocukalrı öcü gelecek bak diye korkuturlar ya hah işte aynı kafa. Millet aslında zannettiğiniz gibi koyun değil. Siz de çoban değilsiniz. Aslında tam tersi. Kapişş ;)
Aynı şahısların kaçıncı soygunu ben 10dan sonra saymayı bıraktım,,, devlet bi zahmet yakalayıp ceza versin,,, sanırım cezaevinde fetöcü dolu diye suçları salıyorlar,,, bi zahmet fetöcüleride asıverinde bu suçlulara yer açılsın
@flycarpet emniyetten hızlısın bilader
bunuda gördük sonunda..adamlar 15 dakika uğraştılar..vahşi batı...polis adamlar eve varıp ganimeti paylaştıktan sonra gelmiştir herhalde..
basma da fistan giyerim amaaaaann.....
etek giymişlerse belirli çevreden kişilerdir. onlarda etek giyip eylem yapıyor ya.
Zarar caminin imanından tahsil edilsin..!
Birisi çıkıp şunları geberse, adama ödül yerine müebbet verilir.
BAYA OYALANMISLAR KIMSE POLIS CAGIRMAMISMI BU NASIL İŞ
Daha iyiye daha güçlüye diyen bu lafları her seçim ve referandumda söyleyenler her gün bu tür görüntüler ne oluyor peki. Değil onbeş yıl yüz elli yıl bile geçse siz olsanız her seferinde evet deyin daha ileriye gitirecez dersiniz. Ama ne yazık ki her defasında ülke sürekli geriye gidiyor. İşin özü sizden bi cacık olmaz arkadaş.
Diğer Haberler