İstismar mağduru 13 yaşındaki kız çocuğuna kürtaj

Küçük yaştaki kızların evlendirilmesi ve para karşılığı satılmasıyla gündeme gelen İzmir’in Kiraz İlçesi’nde, tecavüz sonucu 4 aylık hamile olduğu ortaya çıkan 13 yaşındaki T.K. devlet korumasında bebeği aldırdı. İlçedeki ikinci tecavüz olayıyla gündeme gelen 14 yaşındaki ortaokul öğrencisi M.A.’nın da 1 ay sonra doğum yapacağı öğrenildi.

İstismar mağduru 13 yaşındaki kız çocuğuna kürtaj

Gazete Habertürk'ten Mehmet İnmez'in haberine göre; Ege Üniversitesi’nde 10 gündür gözetim altında bulunan küçük kıza, savcılık talimatı ve ailesinin onayıyla kürtaj yapıldı.

Sağlık durumu iyi olan T.K.’nın yaşadığı travma sonrası zaman zaman ağladığı öğrenilirken, geçici olarak devlet korumasına alınan küçük kız tekrar yuvaya gönderildi.

T.K.’ya tecavüz ettiği öne sürülen ve halen tutuklu bulunan M.A.’nın, ‘Çocuk benden değil’ iddiası üzerine alınan DNA örneği ile ceninden alınan DNA örnekleri karşılaştırılacak ve tecavüzcü tespit edilecek.

OKULA GİDEBİLECEK

Kürtaj sonrası taburcu edilen T.K. anne ve babasıyla beraber Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürlüğü’ne bağlı çocuk yuvasına götürüldü.

Tekrar devlet korumasına alınan T.K.’ya psikolojik destek verileceği öğrenildi.

Tedavinin ardından T.K.’nın yarım bıraktığı okula da devam etmesi sağlanacak.

'EN AĞIR CEZA İÇİN MÜCADELE EDECEĞİM’

Baba İbrahim K., kızının yaşadığı travmayı atlatamadığını belirterek şöyle konuştu:

“Kızımın yaşadıkları kolay değil. Şükür sağlık durumu iyi. Ben kızıma sonuna kadar sahip çıkacağım. Onu üzenlerin ve bu hale getirenlerin en ağır cezayı alması için mücadele edeceğim. Kızım okuyup hemşire olacak. Ne çocuk gelin, ne çocuk anne olacak. Buna izin vermeyeceğiz."

14'ÜNDE ANNE OLACAK

İlçedeki ikinci tecavüz olayıyla gündeme gelen 14 yaşındaki ortaokul öğrencisi M.A.’nın da 1 ay sonra doğum yapacağı öğrenildi.

28 yaşındaki Y.K.’nın istismarına uğrayan ve 8 aylık hamile olduğu ortaya çıkınca devlet korumasına alınan küçük kız, yasal süre geçtiği için kürtaj olamamıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
faiiler kim neden onlar hakkında bişi yazılmamış? bunu yapanlar 2 dünya da da sürüm sürüm sürünsünler.
ne ilginç değil mi bu kadar çocuk istismarı kadın cinayetleri var ama bunlarla ilgili kimse de ne ses var ne de yaptırım vatandaşı ilgilendiren hiç bir şey yok tek dert evet hayır
@filiz_ilhan_12 olur mu önce evet demeleri lazım. Yoksa terör de yok olmazmış. bu tür vakaalar da... !
Bu rezilligin ustune gidilmiyor
Kıyamet hızla yaklaşıyor. Allah Kahr etsin sizleri. failleri deşifre edin insan içine çıkamasınlar.
@mozturkbay güzelde fail dediğin nedir. Tecavüz etseler. 7-9 hafta arası bulantı kusma olur. Cenin ken alınır. 8 ay neden beklenmiş. Burada gönüllü ilişki var. Kızlar da boktanlık. Aç YouTube izle cinsellik hakkında videoları kızların erkeklerin söylediklerini. Boy mu önemli işlev mi. Yok annesine ben hamileyim diyeni mi aran. Sapık videoları mı aran. Ne istersen burada. Facebook ta canlı yayında kendini pazarlayan kızlara ne demeli. Evlilik adı altında. Oğlanda ayarlıyor. Ayarı veriyor. Görüyor. Bu şekilde 4-5 yıla kadar. Kızlık zarı bozulmamış kız kalmayacak nerede ise.
egenin incisi izmir:)))) anadoluda bir şehirde olsa bu olay reklam olurdu o şehir.
@aysealin_09 Türkiyenin bir çok yerinde kolluk görevlisi olarak görev yaptım..Her yer aynı...sadece izmir değil.
bu adi sapıklara allah belanızı versin diyorum o ayrı...ama bu site iğrenç olmuş haber diye her haltı başlık atıyorsunuz.bu haberde bile kullandığınız fotoğrafa bak..bu neidr ya ..böyle mi olmalı ?
Kimin umrundaki?devlet büyüklerimizin keyfini kaçırmayın onların daha büyük sıkıntıları var
Diğer Haberler