İzmir'in utanç ilçesinde bir rezalet daha

12-13 yaşındaki kız çocuklarının kaçırılmasıyla gündeme gelen ve utanç ilçesi olarak bilinen İzmir Kiraz'da iddiaya göre, şüpheli Serkan Y., arkadaşına borcunu kapatmak için kız kaçırıp, üzerine 4 bin lira para istedi. Anlaşma sonrası Serkan Y., köyden 14 yaşındaki kızı kaçırıp arkadaşı Süleyman A.'ya verdi. Küçük kız kaçırıldığını söylemesine rağmen iddiaya göre, şüpheli Süleyman A. evine götürdüğü çocuğa tacizde bulunup cinsel ilişkiye girdi.

İzmir'in utanç ilçesinde bir rezalet daha

Davaya konu olan olay, Kiraz ilçesinde, 15 Ocak 2014’te meydana geldi. Cumhuriyet Savcısı Erman Taşgın’ın hazırladığı iddianameye göre, şüpheli Serkan Y.(23), borcunun bulunduğu Süleyman A.’ya (31), “Sana evleneceğin genç bir kız getireyim, sana olan borcumu sil, karşılığında 4 bin lira para ver bana, bu şekilde anlaşalım’’ dedi. Bu teklife hayır demeyen Süleyman A. ile Serkan Y. anlaştı.

İddiaya göre, anlaşmanın ardından Serkan Y., Kiraz ilçesi Olgunlar Köyü’nde ailesi ile yaşayan, olayın olduğu zaman 14 yaşında olan C.G. isimli kız çocuğunun evinin yakınlarına gidip kaçırmak için beklemeye başladı. Şüpheli Serkan Y., hava kararmasına rağmen evin yakınından ayrılmayarak kaçırmayı planladığı kız çocuğunun evden çıkmasını bekledi. Gece saat 23.00 sıralarında, evden çıkan C.G., evlerinin 50 metre yakınındaki tuvalete gittiği sırada, Serkan Y. küçük kızın arkasından yaklaşıp ağzını kapatıp kaçırdı. Kaçırdığı kızı, 400 metre ilerde bıraktığı aracına götürüp kızı ilçede farklı bir adrese götürdü. İddiaya göre, Serkan Y. aracın içerisinde C.G.’ye cinsel tacizde bulunup ilişkiye girmek istedi. Ancak küçük kızın istememesi ve direnmesi üzerine şüpheli Serkan Y., cinsel ilişkiye girmekten vazgeçip anlaşma gereği kızı borcuna karşılık Süleyman A.’ya teslim etti. Büyük bir şok yaşayan ve korkan C.G., Süleyman A.’ya, kaçırıldığını söylemesine rağmen iddiaya göre Süleyman A. yaşadığı evine götürdü. Burada şüpheli Süleyman A., küçük kızın karşı çıkmalarına rağmen cinsel ilişkiye girdi.

Sabah olduğunda ise uyanan C.G., Süleyman A.’nın dalgığından faydalanıp evden kaçarak ana yola çıktığında bir kadınla karşılaşınca durumu anlattı. Yoldan geçen kadın, küçük kızı alıp jandarma karakoluna götürdü.

KIZIN REŞİT OLMADIĞINI ÖĞRENİNCE DOLANDIRILDIĞINI DÜŞÜNMÜŞ!

Kiraz ilçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan operasyon sonucu şüpheliler Serkan Y. ve Süleyman A. yakalandı. Serkan Y. verdiği ifadesinde, Süleyman A.’yı kendisini bazı işlere işçi olarak götürmesi nedeniyle tanıdığını, Süleyman A. ile aralarında bir alacak verecek meselesi olduğunu, işçilere ücret ödemesi gerektiğinden Süleyman A.’dan bin lira borç aldığını, karşılığında bin 500 liralık senet imzaladığını, mağdure C.G. ile Süleyman A.’nın ifadelerine kabul etmediğini söylediği öğrenildi.

Diğer şüpheli Süleyman A. ise, Serkan Y.’yi bir sene önce kestane toplama işi için yanında işçi olarak çalışması nedeniyle tanıdığını, çalışmış olduğu günlerin parasını Serkan Y.’nin ödemediğini, Serkan’ın kendisine 'Sana 20-21 yaşlarında evleneceğin bir kız getireyim, sana olan borcumu sil, bana 4 bin lira para ver, bu şekilde anlaşalım' diye teklifte bulunduğunu söyledi. Teklifi kabul ettiğini belirten Süleyman A., “Olay günü Serkan beni telefonla arayarak kızı getirdiğini söyledi. Buluşma yerine gidip, Serkan’dan kızı alıp, motorumla yaşadığım eve götürdüm. Eve geldiğimde kıza ismini ve yaşının kaç olduğunu sorduğumda kızın 17 yaşında olduğunu öğrendim. Kızın reşit olmadığını öğrenince dolandırıldığımı düşündüm. Kızı jandarmaya götürmek istedim ancak eve geldiğimizde gece 02.00 olduğu için sabah jandarmaya götürürüm diye kızı yatağa yatırıp evin giriş kapısında oturarak bekledim. Sabah çay demlediğim sırada C.G. dışarıdaki tuvalete gideceğim bahanesiyle kaçtı. C.G.’ye cinsel tacizde bulunmadım, onunla cinsel ilişkiye girmedim. Serkan’a kızı getirdiğinde bin lira verdim, öncesinde de bin 500 lira ve bir büyük altın verdim. Amacım evlenecek bir kız bulmaktı, bu olayda kendim de mağdur oldum. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum’’ dedi.

RAPORLAR TECAVÜZ DEDİ

İddianamede yer alan bilgiye göre, hastanelerin verdikleri raporlarda tecavüzün gerçekleştiği belirlendi. Öte yandan, İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan kontroller neticesinde mağdur C.G.’nin ruh sağlığının bozulduğu belirtildi.

HER İKİSİNE DE AYNI SUÇLAMA

Cumhuriyet Savcısı Erman Taşgın hazırladığı iddianamede, mağdura ait doktor raporları olayın gelişimi ve çelişkili savunmalar ile toplanan deliller birlikte değerlendirildiğinde, şüphelilerin üzerlerine atılı suçları işledikleri sabit olduğu, her iki sanığında ‘Çocuğun cinsel istismar’ suçundan 16’şar yıl, ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan 7’şer yıl hapis talep etti.

DURUŞMA ERTELENDİ

Ödemiş Ağır Ceza Mahkemsi’nde tutuksuz yargılanan sanıklar Serkan Y. ve Süleyman A. 12. kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya, tutuksuz sanıklar, sanık Serkan Y. avukatı Ali Çakır, Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Emine Şen Tüfekçi Tezcan katıldı. Sanık Süleyman A.’nın avukatı mazeret nedeniyle katılamadı. Sanıklar beraatlerini talep etti. Mahkeme heyeti eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Kiraz ilçesinde, küçük yaştaki kızların kaçırılma olayı ve ailelerin küçük yaşta kızlarını para karşılığı evlendirmesi geçtiğimiz aylarda ortaya çıkmış, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ekipleri olaylara müdahil olmuştu. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 41 yorum
yok izmirde olmaz cnm onlar ileri goruslu aydin insanlarya simdide disaridan gelenler bozdu derler sanki kendi kokleri oralı o zaman rum yunan olduklarini kabul edeckler
@ohaluk38 izmirde olmaz diyen kim ya bu sapıklıklar ülkenin her yerinde var bu gibi olaylarda aynı zamanda prime çeviren geri zekalılar da var mesela sen ..
@ohaluk38 sen arapsın herhalde
@ohaluk38 acıyorum sana.
@ohaluk38 Cibilliyetinin bozuk olduğunu belli etmen manidar.
@ohaluk38 Bil bakalım referanduma en çok "evet" oyu veren İzmir'in iki ilçesinden biri neresidir?
@ohaluk38 böyle düşüne düşüne ülkenin içine ettiniz ha bire ayrılın bakalım kim toplayacak sizi
@ohaluk38 ileri görüşlü olmayan yerlerde ,genelde erkek çocukları ile ... dememiz mi gerekiyor akıl yoksunu cahil,bozuk insan heryerde bozuktur...
rum, mum ne fark eder türk insanı türkiye vatandaşı işte ,hem insan degilmi rumlarda saçmalık.bölücülük yapma
@ohaluk38 izmirde akp oyları ve akit satislarinin artmasindan her olur artıkın
annene şöyle beni bi arasın
ikisininde organını kesin.
Azgın sapkın ve sürekli çocuklara tecavüzle gündeme gelen bir ilçe KİRAZ.
Kafası estiği zaman yasa çıkaran hükümet neden bu tur olaylar icin idam yasasını getirmiyor? Yoksa kafa iki de bir kafa tuttuğu AB izin mi vermiyor? Korkusuzlar ve cesurlar, verdikleri sözü tutarlar ya hani getirin idamı görelim. Herkes rahatlasın! Soz başkanlık seçiminde oyumu da size atarım.
aman ha idam gelmesin...
Eskiden bir devlet korkusu vardı bu AKP hükumeti ile bu ortadan kalktı ve eski (dinci) ayak takımı baş oldu ve ne kadar sapıklıkları varsa uygulamaya sokuyor.. kuran kurslarında, dini vakıflardaki küçük çocuk istismarcılığının yüksek boyutlar kazanması bunu ispatlamaya yetip de artıyor bile..
izmirde dinci la maynak vatikanda desen anlarımda izmirde dinci boy viy
@abiyam hangı devlet korkusu vardı.polıse askere demedıgınızı bırakmadınız yetkıler ellerınden alındı.sımdı korku yok.tam ıstedıgınız gıbı polıs sapıkta yakalasa ınsan muamelesı yapıyor.ozgur lukler ulkesı ıstıyporsunuzya.
BU SAPIKLAR HALA TOPLUM İÇİNDE VE ADALETTEN BERAT TALEP EDİYORLAR... MAĞDURUN ADALET TALEBİ NE OLACAK? YAZIK BU ADALETE...
yok yok memleketin iyice cılgı çıktı taktılar kadınlara çocuklara Allah belanızı versin tez inşallah böyle yaratıkların idam niye gelmez hala neyi bekler ülkece çok merak ediyoruz çok
YOK ARKADAŞ DÜNYANIN SONU KESİN GELMİŞ ARTIK
SAPIKLIKLARA BAK BE KİRAZMIYMIŞ NE MİŞ DEVLET UYARIDA BULUNSUN
bu haberler artık bayatladı .tecavüz ve taciz doğal bir ihtiyaçtır.alan memnun satan memnunsa sorun yok.
@ademtoyan Senin gibileri temizleyeceğiz yer yüzünden.
İzmir CHP'nin, laik düşüncenin kalesiydi değil mi?
@ismail7 Malesef kafan yine yanlış bastı.Güvenlik-asayiş ve kanun AKP nin yetkisinde.Merak ediyorsan bu rezil heriflerin kime oy verdiğini öğren.
@ismail7 kız hayır demiş oğlanlar evet demiş. tecavüzcüler evetçiymiş işte her şey açık değil mi
Yine izmir
Türkler müslüman olmadan önce kadın erkekten daha üstündü ülke yönetirdi ne zaman Türkler müslüman yapıldı arabların rezillikleri pislikleri yavaş yavaş ele geçirdi Türkleri....
15 temmuz da sadece idam isteriz diye sokağa çıkalım.
ne türkmüş canım boşverin arap olsaydı işler degişirdi bakanlarımız hemen cıkıp tweet atarlardı degilmi:)
ahiret inancı, allah korkusunu kendimizden eksik etmeyelim arkadaşlar
tecavüz suçu hadım ve hücre cezası olmalı bu insanlar canlılar toplumda olmasın
çocuğa taciz ve tacavüz cezası ölüm olmalıdır.bu tür iğrenç suçları işleyen pislik adamlar ile aynı havayı soluduğumuz sürece bu tür olaylar devam edecektir.idam şart olmuştur.Tüm millete örnek olarak bu tür suçları işleyen kişileri halkın gözünün önünde idam ederseniz bu tür iğrenç olaylar en azından % 60-70 azalacaktır.
verim böylelerine idam temizleyin pislikleri Allahın belalarını. örnek olsun kimse yapamasın bir daha.
Hükümet var gücü ile konuta yüklenmeey devm ediyor.Terör gçömen terörü umrunda değil çocuk tacizleir kaıdn cinayetleri,hırsızlık sahte çek senet elinde silahla bıçakla gezenelr yollarda yol verme kavgasındna öldürülen kişiler ehala bir önlem alınmış değil.sonumuz çok kötü .Herkesin sınu kötü gelecek inşalalh ülkemiz parçalanmaz.Bu kaos ortamında kimler cirit atıp ülkeyi bölme şartlaırnı hazılrıyor herkes biliyor ama 3 kuruş menfaat için kimse ses çıkamrıyor.Gemiyi ilk önce fareler terkeder görereceğiz
@serhat_beylerbeyi_1969 Olayın hükümetle bir alakası yok sende biliyorsun hem orası Ak partinin değil CHP nin kalesi...
Sizin için hangi şehirde olduğu çok mu önemli kavramanız gereken zihniyet değil mi acaba İzmir Adana Diyarbakır olduğu değil bu insanlarımızın neden bu kadar uçkuruk rezilliğine malup olduğu araştırılmalı insanlarımız kafayı yemiş psikolojik destek acilen şart!!!
@22ppaacc bu insanları iyi bilirim tanırım, kız afyonlu, kaçıran yozgat, kızı alan şahısta denizli... memlekete bakmaz bu iş, sapık heryerden çıkabilir...
İnsanımız hayatlarından pek memnun değil ve idamda tek çözüm yolu değildir.Sadece idam edilmek için bile milyonlarca hayattan soyutlanmışlar var sırf idam olmak için bile böyle girişimlerde bulunabilirler.O yüzden bu tür cezalar sadece kurtuluştur ve vebali boynumuzadır.Onun için "PSİKOLOJİK EĞİTİM ŞARTTIR VE GEREKLİDİR".En kısa zamanda okullarda ders olmalıdır,sosyal medya ve tv'lerde 7/24 gösterilmelidir...
bu tıp olayları hukumetlere baglayanlara soruyorum herkesın götüne bir polısmı taksınlar malmısınız sız.sapık heryerde sapıktır.bunu hala anlayamdınjız.
Diğer Haberler