Kadın cinayetlerini öven derneğin başkanı hakim karşısında

İzmir'de bir gazeteye yaptığı açıklamada, "Karılarını öldüren erkekleri alınlarından öpüyorum" dediği için, 'tahrik ve suçluyu övme' suçlarından 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Mağdur Boşanmış Babalar Derneği Başkanı Muhammet Özen, mahkemede sözlerinin çarpıtıldığını söyledi. Muhammet Özen, kendini, "Ben çözüm bulmak için bunları söyledim" şeklinde savundu. Özen'in eski öğretmen olması da dikkat çekti.

Kadın cinayetlerini öven derneğin başkanı hakim karşısında

Mağdur Boşanmış Babalar Derneği Başkanı Muhammet Özen’in, ulusal bir gazeteye verdiği mülakatta, “Karılarını öldüren kahraman babaları alınlarından öpüyorum” sözleri, kadın cinayetlerin çokça işlendiği Türkiye'de, başta kadın dernekleri olmak üzere toplumun çeşitli kesimlerinden büyük tepki çekti. Kadınlar hakkında çıkarılan yasaların erkekleri mağdur ettiğini öne süren Muhammet Özen, mahkemelerin babaları ömür boyu nafaka ödemeye mahkum ettiğini, ödemeyenlerin ise cezaevine girdiğini söyledi. Boşanıldığı zaman devletin erkeğin elinden her şeyi alıp kadına verdiğini savunan Muhammet Özen’in “Devlet erkek için iki seçenek sunuyor. ‘Ya ömür boyu nafaka öde, ya da onu öldür’ diyor. Başka seçenek bırakmıyor” dedi.

BU SÖZLERİ DİYEN KİŞİ BİR ÖĞRETMEN

Eski öğretmen Muhammet Özen’in söylediği bu sözler üzerine kendisi gibi öğretmen olan boşandığı eski eşi Hasiye Kabadayı’nın avukatı Pelin Yayalar ve İzmir Barosu Yönetim Kurulu üyesi Avukat Nuriye Kadan, Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Muhammet Özen hakkında ‘Tahrik ve suçluyu övme’ suçlarından 5 ila 10 yıl arasında hapis cezası istemiyle dava açıldı. İzmir 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki davada ifade veren ve üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyen Özen, şunları söyledi: “Ben evden korkudan kaçıyor otellerde yatıyordum. Tehdit suçunun unsurunun oluşabilmesi için karşı tarafın korkması diğer tarafın da yapma olasılığı olması gerekmektedir. Beni döven de müdahilin abileridir. Ben çocuğuma ‘dersini çalış seni öldüreceğim’ dersem bu tehdit olmaz. Kendisine söylenmiş bir şey yoktur. Ben iddianamede de yazılan ve tehdit kabul edilen söze Bekir Bozdağ ve Fatma Şahin’in bulunduğu iki ayrı toplantıda söyledim. Ben çözüm bulmak için bunları söyledim. Muhabir bana ‘bu lafları söyle ben de manşet yapayım ‘dedi. Ben de kendisine ‘bu biraz suça kaçıyor’ diye cevap verdim. O da ‘suç olsa biz yazmayız. Biz de onu elekten geçiririz, yazmayız ‘ dedi. Buna dair elimde CD var .”

Eski eşi Hasiye Kabadayı ise sanıktan şikayetçi olduğunu ve cezalandırılmasını istedi. İzmir Barosu’nu temsil eden avukat Nuriye Kadan, “Dilekçelerimizi tekrar ederiz. Davayı uzatmak için yapılan işlemleri kabul etmiyoruz. Zaten dosya içerisinde CD çözümü vardır. Buna göre değerlendirilme yapılmasını istiyoruz” dedi. Hakim, sanık hakkında verilen yakalama kararının kaldırılmasına, gelecek duruşmada karar verileceğini belirtip, duruşmayı 3 Temmuz’a erteledi. (DHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 44 yorum
kimsenin öldürülmesi gerekmiyor ama kocasını defalarca altadan kadınlar ne olacak
@murat8810 ,boşanacaksın.Öyle biri için hapiste yatmaya değmez.
@murat8810 boşa gidip kendini aldatsın ..
@murat8810 koca koca degil demek ..ha kocaysa ilk aldatmada boşanır daha ne olacagımı var
@murat8810 karısını defalarca aldatan erkekler ?
@murat8810 demokrasi demokrasi diye çığlıklar atılıyor ya hani bu ülkede ne olacak biliyor musun gidilecek ve boşanılacak kimsenin kimseyi öldürmeye yada dövmeye hakkı yok erkeklik dövmek değil erkeklik koruyabilmektir ama bu ülkede bunu anlatmak çok zor senin gibi denyolara
ZATEN O DURUMDAYSA VAZİYET....NE YAPARSAN YAP NAFİLE...AMA KİMSE KENDİNİ DEVLET YERİNE KOYMASIN.....HELE ALLAH YERİNE HİÇ KOYMASIN...HERKES İNSAN.....DÜŞMEZ KALMAZ BİR ALLAH....
demirtaş da referendumda hayır diyenlerin alnından öpüyormuş meşhur oldu bu alından öpme meselesi :))
@selahattin252507 /// Beyin damarların oksijen almıyor anlaşılan...
@selahattin252507 ahırdan KONUŞURSUN GİBİ
@selahattin252507 DEMİRTAŞA KURBAN OL
insan görünümlü yaratık
Nasıl bir ülke olduk nasıl bir düşünce içindeyiz toplum olarak aklım almıyor. Allah ıslah etsin
İTE BAKSEN İTE REZİL İNSAN SANA ERKEK BİLE DEMEM..PİS YARATIK ŞU TİPİNE BAK SONRA KONUŞUN BE SONRA ERKEKLİK SADECE ÖLDÜRMEKLE OLMUYOR ADİ İNSAN SENİ.....
@eftelyamm_06005 bunun erkeklikle ilgisi yok. erkeklikle ilişkilendirip kendinizi tatmin etmeyin. bunları istismar etmeyi bırakın artık. katil katildir.
yavaş yavaş rejim başladı arkadaşlar. bu tür haberler gün geçtikçe bilinç altınıza yerleştirilip kadının aciz ucuz köle olduğu arap ülkelerindeki zihniyeti yerleştirecekler. o evet diye bayraklar sallayan mini etekli akp 'li arkadaşlar. 4-5 yıl içinde kara çarşafla dolaşabileceğini hiç sanmıyorum. kadınlarımız namusumuz başımızın tacıdır analarımızdır. batılaşmaya karşı geldiniz rahat battı araplaşınca rahatınıza bakarsınız.
@kepellezi01 sen kesin ruh hastasısın. kafa yapısına bak.
kadınların öldürülmesini hiç tasvip etmiyorum, ama bu kadınlar insanı canından bezdiriyor
Allah'ım beni bu yobazlarla bu çomarlarla aynı zihniyette yaratmadığın için sana minnettarım..
eye r sözlerin sana ait vede doğru işse.inşallah bir kadın tarafından öldürülürsün ve seni.öldüren kadında ceza yemiyecek.tammı gadar imansız.
En iyisi kuma gömelim.
Memleket kimlerin eline kaldı arkadaş. İyi bi temizlik lazım bu ülkede.
müslüman bir ülkedeyiz avrupadan beteriz din eksikliğinden oluyo bu yanlışlar zinanın ne demek olduğunu bilseler kimse kimseye yan gözle bakmaz hele evli insanlar allah sizi ıslah etsin..
Ah bir kadın olsaydın da senin gibi saglıksız birine düşseydin.
okumusun cahili herzaman tehlikeli dir. ayrica seytan taslamaya gitmeye gerek yok cunku burda cok
Herif resim çekerken saçı başı dağınık çıkmış. Karısı yoldu heralde. Yoksa böyle bir tipe hangi kadın tahammül eder bilmiyorum.
@objektif_2016 SEN NE DERSİN BE..O EN YAKIŞIKLI HALİ..
Türk kadınları erkekleri atm makinası gibi görüyoruz.Para kalmayınca hemen çirkefleşiyor yada boşanmak için saçma sapan mazeretlere mahkemeye başvuruyor. Türk kültürüyle yetişmiş bir erkeğe bunu yaparsan sonuçlarınada katlanman gerekiyor.
topmudur tüfekmidir anlamadım
selattin252507 RUMUZU AHIRDAN KONUŞUR GİBİ
Herif tipsizlikten içeride olması gerek.
dunya ile uyumsuz ve butun toplumari begenmeyen kendiside eksik ve hatali olan bir toplumdur turk milleti an itibari ile cokusbaslamistir,bunun faturasini sadece %50 degil herkes odeyecek ,hepnizin cocuklari bugun yapilan hatalarin bedellerini odeyecekler.ulkemizde toplumun kodlari ile oynanmistir ve bunun atom bombasindan farkiyoktur ulkemizde 16 yil adam yetismedi 10 yil daha yetismicek ve sonra arap ulkesi kalitesine dusecegiz.
Erkekleri madur etmeyi adalet sayarken, herşey daha mı güzel görünüyor.
Defalarca karısını aldatan erkekleri napalım?
@sevdahas boşayıp kurtulacaksın düzelmezler.
nelerle uğraşıyoruz ya...
YAHU ADAMIN KAFASI KIRIK ŞU VERDİĞİ POZDA BİLE BU GÖRÜLEBİLİYOR. ÖĞRETMENMİŞ ŞU HALE BAKINIZ.KADIN CİNAYETLERİ EĞER AYŞE PAŞALI DAVASINDA İDAM GELSE İDİ BU GÜN 3 BİN KADIN ŞİDDETTEN ÖLMEMİŞ OLACAKTI.YÜCE PEYGAMBERİMİZ DERKİ ''''KADINLARINIZ ALLAHIN SİZE EMANETİDİR,ONLARA İYİ DAVRANMAYANLAR BENİM ÜMMETİMDEN DEĞİLDİR''' DİYOR 1400 YIL ÖNCESİNDE.YAHU ŞU YÜCE İSLAM HAKKIYLA BİR YAŞANSA YERYÜZÜNDE ASLA ZULÜM KALMAZ.POLİSE HAKİME SAVCIYADA İŞ KALMAZ YERYÜZÜNDE.TOPLUM İSLAMI KAMİL OLUR ANINDA.BAKINIZ BÖYLE SALAKLAR TOPLUMDA YER BULAMAZ ASLA.
BİZİM ADALET SİSTEMİMİZDE CEZASI YOK.ONUN İÇİN KONUŞURR.AMA SİZ BURADAN SAYIN DEVLET BÜYÜKLERİNE EN UFAK BİR ELEŞTİRİ YAZ ANINDA FETOCU OLURSUN
hiç bir kadı erkek,e layık degil ama lazım,dikkatli kullanın kullanma kılavuzu yok..
DUL BABALAR DERNEĞİ Mİ? ÖLÜ OZANLAR DERNEĞİ GİBİ Mİ? !!!!
kuma derken
alınlarından öperekmi çözüme ulaşacaksın kadın katledildikten sonra.
erkeksen sen deoldursene hahahah yemez
esit kusurlulukta ve asgari ücretle çalışan kadına ömür boyu nafaka bağlanıyor sa buna bir çözüm bulunması lâzım ...... bu durumdan dolayı kadınlara ve çocuklara şiddet uygulanmamalı
Diğer Haberler