'Kapıya dayanıp beni öpmeye çalıştı' demişti, karar çıktı

Kütahya’da evinin kapısını çalıp kendisini öpmeye kalkıştığını öne sürdüğü tesisatçı 32 yaşındaki Ali Özçelik’i av tüfeğiyle öldürmekten yargılanan Hatice Karakoç, 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Olay geçen 8 Ağustos’ta Fatih Mahallesi Sera Sokak’taki Ertanlar Apartmanı’nın 3’üncü katında meydana geldi. Doğalgaz tesisatçılığı yapan ve bekar olan Ali Özçelik iddialara göre evli 2 çocuk annesi Hatice Karakoç’un evine giderek kendisine arkadaşlık teklifinde bulundu. Hatice Karakoç, kendisini öpmeye kalktığını öne sürdüğü Ali Öztürk’ü av tüfeğiyle ateş ederek öldürdü.

Polislere, silahın arbede sırasında ateş aldığını söyleyen Hatice Karakoç ifadesinde şöyle demişti:

"Ali Özçelik alt katımızda oturan yaşlı teyzenin doğalgaz tesisat işlerini yapmak için bizim apartmana gelmişti. Merdivenlerde karşılaşıyorduk. Selamlaşıp hal hatır soruyordu. Sonra benden hoşlandığını ve arkadaş olmak istediğini söyledi. Ben reddettim ama rahatsız etmeye başladı. Sürekli evimin etrafında dolaşıyordu. Evli, çocuklu olduğumu ve eşimi sevdiğimi söylememe rağmen peşimi bırakmadı. Eşime de durumu anlatmıştım. Alt kattaki teyzenin işlerini halletmek bahanesiyle apartmana gelmiş. Bizim kapımızı çaldı. Benimle arkadaş olmak istediğini söyledi, ben yine reddettim. Elimden tutup beni evden dışarı doğru çekmek istedi. Evimizin anahtarını da aldı. Bir yandan da beni öpmeye çalışıyordu. Evde 14 yaşındaki kızım odasındaydı, 8 yaşındaki diğer kızım ise sokakta oynuyordu. Ben elinden kurtulup içeriye girdim ve odada eşime ait av tüfeğini alıp iki tane fişek koyup kapının önüne geldim. Tüfeğin namlusunu yere doğru tutuyordum. Bana ’Sen beni vuramazsın’ dedi ve elimdeki tüfeği almak istedi. Arbede sırasında silah ateş aldı."

Çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanan Hatice Karakoç’un yargılandığı davanın dördüncü duruşması Kütahya 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Duruşmada pişman olduğunu söyleyen Karakoç, "Namusum için yaptım, pişmanım" dedi. Mahkeme heyeti Hatice Karakoç’u 15 yıl hapis cezasına çarptırdı.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
halbuki nefsi müdaafadan daha az ceza alması gerekiyordu....
@forhappys Tabi canım, her katilin söylediklerine inanaıp da karar vermesi lazım hakimlerin. Ölenin hakkını savunmaya ne hacat(!)
Pedofiler takım elbiseden iyi halden indirim alır ama namusunu savunan ise 15 yıl alır bence o davanın hakim ve savcıları araştırılmalı hangi kanun hükmünü uyguluyor anayasamı yoksa şeriat kanunumu uyguladı açıkçası ben bi bk anlamadım davayı yürütenlerden
@azrailordusu Şeriati uygulamış olsaydı (ki öyle bir yetkisi yok) adamın ölmesi, Kadının ceza almaması gerekiyor.
1-Merdivende Karşılaşıyorduk!!Selamlaşıp Hal Hatır Soruyordu 2.Elimden Tutup Beni Evin Dışına Çekmeye Çalıştı!!Bu Olay Kazara Olmadığı Bu Bait İfadeden Bile Açıkca Belli Aralarında Tanışıklık Olduğu Aşikar Ne Diyelim Allah Kötüyle Karşılaştırmasın.
Keyf için vursaydu yırtardı 3-5 yılla bizde adalet böyle.
aynı şekilde erkek kadını vursa kaç yıl ceza alır acaba
Adam kendini vırdın diye kapıda bekliyor o sırada karı tüfeği dolduruyor adam hala bekliyor karı tüfeği doğrultuyor adam hala bekliyor
iyice araştırmak lazım bu olayı kadının cep te4lefonu ölen şahısın cep telefonu incelenmeli aralarında bir ilişki olabilme ihtimali var eger yok ise bir durum ozaman bana göre bu agır bir cezadır 15 sene agır cezadır
yahu kardesim bu ulkede adalet kime ve nasil isliyor zengin bir taninan olsa.ceza almaz..sinan cetinin kizi olsaydi keske uste parada verirlerdi
@karafaik tamam işte doğrusu bu senin verdiğin sinan çetin gibiler yanlış onların düzeltilmesi gerekli...
Kadın namusunu savunuyor 15 yıl ceza. Tecavüzcüye de 15 yıl ceza bu nasıl iş ?
Eğer gerçekten namusunu korumak için yaptıysa helal olsun, Allah razı olsun.Namusunu savunurken öldürülen şehittir.Namusunu savunurken öldüren kahramandır, haklıdır.
yalandan kim ölmüş
Yok arkadaş bu işte başka bir şey var. Adam eve geliyor, kadın odaya giriyor ve av tüfeğine fişek koyuyor. Sonra da gidip adamı vuruyor.
Durumu kocasına söylemiş olsa, ve aralarında bir ilişki olmamış olsa o kadar rahat yanaşamazdı bu kadına. Cinayeti namusum için işledim diyor sonrada pişmanım diyor. Kadın az ceza almak için senaryo yazmış ama hakim pek yememiş belli ki.
Evin anahtarını alması v.s ilginç..Kız evde olduğu için vurdu belkide...ama dediği gibiyse ceza fazla..
Diğer Haberler