Kınalıada’da 3 kız çocuğuna cinsel istismar

İstanbul Kınalıada'da ortaokul öğrencisi üç kız çocuğuna cinsel istismarda bulunulduğu, olayla ilgili üç kişinin tutuklandığı, bir kişinin de denetimli serbestlik koşuluyla serbest bırakıldığı belirtildi. Konuyla ilgili CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Olayın bir yıldır sürdüğü iddiaları var. Yani bir yıldır bu üç çocuk cinsel istismara uğramış. İstismarcı sayısının da 30 civarında olduğu söyleniyor. Olayla ilgili kimse konuşmuyor, korkuyorlar." dedi.

Kınalıada’da yaşayan iki, Heybediada’da yaşayan bir ortaokul öğrencisi, toplam üç kız çocuğuna cinsel istismarda bulunulduğu kaydedildi. Konuyla ilgili Sözcü'ye bilgi veren CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, olayla ilgili üç kişinin tutuklandığını, bir kişinin de denetimli serbestlik koşuluyla serbest bırakıldığını söyledi.

"İSTİSMARCI SAYISININ 30 CİVARINDA OLDUĞU SÖYLENİYOR"

Ada halkından edindiği bilgileri paylaşan Yarkadaş, “Olayın bir yıldır sürdüğü iddiaları var. Yani bir yıldır bu üç çocuk cinsel istismara uğramış. İstismarcı sayısının da 30 civarında olduğu söyleniyor. Olayla ilgili kimse konuşmuyor, korkuyorlar. Ancak biz bu sessizliğin üzerine gideceğiz. Dava sürecini takip edeceğiz” diye konuştu.

AİLE BAKANLIĞI’NA ÇAĞRIDA BULUNULDU

Aile Bakanlığı’na da çağrıda bulunan Yarkadaş, “Daha önce benzer olayı Üsküdar’da açığa çıkarmıştık. Aile Bakanlığı da konuya gerekli hassasiyeti göstermişti. Şimdi aynı duyarlılığı göstermesini ve bu üç çocuğa sahip çıkmasını istiyoruz. Çünkü bu çocukların ruh ve beden sağlıkları devlete emanettir” dedi.

TARTIŞMA SONUCU ORTAYA ÇIKMIŞ

CHP Bakırköy Belediye Meclis Üyesi Nurhan Çetinkaya da yaptığı açıklamada, “İstismar, iki çocuğun okulda yaptığı tartışma sırasında öğretmenlerinin fark etmesi sonucu ortaya çıkmış. Savcılık anında soruşturma başlatmış. İstismarı adada çalışan işçilerin yaptığı söyleniyor. Büyükada’da bir evde çocuklara hediye vs. karşlığında cinsel istismar yapıldığı belirtiliyor” dedi.

Okuyucu Yorumları 16 yorum
akp iktidarı döneminde kadına şiddet ve çocuk tecavüzleri haddinden fazla arttı ama kimsenin umrunda gibi gözükmüyor. işte siyasal islamın iflası.
@ilerigeridemokrasi antalya da kız çocuğunu chpli il başkanı istismar ederken İLERİ GERİ konuşmuyordun çenen mi açıldı sizinki flört mü oluyor kansız..
memleket ole bir duruma gelmiski ne erkek ne kız çocuğunu sokağa bakkala gonderebiliyoruz bastırılmış duygular ve yobaz larla dolu bir memleket bu hale sokmuş milleti yazık.
başınıza taş düşşe ak parti iktidarindan bileceksiniz. Bu olay bir sapıklık, iğrençlik bunun a partisi b partisi dini, mezhebi v.s. olmaz kardeşim.
Aile bakanı nerde yahu.Hollanda da şov yapmakla olmuyor bu işler
bunun gibi leri asacaksın ki bak bakalım tecavüz olaylarında artma mı var?azalma mı? sayın basbakan dedinşz ki referandum da idamı da getireceğiz hani nerede idam var da bizim mi haberimşz yok?
söylediklerine sonuna kadar katılıyorum fakat eksik yazıyorsun bu tarz iğrenç olayların partilerle alakası yoktur evet ama o çocukları kadınları korumak ta şuan ki hükümet yani akp nin görevi. arsaları ormanları peşkeş çekmekle uğraşacaklarına versinler cezaları şartlı tahliye yapmasınlar. Bir çocuga dokunmanın cezası olsun 50 yıl kadın katlıamları yapanlara versınler müebbet ve aftan muaf. bu hükümetin görevidir. o yuzden akp den bılecez kımden bılecez. Aıle bakanı hollandalarda gezecegıne kendı ulkesınde az dısarı baksın ve sesı boyle olaylarda cıksın..........
Olayla ilgili kimse konuşmuyor, korkuyorlar. Ancak biz bu sessizliğin üzerine gideceğiz. Dava sürecini takip edeceğiz” diyen bu zevat manavgatta küçük kız çocuklarını taciz ettiği için tutuklanan chp nin tüm kafa adamları ile fotoğraflarınu gururla yayınlayan reklamcısı gazetecisi ve üyesi için ne yapmış acaba her zamanki gibi kendilerinden olunca birden hemen kensilerini sessiz moda alıyorlar ne olursa olsun ama özellikle çocuklarla ilgili tüm sapıklıklara bir daha böyle bir teşebbüse kendisi değil hiç kimsenin teşebbüs edemeyeceği bir şekilde ceza verilmeli
Ne oluyor arkadaş bu insanlara Her gün tecavüz kadın cinayetleri Haberleri bu işin sonu nereye varacak toplum olarak çocuklarımıza kadınlarımıza sahip çıkalım bu sapıkları da imha edelim yoksa bunları gören cesaret alıp aynısını yapıyor nasıl sa serbest bırakıyorlar diye bunlara kesin çözüm en iyisi imha etmek tek çözüm bu.
neden bir günde bu tarz olayları Akp ortaya çıkarmıyor.Çünkü onlar için bir kereden birşey olmaz çünkü oblar bu tarz şeyleri görmezden gelir,
MİLLİ VE MANEVİ YIKIM SON 10 YILDIR KORKUNÇ DÜZEYDE.... İLGİLİ SUÇLAR TÜM CUMHRİYET TARİHİ SUÇLARI 50 YE KATLAMIŞ KORKUNÇ.... MEMLEKET DALLASI GEÇTİ... YUH YAHU...... TEK ÇARE; İDAM... İDAM.... İDAM....
Bu işler parti meselesi değil eskiden yok muydu böyle olaylar daha kötüleri de vardı ama medya bu kadar yaygın bir iletişim aracı değildi.Susam sokağı ve Bizimkilerden ibaretti.Bu tür olaylar toplum yapısının zayıflığından ve eğitimsizliğinden gelir önce bunları düzeltmemiz lazım.Eğitim şart.
Anlayın işte Sizin kanunlarınızın bi çaydırıcılığı yok. Şeriatın düzgün uygulanmadığı ülkelerin kaç tanesinde çocuk istismarı haberi duydunuz Veya gördünüz ? Kıssas idam şart. Kainatı yaratan Allah onun en iyi nasıl idare edileceğini dolasıyla en iyi bilen odur. Şu elinizde bu haberi okuduğunuz telefonun en iyi kullanım anacını bilen kim? Onu oluşturan mühendistir. O yüzden bu kainatın nasıl yönetileceğini de kainatın mühendisinden öğrenmemiz lazım.
15 yılda en başarılı dallarımızdan biri ahlaki çöküş
adalardaki zengin sapıkları korumak için suçlu olarak adalarda çalışan işçileri göstermişler...üstelik bir adım öteye giderler dışardan gelen işçilere yüklerler...kızların ailelerininde hiç haberleri yok bu olaylardan nasıl oluyorsa ada gibi küçük yerleşim yerlerinde..bu iş çok su kaldırır.sonuçlarını hep beraber göreceğiz...
bu tıp olaylar eskıdende vardı fakat cocuklar baskı altında buyutulup anne babadan korktugu ıcın soyleyenemıyordu.son yıllarda arttı hıkayesını kımse atmasın ortaya.tek fark artık korkak pısırık cegıngen cocuklar yok.
Diğer Haberler