Kocasını öldüren kadın intihar etti

Ankara'nın Kazan ilçesinde cinnet getiren kadın, tartıştığı kocasını satırla vurarak öldürdükten sonra intihar etti.

Ankara'nın Kazan İlçesi'nde 15 yıllık evli 2'si kız 3 çocuk annesi 36 yaşındaki Biricik Sarıkaya, sürekli tartışıp, dayak yediği iddia ettiği 40 yaşındaki kocası Enser Sarıkaya'yı çocuklarının da uyuduğu sırada yatak odasında satırla boğazını keserek öldürdü. Kocasının kendisini aldattığını iddia eden ve cinnet geçiren kadın, daha sonra balkona geçip elbise astığı ipi kesip boynuna geçirerek kendisini aşağı sarkıtarak intihar etti.

Korkunç olay, Kazan'ın Atatürk Mahallesi, Pınar Sokak, Ersan Apartmanı, 10 numaralı dairede sabaha karşı 03.00 sıralarında meydana geldi. Aralarında sürekli sorun yaşanan Sarıkaya ailesi arasında iddiaya göre ilçedeki bir temizlikçi firmasında asgari ücretle çalışan Enser Sarıkaya'nın dün gece eve geç gelmesi sonucu eşi Biricik ile aralarında yeniden tartışma çıktı. Gece 23.00 sıralarında alkollü gelen Enser Sarıyaka, evde kendisini bekleyen eşi ile arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında önce eşini, sonra da çocuklarını döven Enser Sarıkaya yatak odasına geçti.

Kocasının uymasını bekleyen Biricik Sarıkaya, büyük kızı 14 yaşındaki lise 2'nci sınıf öğrencisi Dilara'ya 'Bu adamı bugün öldüreceğim' dediği öğrenildi. Gece geç saatlere kadar annesinin, babasına 'bir şey yapmasın' diye uyumadığı öğrenilen Dilara, uzun süre annesiyle kalmak istedi. Ancak gece yarısından sonra evin büyük kızı Dilara uykuya daldı. Bu sırada Dilara ile birlikte 10 yaşındaki kızı Dilan ve henüz 10 aylık oğlu Berat'ın uyuduğunu gören anne Biricik Sarıkaya, eline aldığı satırla önce kocasını boynundan keserek öldürdü. Cinnet geçiren Biricik Sarıkaya, daha sonra evin balkonuna geçip, elbise astığı ipi kesip boynuna geçirdi ve balkondan aşağı sarktı.

Sabah 06.00 sıralarında uyanan evin büyük kızı Dilara korkunç manzara ile karşılaştı. Evden yükselen çığlıklar üzerine gelen komşuları, polisi ve 112'yi aradı. Gelen ekipler, Enser Sarıkaya'yı evin yatak odasında boğazından kesilmiş halde ölü, Biricik Sarıkaya'yı ise borçlarını yeni bitirdikleri evlerinin balkonunda asılı vaziyette buldu.

Olay yeri olan evin hemen yanında bulunan ilkokul nedeniyle öğrencilerin cenazeyi görmemeleri için savcılık beklenmeden çağrılan itfaiye yardımıyla anne Biricik Sarıkaya'nın cesedi asılı olduğu balkondan indirildi. Koca Enser Sarıkaya'nın cesedi de savcılığın olay yerindeki incelemesinin ardından eşiyle birlikte Kazan Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı. Eşi ile birlikte temizlikçi firmasında çalışan, ancak oğlunun doğumundan sonra ayrılan Biricik Sarakaya'nın bu yıl içinde eşiyle tartıştıktan sonra bileğini kesip, Kazan Emniyet Müdürlüğü'ne giderek şikayetçi olduğu öğrenildi.

Kazan Devlet Hastanesi morguna kaldırılan Biricik Sarıkaya'nın cebinden bir de not çıktı. Biricik Sarıkaya yazdığı kısa notta, "Bu adamı öldüreceğim, beni başka kadınla aldatıyor" diye yazdığı ortaya çıktı. Sarıkaya çiftinin cenazeleri incelenmek üzere Keçiören Ali Tıp Kurumu'na sevk edildi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
Tanrı kaderleri yazarken daha güzel şeyler yazamaz mıydı?Dünyaya gelirken kimse sana bu evrende olmak iste misin diye sormuyor.
Tanrı kader yazmak isteseydi yazardı. Yanlış bildiğiniz şey Allah'ın kader yazıyor olduğudur. Allah kader yazıyor zannediyorsunuz. Allah kader yazmıyor, kaderi biliyor. O kaderdekini yaratıyor. Kader tektir ve ölçü demektir. Allah'ın herşeyi bilmesi kaderdir, herşeyi tayin etmesi değildir. Allah ölçüyü koymuştur, o ölçüye göre halk eder. İnsanlara da o ölçüde bir güç vermiştir, o gücün nispetinde insan da o ölçüyü tayin eder. Allah da onu bilir ve yaratır. Kaderi böyle anlamaya çalış. Çok istersen belki tanrı sana hiç yaşamamış gibi ol, yok ol da diyebilir. Kim bilir belki de onu istersin.
cenabı Allah geriye kalan bu çocuklara sabır ve kolaylıklar versin.
Kocası zengin olsaydı öldürmezdi gider dava açar çatır çatır parasını yerdi. Bildiğin kadın.. Kocasının parası varsa aldatılmak bile hoş. Parası yoksa cinnet.
çocuklara böyle bir travma yaşatacaklarına iki medeni insan gibi ayrılsalardı daha iyi olurdu.Bir insan diğer insanı kendi halinde bırakıp terketmek dururken neden canını almayı tercih eder.ne zaman bu kadar barbar bir toplum olduk bu hep böyle miydi yoksa bizmi yeni algılamaya başladık.
bu ülkede sadece siyasilerin rahatları yerinde psikopat bir toplum meydana getirdiler.daha nice insanlar var
ölen öldü geriye kalanın allah yardımcısı olsun
eşitsizlik. gelir dağılımındaki adaletsizlik. sosyal yaşamı çirkinleştirmeye devam ediyor.hak hukuk. adalet. eğitim..olmayınca sevgi ve saygı gibi değerleride yitiriyor insanlar ne yapsınlar.. başlıyor hayat mücadelesi ve yaşam savaşı..bir yanda lüküs hayat. bir yanda hayat mücadelesi...netice itibarıyle sonuç ortada.. ve kaçınılmaz son ey yönetenler..hala farkında değilmisiniz..ey yönetilenler daha nereye kadar bu devran böyle sürüp gidecek.televoleye.:esra erolla evliliğe..o ses türkiyeye ..yetenek siz sinee..yemekteyiz eeee.çoçuklar duymasın aa.. bülent ersoy cenk eren sowa.devam ....
TÜRKİYEDE HERGÜN CİNAYETLER OLUYOR HEMDE 1 DEN FAZLA BİZ TOPLUM OLARAK HALA UMURUMUZDA BİLE DEGİL SADECE 1 AYDA 100 YAKIN KADIN CİNAYETE KURBAN GİTMİŞ NE KADAR KOMİK DEMİ HALA KİMSENİN UMURUNDA BİLE DEGİL BİR İNSANIN KATLEDİLMESİ BU KADAR KOLAY OLAN ÜLKEMİZDE ACABA BU DEVLET NE ZAMAN BU ÜLKEYE GASP HIRSIZLIK CİNAYET CETE KURMAK ADAM YARALAMAK GİBİ SUÇLARA CAYDIRICI CEZALAR GETİRECEK HALA HAYRETLE İZLİYORUM
dünya tersine döndü.
CİNNET GEÇİRECEK DURUMLARA FİZİKEN VE RUHEN KENDİMİZİ SOKMAMAYA GAYRET ETMELİYİZ.SİTRES OLACAK İŞLERDEN UZAK DURMALI,ARADA KAFAMIZI RAHATLATMANIN (TATİL GEZİNTİ FALAN) YOLLARINA BAKMALI,KENDİ KENDİMİZE KALIP KENDİMİZİ DİNLEMEMELİ HEP AYNI ORTAMDA KALIP BUNALMAMALIYIZ.BUNLARI YAPMAZSAN BUNALA BUNALA HER BELAYI BAŞINA GETİRİRSİN.O NEDENLE YAPIMIZ KİŞİLİĞİMİZ NE OLURSA OLSUN İNSAN ET KEMİKTEN HÜCRELERDEN OLUŞUYOR DİNLENMİŞ BİR BEDEN VE KAFA OLMAK ZORUNDA.SİTRES VE YORGUNLUK HEP SIKINTI HEP SIKINTI SORUNLARI ARTIRIR.KAFAYA TAKMAKLA SORUN ÇÖZÜLMEZ ÜSTÜNE HASTA OLURSUN.O NEDENLE SAKİN VE RAHATOLMALI
Doğum sonrası çok normal bu psikolojide olması ayrıca da ihanete uğramış 3 tane de çocuk kolay değil.Allah rahmet eylesin çocuklara da sabır versin inşallah yakınları sahip çıkar.
evlilik herkesin işi değil hayat paylaştıkça yaşamın yükleri hafifler çocuğun varsa biraz daha fedakar olmalı insan
öldürdün ve öldün bu kadar basit mi
Diğer Haberler