Köylülerden 'kızınızı öldürün' baskısı

Bingöl’de zihinsel engelli B.Ç.’ye (19) tecavüz eden kimliği belirsiz kişilerle ilgili soruşturmada takipsizlik kararı çıkmasının ardından B.Ç.’nin annesi konuştu.

Köylülerden 'kızınızı öldürün' baskısı

Anne Rındiye Ç. (62), “Köylüler ‘Ayıbınızı temizleyin ve kızınızı öldürün’ diye baskı yapıyor” dedi.

Habertürk'ün haberine göre, Bingöl’ün Genç İlçesi’ne bağlı Yayla Köyü’nde 18 yıl önce babasını kaybeden B.Ç. (19), 20 Haziran günü karın ağrısı şikâyetiyle Bingöl Kadın Doğum Hastanesi’ne kaldırıldı. Genç kızın 5.5 aylık hamile olduğu ortaya çıktı. Genç kız mahkeme kararıyla koruma altına alınırken, Genç İlçe Cumhuriyet Başsavcılığı cinsel saldırı iddiasıyla ilgili soruşturma başlattı. Savcılık, 22 günde soruşturmayı tamamladı ve engelli genç kızın kendisini hamile bırakan kişilerden şikâyetçi olmadığı, olayda ‘rıza’ sebebinin bulunduğu gerekçesiyle soruşturmaya gerek olmadığına karar verdi. Takipsizlik kararı üzerine mağdurenin ağabeyi Mehmet Ç., bir üst mahkeme olan Muş Ağır Ceza Mahkemesi Hâkimliği’ne itirazda bulundu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın davaya müdahil olmasıyla soruşturma tekrar başlatıldı. Yaşanan olay nedeniyle köylüler B.Ç.’nin ailesine mahalle baskısı yapmaya başlamış. Ayıplanan aileyle köyde kimsenin görüşmediği öğrenildi.

‘VİCDANSIZLAR BULUNSUN’

B.Ç. gibi zihinsel engelli bir çocuğu daha olan anne Rındiye Ç., yaşanan olay nedeniyle köyde ayıplandığını gözyaşlarına boğularak anlattı. Rındiye Ç., “Kızımın hamile olduğunu duyduğumda şok geçirdim. Kızım babasız büyüdü. Köy dışındaki evimizde kimseyi rahatsız etmeden yaşıyorduk. Benim gibi okula gitmeyen ve Türkçe bilmeyen kızıma tecavüz etmişler. Kim yaptı bilmiyoruz. Bunu yapanlara soruyorum, yetim kızımdan ne istediniz? Tek isteğim engelli kızımı hamile bırakan vicdansızın bulunması ve gerekli cezaya çarptırılması. B.Ç. ile olaydan sonra hiç görüşemedim. Olay üzerine köylüler bize yüz çevirdi. Kötü dedikodular yapmaya başladılar. Bize ‘Kızınızı öldürün ve bu ayıbı temizleyin’ diyen oluyor. Ama biz adalete güveniyoruz. Çaresiziz, ne yapacağımızı şaşırdık” dedi.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 30 yorum
Mağdur olanın yanında olup ona destek olmak varken bir de ölmesin istemek ha.Ölmek, öldürmek o kadar kolaysa kızın ölümünü isteyenler gitsin kendini öldürsün o zaman.
Kimin tecavüz ettigini tespit etmek çok basit yeterli savcı bey istesin. Anne karnındaki çocuktan kan örnegi alınır köylülerden her aileden kan alınıp DNA testine gönderdinmi tamamdır. Yeterki iste.
öldürün diye baskı yapaların erkek çocukları bu kızı mağdur etmiştir, ben size söyleyeyim.
ARTIK SOYLEYECEK KELIME BULAMIYORUM. NE BICIM DEVLET NE BICIM HUKUMET, NE BICIM YARGI, NE BICIM BIR ULKE BU. PARASIZ EGITIM ISTIYORUM DIYEREK PANKARD ACAN COCUGU TERORIST DIYE ICERI ATIYORLAR, ZIHINSEL ENGELLI KIZA TECAVUZ EDEN SAPIGI BIRAKIYORLAR. BUDA YETMEZMIS GIBI CAHIL BEYINSIZ ALLAHSIZ, KITAPSIZ KOYLULERIN BAZILARI (BUNLAR TAYYIBE OY VERENLERDIR) INSANLARI CINAYETE TESEBBUSE YONLENDIRIYORLAR. BU INSANLARIN KIM OLDUKLARI BULUNUP HIC CIKMAMAK UZERE HAPISE ATILMALARI GEREK.. YALAKA YARGI GEC ISININ BASINA
zihinsel engellinin ifadesini nasıl almışlar da rızasıyla yaptığı kanaatine varmışlar çok merak ediyorum cinsellik arzusu akıl ile şekillenir ve eyleme dönüşür
o senin dediğin normal hukuk devletinde ve bağımsız yargıda olur....................
ENGELLİ DİYOR ZİHİNSEL DEMİYOR HABERDE AMA NE OLURSA OLSUN ARAŞTIRILMALI NASIL BİR RIZA BU YOKSA KORKUMU?
haberin baslığına bakarsan görürsün zihinsel engelli diyor arifkelkit.
zihinsel engeli olan masum kızcağızmı yoksa o insanlıktan nasibini almamış baskı yapan köylüler mi ?
Kızını öldür diye baskı yapanlar...Siz müslüman ve insansınız öylemi...Hepinizin ALLAH belasını versin.
devlet devletliğini göstermeli hemen acilen ve bu aileye yardım etmeli...okumamış kara cahil ve kör zihniyetlilerin ellerinden ve bölgelerinden hemen uzaklaştırılmalıdırlar...sanki kızcagız fuhuş yapmış gibi köpekler hemen öldürün diye saldırıyorlar cocuk hem özürlü hem istege baglı bişey yok ortada....
Zihinsel engelli bir kızın gönüllü yaptığı kararını veren savcının aklına şaşayım.Kızı öldürün diye baskı yapanlar kızcağıza kendileri tecavüz etmiş olsa gerek ki deliller ortadan kalksın diye bir an önce ölümünü istiyorlar.Ne günlere kaldık Ya Rabbi..
zavallı engelli bir kızı öldürerek mi bu ayıp temizlenecek. o köylüleri öldürsek daha makbule geçer sanki. zihniyete bak.
arkadaşlar aslında bu olayda en vahimi savcı efendinin verdiği karar başka bir olayda kraldan daha kralcı olurken yakanı bırakmazlar bu olay dada kız kendi isteğiyle yorumuna varmış
öldürün diyenlerin çocukları yok mu acaba merak ediyorum ? nasıl vicdansızlıktır bu böyle yazıklar olsun insanlığınıza !
ÖYLE DİYENLERİN ALLAH BİNTÜRLÜ BEASINI VERSİN.
Kızı değil yapanı öldürmek lazım....
cehalet böyle birşey işte,o kızı öldürmelerini nasıl isteyebilirler
yuh ya engelli bir kıza haaa utanın ALLAH korkusu olmayan insanlar.bir nasıl karar anlamadım hem devlet korumasında hemde devlet yapanların sucu yok denmiş
Zihinsel engelli bir insanın cinsel ilişkiye rıza gösterdiği nasıl saptanabilir.İnanılır gibi değil.
köyde is olmadigi icin,okur yazarlikda yok,ee ne yapcan onun bunun dedikodusuyla günü gecirecen!yazik.
yazıklar olsun o vicdan azabıyla nasıl yasıyacaksın?gıt o kızla evlen ve yaptıgın pıslıgı temızle o cocukta o kızda otekı dunyada sana bunu sorar bı cahıllık yapmıssın kımseyı uzme demekkı sende begenmıssınkı yatmıssın 19 yasında gencecık bır kıza kıyma gıt ve evlen o cocugun ve o kızın hayatını bıtırme........
Bu cinayeti isteyenlerin cinayete tesebbusten tututaklanmasi gerekmektedir savcilik uyuma
KIZINIZI ÖLDÜRÜN DİYE BASKI YAPACAĞINA FAİLLER BULUNSUN ASILSIN DİYE BASKI YAPSANA İNSANLIK FUKARALARI
nasıl kendi isteğiyle kız zihinsel engelli o köylülerede yuh konuşmuyolarmış ayıp gün gelirsizinde başınıza gelir
keko aklı işte...bu kekoları insan yerine koyuyor bu devlet...vericen o köye ateşi yakıcan hepsini..pislik herifler
Savcılık tüm köye soruşturma başlatsın. Ne demek öldürün.
akıl alır gibi değil adalet sistemi gittikçe sarpa sarıyor. bu olayın üzerini örtmek isteyenleri ve davanın yeniden görüşülmesi sonrası takipsizlik veren mahkeme heyetininde soruşturmadan geçmesi gerekirse cezalandırılması gerekirki başka davalarda karar verilirken daha vicdanlı ve adil olabilinsin.
Öldürmeye doyamadılar zürriyeti belirsizler...Alayının allah belasını versin işallah.....
Kürt önce beyinlerini özür bıraksın!
Diğer Haberler