LYS birincisinin acı sonu

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde geçen yıl LYS’de ilçe birincisi olarak Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni kazanan Emrah Ukşal, denizde boğularak hayatını kaybetti.

LYS birincisinin acı sonu

Oğlunu kurtarmaya çalışan baba ise kalp krizi geçirdi.

Bayramın ikinci günü ailesiyle birlikte Silivri’ye giden Emrah Ukşal, kardeşleriyle birlikte denize açıldı. Ukşal ve kız kardeşi, dalgalara kapılırken, oğlu ve kızının girdaba kapıldığını gören baba Muhlis Ukşal, hemen denize atladı. Kızını girdaptan kurtaran baba Muhlis Ukşal, Emrah’ı ise girdabın akıntıdan kurtaramadı.

İki kez elinden yakaladığı oğlunun gözleri önünde denizde kaybolmasına dayanamayan baba, denizin ortasında kalp krizi geçirdi. Çevredeki vatandaşların kıyıya çıkardığı acılı baba hastaneye kaldırılırken, arama kurtarma ekipleri de Emrah Ukşal’ın cansız bedenine ulaştı.

Ön otopsinin ardından İstanbul Adli Tıp Kurumu’na sevk edilen GalatasarayÜniversitesi öğrencisi Emrah Ukşal’ın cenazesi, daha sonra Çerkezköy’deki baba evine getirildi. Bahçeli Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna çıkarılan Emrah Ukşal, 4 yıl boyunca okuduğu ve birinci olarak bitirdiği Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi’nin yanı başındaki İstasyon Mezarlığı’na defnedildi.

Ukşal’ı son yolculuğunda Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Sayar, okul öğretmenleri, Anadolu Lisesi’nde uzun süre müdür yardımcılığı yapan Çerkezköy İmam Hatip Orta Okulu Müdürü İsa Çetin, Anadolu Lisesi ile Galatasaray Üniversitesi’nden öğrenci arkadaşlarının da yer aldığı yüzlerce kişi yalnız bırakmazken, gözyaşları sel olup aktı. Öte yandan ilk müdahalesi yapıldıktan sonra Çorlu’ya sevk edilen baba Muhlis Ukşal anjiyo oldu. Ukşal, bir süre müşahede altında tutulduktan sonra dün taburcu edildi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Allah'ın takdiri ne oldum değil ne olacağım demek lazım bazen birincilik bile kurtarmıyor ölünden
ALLAH RAHMET EYLESİN.AİLESİNE GEÇMİŞ OLSUN BAŞINIZ SAĞ OLSUN DERKEN SABIRLAR DİLERİM.
ALLAH RAHMET EYLESİN RABBİM AİLESİNE ÇOK BÜYÜK SABIRLAR VERSİN
ne var kıyıd ayuzmiyormusunuzn acılınca iyi yüzücü mü olunuyor yazıukdğilmi o babay hayatı boyunca ölüp ölüp dirilck
Allah rahmet eylesin.
GEÇMİŞ OLSUN!
Diğer Haberler