Manken Burcu Çağlayan ölmeden önce tecavüze uğradı

Antalya'da 7 yıl önce balkondan düşerek yaşamını yitiren manken 22 yaşındaki Burcu Çağlayan'ın, bu olaydan kısa süre önce götürüldüğü bir evde tecavüze uğradığı iddia edildi.

Manken Burcu Çağlayan ölmeden önce tecavüze uğradı

Antalya'da evli 1 çocuk annesi Burcu Çağlayan, 2010 yılı 24 Temmuz gecesi iş adamı İbrahim Tokgöz'ün evinin balkonundan zemindeki elektronik mağazasının terasına düşerek öldü.

İfadesi alınan İbrahim Tokgöz serbest bırakıldıktan sonra ortadan kayboldu. Burcu Çağlayan'ın ölümüyle ilgili Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılıp hakkında yakalama kararı çıkartılan İbrahim Tokgöz, 6 yıl sonra ifade vermek için geldiği adliyede tutuklandı.

Burcu Çağlayan'ın ölümüyle ilgili görülen davada dinlenen tanıklardan bazıları, maktulün bu olaydan kısa süre önce götürüldüğü evde tecavüze uğradığını ileri sürdü. Burcu Çağlayan ile aynı işyerinde çalışan ve duruşmada tanık sıfatıyla konuşan Yaşar T. şunları söyledi:

"Bir gün işe geldiğimde Burcu koltukta uyuyordu. Uyandırdım, beni görünce ağlamaya başladı. Tecavüze uğradığını söyledi. Burcu, 'Akşam birileri tarafından alındım. Beni İbrahim Tokgöz'e götüreceklerini söylediler. Sabah uyandığımda başka birinin kollarındaydım' dedi, ama bu kişinin ismiyle ilgili bilgi vermedi."

TURİZMCİYE CİNSEL SALDIRI DAVASI

Burcu Çağlayan'ın tecavüze uğradığına ilişkin tanık beyanları üzerine şüpheli Başer Ö. hakkında, Antalya 2'nci Ceza Mahmemesi'nde dava açıldı. Suçlamaları kabul etmeyen Başer Ö. kendini şöyle savundu:

"İbrahim Tokgöz dışında Burcu'nun İbrahim adlı bir başka arkadaşı daha vardı. Bir akşam kendileriyle bir gece kulübünde karşılaştım. Burcu sarhoştu. Burcu'yu Pınar A. ve İbrahim adlı arkadaşıyla birlikte aracımla Güzeloba Mahallesi'ndeki bir apartmanın birinci katına bıraktım. Ben içeri girmedim. Kapıdan döndüm. Bu ev kimin onu da bilmiyorum. Ben diğer davada yargılanan İbrahim Tokgöz'ü de tanıyorum. Kendisinin bir kafeteryası vardı. Ben bu olaydan sonra İbrahim Tokgöz'e gidip 'Senin kız arkadaşınla ilişkiye girdim' diye bir beyanda da bulunmadım."

Duruşmada, Burcu Çağlayan'ın çalıştığı ajansın sahibi Ece K. da tanık olarak dinlendi. Ece K. şunları anlattı:

"Benim mankenlik ajansım vardı. Burcu Çağlayan da benim yanımda çalışıyordu. Sanık Başer Ö. de benim arkadaşımdır. Burcu bana erkek arkadaşı İbrahim Tokgöz ile ilişkilerini anlatırdı. Ama ben İbrahim Tokgöz'ü hiç görmedim. Burcu bana tecavüze uğradığına ilişkin bir şey söylemedi. Ancak Pınar A. adlı arkadaşı bir akşam alkol alıp sarhoş olduklarını anlattı. Pınar A., sarhoş oldukları gece Burcu'yla kendisini Başer Ö. ve İbrahim adlı arkadaşının bir eve götürdüğünü söylemişti. Sabah bu evde uyandıklarını, İbrahim adlı kişinin Burcu'ya tokat atmaya çalıştığını söylemişti."

Cumhuriyet savcısı ise sanığın hem hürriyeti tahditten, hem de cinsel saldırı suçundan cezalandırılmasını talep etti. Tutuksuz yargılanan Başer Ö., esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmasını hazırlamak üzere süre talep etti. Duruşma ertelendi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
Merak ediyorum evli kadının baska bir adamın evinde ne isi var
@hava.astsubay24 sana ne bize ne ? istediği yere gider. Özgürlük suç işleyerek cezalandırılamaz. Eşşek herif.
@me_slackware Haya yoksunu, cahil kişi.Doğru söyleyen adama hiç yoktan "eşşek herif" diyorsun.
@me_slackware çeneni kapat. Kendi deger yargilarinla yasamaya devam et.
@me_slackware ha unutmadan. Arkadasin ozgurlukten kasti evli kadinin nikahsiz bir erkegin evinde bulunmasi. Ozgurlukten anladigin bumu
@me_slackware ee yrğna da böreğinede katlanacaksın o zaman
içki tüm kötülüklerin anasıdır..
@maxpagne bütün analarda kutsaldır. o nası olucak
@allstar_2017 Cennet annelerin ayakları altındadır fakat bu demek değildirki anneler cehenneme girmeyecek. Cennet kolay değil cehennemde zor değildir.
şöhret olmanın bedeli ağırdır. kendinizi dağıttığınızda sizi aç kurtlar parçalar.
yazık ya bu ülke öyle hallere geldiki dehşet verici bişey allahın izni ile bu zor günlerinde atlatacaz ....... reis recep tayyip erdogan
@cagatay_oguz_1993 suriyelilere vatandaşlık vererekmi atlatacaksın zor günleri ?
Bu kızlar it köpeğin ardından neden giderler anlamıyorum. Manav olsa tezgahından mal almayacağın öküzlerin yanından ayrılmıyorlar.Sanıyorlaki bu adiler o kızları koruyacak.O kişiler için ne ahlakın ne asaletin nede onurun değeri vardır.İşi bitince buruşturup çöp kovasına atarlar
Yaşadığımız kültür bizim değil Hıristiyan kültürü o yüzden bu olaylara şaşırmayın yani bizler çakma müslümanlarız
@birgeni02 sapık sapık konuşma ya hristiyan kültürüymüş sokuk hristiyanlıkta gidin içki için tecavüz edin sevişinmi diyo
gençler antalyada uyuşturucu kadın satıcıları ve turizm kıskacındalar..adeta hristiyan ülkesi olmuş antalya.abuk sabuk işler normal olmuş..sokaklarda travestiler güpegündüz dolaşıyor..spalarda kadın satılıyor...uyuşturucu işi yapan esnaf çok..manken ajansıyım deyip kadın satanlar erkek satanlar tam bir sodom gomora olmuş antalya..hiç iyi değil hiç..kimse görmüyor mu bunları kardeşim kimse bakmıyor mu ? güzel ahlak resmen yerlerde...
@uzi707 Ne güzel anlatmışsın memleketin hali heryerde aynı emin ol.
SİZ HİÇ KOCASININ DÜŞTÜĞÜ DURUMU GÖZETMİYORSUNUZ O GEBERDİ YA KOCASI KİM BİLİR NE HALDE (( NAMUSUZLUK DİZ BOYU ALLAH İSLAH ETSİN ..
sence böyle birinin kocası nasıl biridir kardeş ;)
selammm
antalya alanya mı bunlar dogal haberler orası için ula adamlar sokakta iciyor ilişkiye giriyor orda ahlak yoksunları
Diğer Haberler