Mersin'de kaybolan iki kardeş mağarada bulundu

Mersin'in Erdemli İlçesi'nde kendilerinden haber alınamayan 2 kardeş, 1 gün sonra jandarma ve AFAD ekipleri tarafından evlerine 3 kilometre uzaklıktaki mağarada bulundu. Sağlık kontrolünden geçirilen çocuklar ailelerine teslim edildi. Oyun oynarken yollarını kaybettiğini söyleyen çocuklarına kavuşan aile ise sevinç gözyaşı döktü, baba ise bir koyun kurban etti.

Mersin'de Erdemli İlçesine 40 kilometre uzaklıktaki Küstülü Mahallesi’nde hayvancılıkla uğraşan 35 yaşındaki Ayşe ve 40 yaşındaki Mevlüt Keskin çiftinin 3 çocuğundan 13 yaşındaki Hatice ve 11 yaşındaki Mehmet, dün öğleden sonra oynamak için evden çıktı.

Bir süre sonra ortadan kaybolan iki kardeşten bir daha haber alınamadı. Akşam eve gelmeyen çocukları için endişelenen baba Mevlüt Keskin durumu hemen jandarmaya haber verdi. AFAD ve jandarma ekipleri 2 kardeşi aramaya başladı. Gece boyunda aralıksız aranan kardeşler bugün öğle saatlerinde evlerine 3 kilometre uzaklıktaki bir mağarada bulundu. Sağlık kontrolünden geçirilen çocuklar ailelerine teslim edildi.

Oyun oynarken yollarını kaybettiğini söyleyen çocuklarına kavuşan aile ise sevinç gözyaşı döktü, baba ise bir koyun kurban etti. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
EN BÜYÜK TÜRK JANDARMASI 48 SENE EVVEL BENDE JANDARMADIM ONLARLA GURUR DUYUYOM
@gemi42 Türk aşktır sevgidir gurur kaynağıdır. Türkün obasını karıştıranlara lanet olsun!
Allahım ne büyük sevinçtir bu varya kayıp çok zor bizde 1 gece yaşadık oomrumden omur bitti....
AİLEMİZİN GÖZÜ AYDIN UMARIM BUNDAN SONRA DAHA DİKKATLİ OLURLAR
Nasıl aile bunlar böyle,çocuklarınızı takip etseniz ya ,,, nerde oynuyordu bunlarda evin yolunu kaybettiler olacak iş değil.ailelere çok büyük sorumluluk düşüyor,fakat bazı aileler salıyor çocukları dışarı.hiç arayıp sormaz ne zaman gelmediğini fark ederse o zaman aramaya çıkacak,,,bu kadar sorumsuzluk olmaz.çocuklara bir şey olsaydı yazık yaa ,,,
Diğer Haberler