Minik Irmak'ı öldürene ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

Dört yaşındaki Irmak Kupal'ı tecavüz edip boğarak öldüren Himmet Aktürk, ağırlaştırılmış müebbet hapis ile 51 yıl hapis cezası aldı

Manisa’nın Alaşehir İlçesi’nde 4 yaşındaki Irmak Kupal’ı tecavüz edip boğarak öldürdükten sonra cesedini gömdüğü gerekçesiyle tutuklu yargılanan Himmet Aktürk, ağırlaştırılmış müebbet hapis ile 51 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Alaşehir'de 14 Ekim 2016 tarihinde meydana gelen olayda 4 yaşındaki Irmak Kupal, komşuları Himmet Aktürk tarafından cinsel istismara uğramış ardından vahşice öldürülmüştü. Minik Irmak'ın katili Himmet Aktürk'ün yargılandığı davanın son duruşması bu sabah Alaşehir Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Mahkeme, Himmet Aktürk için 51 yıl ve ağırlaştırmış müebbet hapis cezasına hükmetti.

TV PROGRAMINDA İTİRAF ETMİŞTİ

Himmet Aktürk evinin önünde oynarken kaybolan ve yapılan aramalarda izine rastlanamayan Irmak Kupal'ı tecavüz ederek öldürdüğünü katıldığı bir televizyon programında itiraf etmiş ve ardından da tutuklanarak, cezaevine gönderilmişti.

IRMAK'IN BABASI EŞİ VE KIZINI ÖLDÜRÜP, İNTİHAR GİRİŞİMİNDE BULUNMUŞTU

21 Şubat 2017'de ise Irmak Kupal’ın babası 44 yaşındaki Bilal Kupal, eşi 27 yaşındaki Suriye ve diğer kızı 10 yaşıdaki Ayşe’yi bıçaklayarak öldürüp intihara kalkışmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 59 yorum
Öldürün gitsin
işte bu yaratiklar nefes almamalı
Ben bir vatandaş ve bir baba olarak İdam cezasının gelmesini istiyorum.Değil bunun gibi nicelerini beslemek aynı havayı solumak bile midemi bulandırıyor
müebbet hapis bir lütuf olmuş bu haysiyetsiz adama. nasıl bir insanlıktır anlamadım gitti. gözleri oyulup sokaklara atılmalıydı.
İdam Şart...
İdama gerek yok,,,,zaten içerde işini bitirirler... şimdi burda birçok kişi idam idam diyecek ama,,bizim ülke gibi kutuplaşmanın olduğu,,siyasi hesaplaşmaların kol gezdiği,,yargının tam bağımsız olmadığı bir ülkeye idam uygun değildir.
İçeride harcarlar zatn fazla yaşamaz
zalimler için yaşasın cehennem
ağırlaştırılmış müebbeti anladık adam zaten dışarı cıkamıyacak 51 yılı niye veriyorsunuz :)
Asın gitsin neden yaşatıcaksınız, besliceksiniz ki böyle bir yaratığı soluduğu hava bile israf ....
şu haber ile diğer tecavüz haberlerini karşılaştırıyorum. HAYIR demem gerektiğini anlıyorum. daha 1-2 gün önce zihinsel engelli kıza 3-4 kişi tecavüz eediyor ve birisi tutuklanıyor sadece. alacağı cezada tahminime göre 3-5 seneyi geçmicek. böyle adaletsizliği görüpte EVET demek mümkün mü ? tabiki HAYIR !
@a_s_17 hastasın sen, git tedavi ol.
@a_s_17 yaw ne alaka simdi. Yok hayir demene bir sozum yokta. Gun icinde olan herseyi dondurup dolastirip tek bir yere baglama cabasinida anlamiyorum..
bunları idam etmek lazım nasıl olsa faydası yok zararı çok
İdam. niye idam diyorum, şimdi bu cani beyaz çarşaflar içinde yatacak, ceza evinden bedava yemek yiyecek, hastalandığında Doktor bakacak ve en önemlisi de benim soluduğum havayı soluyacak. Anlatabilyormuyum.
Bu gibi yaratıkları bırakın HALKın içerisine LİNÇ etsinler. Zaten mapusta bu gibi yaratıkları gebertiyorlar
merak etmeyin cezaevinde şişlerler bu sapığı
verdiğimiz vergiler 51 yıl nefes alacak, idam gelince idam edilsin.
Bu köpeğe bu ceza çok az 178 yıl
hadım edilip cezasını çekmeli aslında
Bunun gibi sapıkların ve terör suçluların bizim paramızla hapishanelerde beleş yaşamasın. Kanunlarımızda idam olmasa da yaşadıkları her gün ölümden beter edilmeli ki intihar tek kurtuluşları olsun.
Allah aşkına asın şunu ya asında asıl adalet ozaman tecelli etsin. ömür boyu yiyip içip yatmak buna ceza olamaz.
Şurda idam istiyorum diyenlere ülke İslam şeriatıyla yönetilsin desen yok arabistanı görüyoruz derler karşı çıkarlar ama Allahın kanunlarına karşı çıktıklarının farkına varmazlar. Ne güzel şeriatta haksız yere öldürmenin cezası ölümdür, yaşamasına karar verecek olansa keyfine göre karar veren hakimler vs. değil ölenin yakınlarıdır. Ne güzel kanun koymuş Mevlam. Her şeyi gibi kusursuz ne mükemmel.
@cedittt mevlamın kanunları guzelde turkiyede onu hakkıyla uygulayacak delikanlı yok sen bosver seriatı falan Burası turkiye cumhuriyeti boyle adilere tek ceza vercekler saat verip taksime getiriyoruz deyip hakın eline bırakıcaklar parça parça yapılır ozaman bu maymun
@cedittt Tebrikler kardeşim çok güzel bir yorum yapmışsın. Kısasa kısas gerekli.
Oh adalet yerini bulmuş. orda geberir inşallah
idam isterim. ne diye benim vergimle ekmek yiyecek benim vergimle yer işgal edecek.
BUNU ULKUCULERIN KOGUSUNA VERSINLER BAK KAC GUN YASIYOR.
Gor bak sana neler edecekler icerde
Bu ceza yetmez, öbür dünyada Allahindan da bulsun.
İdamı APO için getirmiyonuz bari bu sapıklar için getirin
çok şahane olmuş..........
Simdi icerde oyun basliyor
İdam etmek mükafat olur, ömür boyu hapis idamdan bile daha ağır ceza. Dışarıya çıkamayacak güneş yüzü göremeyecek. Bırakın çürüsün orda
boşuna beslemeyin..
Hiç bir aftan ve iyi halden yararlanamaz diyede şerh düşselerdi. Mekanın cehennem olsun.
Bir insan Bu Kadar sıçana Benzermi. Beyninin içindeki yüzüne yansımış mahlukatın.
2023 de genel af çıkarırlar ve serbest kalır...gidişat bu yönde.
Bu ceza bile az öldürün gitsin bu kanı bozuklar yüzünden çocuğumuzu değil dışarı kapının önüne bile bırakamıyoruz
ağır karar en fazla 3 yıl olmalıydı
yani omur boyu karnini doyurcaz. bende boğarak idam edilmeli ama yavaş yavaş
O yaratık için ölüm kurtuluş olur, her gece kabusla yaşamalı her gece ölmeli,
acı çektirerek öldürün
böylelikle bir aile yok oldu
Diğer Haberler