Okulda tepki çeken gösteri

İstanbul Bağcılar'da ilkokul çocukları temsili savaştırıldı, şehit edildi, tabutlarının üzerlerine fotoğrafları konuldu.

Okulda tepki çeken gösteri

İstanbul Bağcılar’daki Vali Cahit Bayar İlkokulu, Çanakkale Savaşı’nın 102. yıldönümü nedeniyle 2. sınıf öğrencilerinin rol aldığı bir temsil hazırladı.

Posta gazetesinde yer alan habere göre, temsilde 7-8 yaşındaki öğrenciler asker kıyafetleri giyip savaştı. Çocukların bazıları temsili olarak şehit oldu.

"ÇOK SAKINCALI"

Sahneye konulan temsili tabutların üzerlerine de öğrencilerin fotoğrafı yapıştırıldı. Kızlar tabut başında ağladı. Uzmanlar, görüntülere "Savaş, ölüm gibi kavramlar o yaşta travma yaratır. Biz ailelere ‘Çocuklara oyuncak silah bile almayın’ diyoruz. Öğretmenler buna nasıl izin verdi?" sözleriyle tepki gösterdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 63 yorum
cehalet akp döneminde tavan yaptı ülkede
@buyukergun sizin geçmişinizi bilmesez
ne var bunda yakistirilmayacak vatan hainligi yapmayin cekirdekten yetisir vatan evladi
ne var bunda şaşılacak.
@fatih8281 sen özürlü olduğun için şaşırmaman oldukça doğal...
beyin özürlü
ne var bunda yakistirilmayacak vatan hainligi yapmayin cekirdekten yetisir vatan evladi
@ohaluk38 hastir hadi böyle eğitim mi olur ha
söylicek kelime bulamıyorum artık ...
Ya Allah aşkına, mantığı nedir, kime faydası var, amaç neydi sonuç ne oldu??? Çocukların psikolojilerini etkilemeye gerek var mı ?
e bizde tiyatro yapardık neler neler oynadık ne travması be nazik büyütüp asıl kafayı yiyorlar...
kardeş bura türkiye ne bekliyon
Çünkü onlar öğretmen. Onlar izin verirler.
Bu çocuklar böyle çarçur edileceğine tüketim toplumu yaratılacağına. üretim toplumu yaratılsın
Makyaj yapılıp mini eteklerle defile Show vs yapılmış olsaydı o zaman sakıncalı olmaz ve travma yaratmazdı. Way beeee. Bu haberler ve başlıklarla kime hizmet edildiği belli Hiçbir yorumumu yayınlamayan mynet bakalım bunu yayınlayacak mı?
çoban kılıklı eğitimcilerin yetiştireceği nesil ne olur kendileri çoban eğitim nedir bilmezler o küçük bendenlere büyüklrin bile kaldıramayacağı vermek hangi eğitim işidir? topluma cinnet getirdiniz yeter
tabi ki bu çocuklara şimdi makyajı bir yerlerini açmayı öğretmeye devam etmeliyiz ki büyüdüklerinde tecavüz etsinler tecavüz edilsinler aman ha böyle tarih kültür öğretmeyelim nerden geldiklerini unutup zevk sefahat yaşasınlar sonra ceza evi intihar rahat rahat etsinler tabi canım bu bakımdan anlıyorum karşı çıkanları ilerde saldıracak ve saldırılan kalmayacak ya haklılar yani
akp'nin "mülakatlı(torpilli)" öğretmenleri bu kadar olur. cocuklara bu yaştan bunları aşılıyorlar ki yarın öbür gün birilerinin hırsı için öldüğünde "şehit" deyip sesini cıkarmasın diye
o yaşta öğretme gitsinler çizgi filmlerdeki savaş sahnelerine baksınlar o cehalet değil sizin kendi kafalarınız cehaletin ne olduğunu bilmiyor. Bugün savunduğunuz demokrasi anıtı avrupa bütün düşmanlarımıza kucak açmış siz akpden cehaletten bahsedin gidin o cocuklarınıza avrupanın bize yaptığı düşmanlıkları anlatın sıkıysa pardon cahiliz biz. siz çizgi film izletin.
"Savaş, ölüm gibi kavramlar o yaşta travma yaratır. Biz ailelere ‘Çocuklara oyuncak silah bile almayın’ diyoruz. Öğretmenler buna nasıl izin verdi?
çanakkale zaferini bale yaparak mı anacaklar?
Avrupa salakları...saçma saçma yorum yapmayın..enfes olmuş...
Valla chp den nefret ederim ama bu müsamerede olmamış.ufacık çocukların psikolojisi bozulur.chp yede malzeme verilir.
bunlar hep akp nin ögretmenleri biri çocukların eline silah verir idam ipi verir idam istiyoruz başkaaan diye tweet atar biri cocukların resmini tabuta yapıştırır biri erkek çocukları taciz eder egitim sisteminin içine ettiler pisa sınavlarında türk öğrenciler döküldü hep
18 YAŞINDAYIM ZAMANINDA İLK OKULDA BİZDE ÇANAKKALEYİ ANDIK TİYATRO GÖSTERİSİ YAPTIK HİÇ BİR SAKINCA GÖRMÜYORUM YENİ NESİLİN BÖYLE YETİŞMESİ ÇOK ANLAMLI VE YARARLI. ÖĞRENSİNLER KİM DOST KİM DÜŞMAN. BU VATAN ONLARA NASIL MİRAS KALDI ÖĞRENSİNLER. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
'YENİ TÜRKİYE' DEDİKLERİ İŞTE BU! SİZ KOYUN GİBİ 'EEEEVVVVVEEETTTT!DEMEYE DEVAM EDİN!
evlatlarımız dostunu düşmanını bilsiz gez ogul vatanına göz dikeni ez dostun kim düşmanın kim sez ogul
Akp zihniyetinin ,en rezil hali, medeni insanlar,hangi ülkeden olursa olsun,şu manzarayı görünce,insanlığın dan utanır.Bunlar çocuk.bırak çocukluk larını yaşasın. IŞİD in yaptığının aynısını yapıyorsun. Sonra da her kes benden nefret ediyor diyorsun.
burada bu olayı eleştirenlere gelsin. Kurtuluş savaşında ve Çanakkale Savaşı'nda çocuklar bu topraklar ve namusları için savaşmış ve şehit olmuşlardır. bilmeyenlere kapak olsun. biraz arastirmayi ogrenin.
7 Yaşındaki Çocuğa Her Sabah "Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun" Dedirtirken Pedagojik Olarak Sorun Yok Ama Değil mi?
YA NEDİR BU. PEKİ AİLELERİN TEPKİSİ NEDİR. NEYİN KAFASI BU YA. ÇILDIRMIŞ OLMALISINIZ.
sapıklık, sapkınlık, iğrençlik, hasta ruhların hastalıklı işleri
Evetciler cagdisi ortodogu ulkelerine benzemek istiyordunuz.Az kaldi basaracaksiniz.Arap ulkelerine benzettiniz ulkemiz.İyi b.... yediniz.
her türk asker doğar
BUNLARI EVETÇİLER TARAFINDAN KAÇAK SARAYA DESTEK ÇIKAN VATANI MİLLETİ BÖLEN HAİNLERDENDİR.
Opera bale veya BATILI bir tiyatro eseri olsaydı bu sahneler normal sayılırdı bazılarınca. Buy haber Müstağrip bir görüşle yazılmış .
ben isterim ki,bu seriati isteyenleri aileleriyle seriat hukumlerine gore yasatalim.
sizin egitiminizin içine tüküreyim emi.dangalaklar ordusu bunlar
bunu yapan zihniyet nasil bir yaratik acaba kimin yalakaligini yapiyorsunuz akildan noksan yaratuklar.HAYIRLI günleriniz olsun.
japonlar ilkokul çocuklarını Hiroşimaya götürünce bravo, bizde Çanakkale tiyatrosu sakıncalı. Önemli değil bizim çocuklara üniversite de anlatırız zaten çakma tarihimizi o zaman daha sıkı sarılırlar milli değerlerimize
Niye sakıncalı olsun. O çocukların yaşında niceleri şehit oldu cephelerde. Bundan ancak bayrak ve vatan düşmanlari gocunur...
Ne doğru ki. Eğtim sistemi tümden yanlış
e yalakalık başka nednir çocukların psikolojisi önemli değil önemli olan yalakalık.göze girip yalakalık yapmak istediklerinin gönlünü hoş edip mükafat almak .olabilirmi bu sahnelenenler.
Gayet normal bizim çocuğun okulundada aynı şey yapıldı, temsili çanakkale savaşını canlandırdılar. ölenlerin üzerine türk bayrağı falan örtüldü, ne olmuş yani uyuşturucu faln kaçırmışlar gibi haber yapıyorsunuz. Zamanında çanakkalede ölenlerde 14-15 yaşında çocuklar değilmiydi ? Psikolojiyemi baktılar o zaman? 5-6 yaşında kız çocuğu annesi ile birlikte mermi taşımadımı ? Yapmayın böyle ahmakça haberler bırakın çocuklarımız herşeyi öğrensin. Bir vatan kolay kurtarılmıyor.
Diğer Haberler