Ömer Halisdemir figürlü pasta olay oldu! Açıklama geldi

15 Temmuz darbe girişimi gecesinin seyrini değiştiren Ömer Halisdemir figürlü pasta sosyal medyada tepki çekti. Pastayı yapan Tuba Geçkil'den olayla ilgili açıklama geldi.

Harbiye Askeri Müzesi'nde gerçekleştirilen Çikolata, Şekerleme ve Pasta Festivali'nde sergilenen şehit Ömer Halisdemir figürlü pasta kısa sürede tepki dolu yorumlara sebep oldu. Serginin sahibi pasta sanatçısı Tuba Geçkil ise tepkilere anlam veremediğini söyledi. Geçkil “Bu yenecek bir pasta değildi. Bu bir maket pastadır. Yenilmeyecek ki. Bunları sadece şov amaçlı yaptım” dedi.

Harbiye Askeri Müzesi'de düzenlenen Çikolata, Şekerleme ve Pasta Festivali'nde 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'in pastadan heykelini yaptılar.

Türkiye'de ilk kez düzenlenen Çikolata, Şekerleme ve Pasta Festivali, Harbiye Askeri Müze'de başladı. Fio Organizasyon tarafından gerçekleştirilen festivalde, çikolata, pasta ve şekerleme firmaları yeni ürünlerini stantlarda tanıttı. Türkiye'nin çikolata ve pasta alanında kendini kanıtlamış şefleri ise tariflerini ve pasta sırlarını ziyaretçilerle paylaştı.

15 Temmuz'da Ankara'da darbeci general Semih Terzi'yi öldürerek darbe girişiminin seyrini değiştiren şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in pastadan heykeli büyük tepki çekti.

Festivalde, Ömer Halısdemir'in yanı sıra ABD Başkanı Donald Trump, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Formula 1 pilotu Michael Schumacher ve sanatçı Bob Marley'in pasta heykeli bulunuyor. Festival hakkında bilgi veren organizatör Orhan Saatçioğlu, bu yıl ilk kez düzenlenen festivalde insanlara farklı tatlar sunmayı hedeflediklerini söyledi.

Festivalde katılımcıların çikolata, pasta ve şekerlemeyle ilgili yeni ürünlerini tanıttıklarını belirten Saatçioğlu, 42 firmanın festivale katıldığını ifade etti.

Saatçioğlu, Türkiye'de çikolata kültürünü oturtmayı amaçladıklarını dile getirerek, şöyle devam etti: “Çikolata kültürü bize Batı'dan geliyor. Bizde çikolata kültürünü oluşturmak amacımız. Çikolata bizim için çok değerli. Festivale gelen vatandaşlar yeni tat ve lezzetleri burada bulacak. Festival kapsamında farklı etkinliklerimiz olacak. Buraya gelenler eğlenecekler. Katılımcıların güzel zaman geçirmesi amacımız. Ziyaretçiler buradan çıkmak istemeyecekler. Şu anda insanların ilgisi oldukça fazla ve bu da bizi çok mutlu ediyor. Festivale katılım ücretsiz. Hafta sonu vatandaşlarımızı festivalimize bekliyoruz. Bunun yanında biz bu festivali geleneksel hale getirmeyi hedefliyoruz. Festivali 3 yıl içerisinde karnaval haline getirip, çikolata kültürünü ülkemizde daha çok yaymayı düşünüyoruz.”

PASTAYI YAPAN GEÇKİL: TEPKİLER ANLAMSIZ… YENMEYECEK Kİ!

Konuyla ilgili Sözcü’nün sorularını yanıtlayan serginin sahibi pasta sanatçısı Tuba Geçkil ise tepkilere anlam veremediğini söyledi. Geçkil “Dün gazeteciler dahil birçok kişi sergiyi gezerek bol bol fotoğraf çektiler ve teşekkürlerini ilettiler. Bugün haber sitelerine ve sosyal medyaya baktığımda ise tepkilerle karşılaştım. Bunu esefle kınıyorum. Çünkü bu yenecek bir pasta değildi. Bu bir maket pastadır. Yenilmeyecek ki… Bunları sadece şov amaçlı yaptım” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
Haklısın show yapmak için yaptın yenmeyecek ki. Milletin acısı senin umrunda mı al sana haber. Ülkeyi tek hareketiyle kurtarmaya çalışırken canından olan bir şehidimiz show amaçlı pasta oldu. Yemeyin ama olur mu yenmez. Utanmaz sana kim verdi bu cesareti işte başı boş olursa memleketin herkes kör kuyuya bir taş atar. Lanet olsun lanet olsun lanet olsun..
@dahikartal2023 Ulan bu akpliler Kuranı kerimi pasta yaptı gıgınız çıkmadı...sana lanet olsun...
@dahikartal2023 Neyin kini bu? Ortada bir emek var.. Sen hayatın boyunca ne üretebildin de ne konuşuyorsun?
@mervenur_1290_2016 üretmediysede yalakalık ve dalkavukluk yapmamıştır sizin gibi
Bence kimsenin hiç bir tepki verdiği falan yok. Ortada tepki verecek bir durum da yok zaten. Sizin yaptığınız polemik yaratıp ortalığı kızıştırmaktan başka bir şey değil.
Şehidimiz sakallı değildiki.
EVET MILLETIN COCUKLARI ONLARIN PASTASIDIR HEM YASARKEN KULANIRLAR HEMDE SEHIT OLUNCA BUNAR DEGIMIYDI KUTSAL KITABI PASTA YAPIP YIYENLER
türbanlı bacımızın niyet belli sonra islamfobi diyolar
Herşeyi kullananlara HAYIR
15 temmuzda bir tiyatro izledik.bundan ilham alan bazı yalakalar artık yalakalıkta sınırı kaldırdılar. Yazık bu Türkiyeye
Su ile çalışan çeşme, ezan okuyan seccade, pastadan kuran, kabe son olarak şehit büstü, yakında uzayda üs kuracağız, dünya bizi kıskanıyor, şu geziciler üstümüze işemese iyiydi yav
Milli duyguları kendi çıkarları için ranta dönüştüren akp li fırsatçılardan birisi daha. Çok şaşırmamak lazım
hükümet aylarca bu adamı kullandı. reklam yaptı. Şimdi bu insanlar kullanmış çok mu ?
ulen sıgırlar, doğum günlerinde eşiniziz çocuğunuzun resmini pastaya yapmıyormusunuz? sevdğinizden dolayı pastaya resim koymuyormuusnuz? sıgırlar. buna ne tepkisi veriyorsunuz.. Sizin derdnizi şehit değil Atatrük değil vatan değil sizin bütün derdiniz İslam yada bu kızın başının kapalı olması.. bütün düşmanlığınız bu yüzden. sıgırlar
Peki halisdemir,i pasta yapana kadar gezi ağaçlarını niye pasta yapmadın yemedimi yoksa öylemi emir geldi
Ya Allah aşkına pasta yapacak başka bir figür - konu - esin kaynağı bulamadın mı ki bu gereksiz habere konu oldun Tuba Hanım ?
BİZİM MİLLET DE HERŞEYDE GAZA GELİYOR.
Eğer pastayı başörtülü bir bacım yapmışsa iş değişir...
bir kürt olarak oyum şu... bir mhpli olarak oyum şu... diye yazanlar ne kürtsün ne mhplisin. bildiğin aktrolsün. bırak kürdü mhpyi. insan olmak önemli düşünen beynin varsa neye oy vereceğini bilirsin
fırsatçı pislik, dininiz imanınız para, rant
KUTSAL KITABI PASTA YAPAN GERI ZEKALILAR SEHIDIMIZI HAYDA HAY YAPAR BUNLARDA AKIL FIKIR YOK BUNLARA AKIL KOYMAK ICIN HAYIR DIYORUM SEHITLERIMIZIN PASTA OLMAMASI ICIN HAYIR DIYORUM
Bunlar nasıl İslamcı vallahi anlamak mümkün değil. İslam dünyasını yakıp yıkan abd ile canlı ciğerler vallahi hayret!!! Abd başkanı ile resmine bir bakın!!! Bitirmedikleri hangi değer kaldıki bunların? Ne oldum delisinide geçtiler vallahi!!!!
Şöhret oldun tuba bacı.Reklamın kötüsü olmaz
Bu beyin özürlüler yaratıklar.
Bence şehit ailesi davacı olmalı. Utanmazlığın bu kadarına pes doğrusu.
Soruyorum niye gezi ağaçların pasta yapmadın öylemi istediler acaba
@nevzat_eski_1964 Annene sor gezi ağaçlarını o bi yerleriyle ortadan kaldırdı
ne oldun bizim yorumlarımızı göremiyorum dokunuyormu
Diğer Haberler