Polisten şoke eden görüntüler

Münevver cinayetinden sonra olay yeri inceleme ekipleri tarafından çekilen görüntüler görenlerin kanını dondurdu. Karabulut'tan geriye ise kanlı elbiseleri ile geride bıraktığı aşk mektupları kaldı.

Polisten şoke eden görüntüler

Münevver Karabulut cinayetinin ardından, polisin Etiler’de cesedin atıldığı çöp konteynerinde çektiği görüntülere yürek dayanmadı. Ara duruşmada görüntüler ekrana yansıyınca bazı basın mensupları salondan çıktı. Mahkeme Heyeti de gözünü kaçırdı.

[

](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/etilerde-vahsi-cinayet-yurek-dayanmadi/2927/168404/sayfa/1/)

MÜNEVVER Karabulut’un 3 Mart 2009’da başı kesik cesedinin Etiler’de bir çöp konteynerinde bulunmasının ardından polisin çektiği olay yeri inceleme görüntüleri, dün avukatların katıldığı ara duruşmada izlendi. Kanlı görüntülerde, Münevver’in çantasından çıkan ve Cem Garipoğlu ile birlikte kaleme aldıkları bir not dikkat çekiyor. Notta karşılıklı iki cümle var. “En kötü günümüz böyle olsun bebek” ve karşılığı “Aynen öyle…“

Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir’in talebi üzerine, Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti 24 Eylül’de görülecek duruşma öncesi, 15 Eylül’de ara duruşmada görüntülerin izlenmesini kabul etmişti. Görüntüler dün mahkeme heyeti, savcı, zabıt katibi ile avukatlar ve 10 basın mensubunun da izleyici olarak yer aldığı ara celsede incelendi. Ancak kanlı görüntüler ekrana yansıyınca bazı basın mensupları salonu terk etti. Mahkeme Başkanı Mevlüt Bayraktaroğlu da zaman zaman ekrandan yüzünü çevirdi. Savcı Suat Baki Başkan, kadın zabıt katibine dışarı çıkabileceğini söyleyerek izin verdi ancak katibe salonda kalmak istedi.

Konteyner görüntüleri

Polisin olay yeri görüntüleri Münevver Karabulut’un cesedi henüz çöp konteynerinin içindeyken başlıyor. Gitar kılıfını açan bir polis poşet içindeki kesik başı saçlarından tutarak kaldırıyor. Münevver’in çantası da polisler tarafından inceleniyor. Polis çantadaki kimliklerden cesedin Münevver Karabulut’a ait olduğunu anlıyor. Polisler incelemeyi daha rahat yapabilmek için konteyneri bir çekiciyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü Spor Tesisleri’ne götürüyor. Burada önce gitar kılıfı ardından da gövdenin içinde olduğu valiz konteynerden çıkartılıyor. Polisler gitar kılıfını açıp Münevver’in başını içinde bulunduğu poşetten çıkartıyor. Kesikler çok muntazam, hala kan akıyor ancak Münevver uyuyor gibi. Polisler daha sonra bedeni bavuldan çıkartıyor.

Villadaki görüntüler

İkinci CD’de ise Cem Garipoğlu’nun ailesiyle birlikte yaşadığı Bahçeşehir’deki villada çekilmiş görüntüler yer alıyor. Polisler villaya girer girmez kan izlerine rastlıyor. Lekeler teker teker işaretleniyor. Bu sırada Cem Garipoğlu’nun annesi Tülay Makbule Garipoğlu ile kız kardeşleri de görüntüye giriyor. Tülay Makbule Garipoğlu çok sakin görünüyor. Polisler salonda yaptıkları incelemede Münevver Karabulut’un 4 takma tırnağını buluyor. Tuvaletteki çop kutusunda bir simkart, Cem’in dolabında ise Münevver’in başının kesildiği testere ve bir poşet içerisinde kana bulanmış kıyafetler bulunuyor. Ayrıca salondaki çamaşır sepetinde, iddianamede Mehmet Nida Garipoğlu’nu sanık konumuna sokan kanlı iki gömlek ve bir içlik bulunuyor. Polisler tüm detayları hem fotoğraf makinesiyle hem de kamerayla görüntülüyor. Görüntüler polislerin evden çıkmasıyla sona eriyor.

Cinayeti işleyen en az iki kişi

Polisin olay yerinde ve cinayetin işlendiği villada çektiği yaklaşık 2 saatlik görüntülerin ardından söz alan Avukat Rezan Epözdemir şu saptamalarda bulundu:

Testere çok muntazam kullanılmış. Münevver’in direnç gösterdiği evdeki görüntülerden anlaşılıyor. Direnen birinin başının tek başına böyle kesilmesi mümkün değil. Mutlaka başka biri olmalı.

Münevver 48 kilo ağırlığında. Cem’in tek başına o ağırlığı kaldırıp valize düzgün yerleştirmesi mümkün değil. Üstelik valize kan bile bulaştırmadan.

Münevver’in göğüs boşluğunda çok fazla kan yok. Bu da canlıyken başının kesildiğini gösteriyor. Bir kişi Münevver’in göğsüne oturmuş. Bir diğer kişi ise başını kesmiş. Münevver direnince göğsünde oturan kişi göğsünden yaralamış ve başına sert bir cisimle vurmuş.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
hikaye güzel de napıyodun orda münevver fıstık gibi kızsın gelseydin ya bize ayarlardım ben o cemi hem 48 kiloymuşsun daha ne :D yeter lan kaç senedir münevver münevver. en uzun şehit haberi 50 sn münevver oldu 5 sene
Senin insanlığından şüphe duyuyorum...
nasıl bir caniliktir bu anlamadım. bir insan nasıl nerde ne yaparda canlı canlı kafası kesilerek katledilmeyi hak eder. bu olayda en cok canı yanan munevverin annesidir herhalde ama yinede o kadının eline ver testereyi kesemez ceminde babasınında kafasını. demem o ki baba ogul ikisinin de canını ögle bir alsınki allaha yalvarsınlar rabbim al benim canımı diye.
midem bulandı.hayvana bile yapılmaz bu...allahım sen bizi koru
Allah o kızcağızda suc bulanların basına aynı olayı kendilerinde yasamayı nasip etsin yazıklar olsun size insan müsvetteleri
Tüyler ürperitici bu cinayet sayesinde tüm Garipoğlu sülalesi, kamuoyu nezdinde ilelebet lanetli bir sülale olarak kabul edilecektir. Onlar kendi iç dünyalarına hapsedilecek, kesinlikle teselli edilmeyecek, yavrucağın vücuduna temas ettikleri her an hafızalarında bir kahır bir işkence sahnesi olarak yerini koruyacak ve bu izler onların sülalesinin daimi etiketi olacaktır.
leventkardgin in da deddiği gibi bu adamlar YAHUDİ ve bu kız bilmemesi gereken bazı şeyler öğrendi. Cinayette ki vahşetten de görülebileceği gibi kızın öğrendiği şeyler bunları öğle hiddetlendirmiş ki böyle hayvanca bi eylemi gerçekleştirmiş. Saklandığı aylar boyunca da teslim edildiğinde sorulacak her türlü soruya vermesi gereken cevaplar öğretilmiştir.
KIZDADA SUÇ VAR AMA BÖLE KATLEDİLMEYİ HİÇKİMSE HAKETMİYOR..YAZIK GERÇEKTEN
Nasıl bir ruh hali, bir insanın başını canlı canlı vücudundan ayırmaya yetebiliyor?Nasıl bir ruh hali de böyle canice katkedilen bir kıza hala suç bulmayı becerebiliyor ve üzerinden "münevver fıstık gibi kızsın gelseydin ya bize ayarlardım" gibi alaylı laflar döndürebiliyor? Hak diye, can diye dillerinizden düşürmediğiniz iyilikleriniz nerede kalıyor?O annenin kızının ölüsüne bile sarılamadığını, onu paramparça bulduğunu nasıl hayal edemiyorsunuz? Hala nasıl " kızda da suç var, gitmeseymiş o eve" diyebiliyorsunuz? Hangi insan böyle ölmeyi hak eder? Sizler toplumun katillerisiniz.
Ben böyle bir olaya hiç birsey yazamam.yazilanlar herseyi açıkça açıklamış bu cinayet değil vahşet.
Allahım ne zor bişeydir kızın ailesi için ya. kızda suc yok deil fakat bu bi canilikten öte bişi de deil. cezalarını hem bu dünyada hem de ahirette bulacaklardır....
OLAY GAYET AÇIK ,RAHMETLİ AİLE İLE İLGİLİ BİLMEMESİ GEREKEN BİRŞEYLER ÖĞRENMİŞ.BU SAÇMA YASALAR VE AVRUPA BİRLİĞİ SEVDASI DEVAM ETTİKÇE BU GİBİLERİN YAPTIKLARI YANINA KAR KALIR,BU VE BUNUN GİBİ TERÖR VS.SUÇLAR İÇİM İDAM CEZASININ TEKRAR GERİ GETİRİLMESİ GEREKİR,BAŞKA ÇÖZÜM YOKTUR.
Allah Kitap Tanımayandan ne bekliyordun başka... Ne işin vardı onunla...
böle olayları okudukca ve yaşadıkca şeriatla yönetilmek istediğim olmuyor değil çünki şerait yönetimindew sosyal statüye bakılmaksızın bu adam idam edilirdi oysa BU GUN NERDEYSE OLAYA YARDIM VE YATAKCILIK YAPAN AİLE SERBEST VE CİNAYETİ ZEVK İÇİN İŞLEYEN BU ÇOÇUK DELİ RAPORUY ALARAK SERBET BIRAKILACAKTI VE 20 YIL HAPİSLE KURTULDU OYSA MÜHEBBET OLMALIYDI CEZASI BIR DAHA KIMSENİN CANINI YAKAMASIN DIYE AMA BURASI TURKİYE AS KES BİÇ PARAN VARSA YIRTARSIN ÖLEN KİMİN UMRUNDAKİ.....
idami niye kaldirdilarki iki gun sonra yine disari cikacaklar bunlar zaten TURK degil soysuz bir millet olan ermenilerden asil soru su bunlar daha oncede yapmislar ayni isi bu apacik belli bu kansiz kopegin dedesi birde hakim daha oncede garanti o kopegin sayesinde silinmistir hersey insan kasapi bir aile hepsine hakkettikleri cezalar verilse keske en azindan toplum vicdani bu kadar rahatsiz olmazdi bence teror, katliam ve diger bazi suclari isleyenlerin idam edilmesi sartir iki gun sonra cikip toplum icinde ayni sucu islememeleri icin ki bu mahlukat aile ve yardim yataklik yapan mahluklarda
dc. promo seni görende dicek hoca
Allah cehennem ateşini çok etsin
yüreğim dayanmadııı gerçekten dayanılması güç bir acı.şehit haberiyle kıyaslayan insan ziyanlığınada pess insanlar çok çeşit.
vadesi dolmuş kardeş.. onunda kaderii alın yazısı öyle yazılmışşş.. allah rahmet eylesin..
cem denen sapık caniyi hala besliyoya bu devlet yazıklar olsun..kıza yaptığının aynısını yapsınlarki kızın anesinin acısı eşitlensin..iranda idam varsa bir sebebi var..iran kadar olamayınca adalet öyle karalamak kolay geliyo..
Diğer Haberler