Sigarayı bıraktırıyoruz diyerek dolandırdılar

Ünlü müzisyene dolandırıcılık şoku.

Sigarayı bıraktırıyoruz diyerek dolandırdılar

Mine Cangal, ‘Sağlık Bakanlığı’ tarafından aradığını söyleyen bir kadın tarafından dolandırıldığını söylererek “Piyasa değeri 190 TL olan ilacı 22 TL’ye yolluyoruz dediler. İlaçlar 3 günde geldi, içinden tarçın tozu ve baharat çıktı. Üstelik kapağı bile açıktı” dedi

Müzisyen Mine Cangal, Sağlık Bakanlığı’nın sigara bırakma hattı tarafından gelen telefonla dolandırıldığını Twitter hesabından “Sağlık Bakanlığı sigara bırakma hattından ücretsiz ilaç göndereceğini söyleyen dolandırıcıya kanıp üzerine para ödeyen ben” sözleriyle anlattı. Dolandırılma hikâyesini anlatan Cangal, “Bir arkadaşımın Alo 171 sigara hattıyla sigarayı bıraktığını biliyordum. Geçenlerde bana da 171 hattından telefon geldi.

Otomatik yönlendirmelerle beni menüden menüyle aktarırken o sırada hat kesildi. Hemen ardından çok profesyonelce konuşup bakanlıktan aradığını söyleyen tatlı dilli bir kadın aradı. Ben de sigara içmediğimi söyledim. Arkadaşımın sigarayı bırakmasını istediğim için telefonla konuşmaya devam ettim. Kadın bana, ‘Arkadaşınızın sigara bırakması için piyasa değeri 190 TL olan ilacı size sadece 22 TL kargo ücretiyle yolluyoruz’ dedi. İlaçlar 3 gün içinde geldi. Paketi açtığımda içinden tarçın tozu ve baharatlı bir karışım çıktı. Bir de paketin kapağı açıktı. İçinde zehir bile olabilir.

Bakanlık önlem almalı

Bilmedimiz bir şey sonuçta. Paket Bornova’dan yollanmış. Kargo kağıdının üzerindeki numarayı aradım ama hat düşmüyor. 22 TL için bu kadar profesyonelce çalışılması şaşırtıcı ama günde 300-400 kişiyi kolayca kandırabilecek bir profesyonellik söz konusu” dedi. İnsanların daha dikkatli olmasını ve Sağlık Bakanlığı’nın bu konuyla ilgili bir önlem alması gerektiğini söyleyen Cangal, “Gelen her telefona şüpheyle yaklaşmak gerek” şeklinde konuştu.
Sağlık Bakanlığı yetkilileri ise konuyla ilgili şu açaklamayı yaptı: “171 numarasının telefonda çıkması sistematik bir olay. Bunun önüne geçemiyoruz. Gelen telefondan şüphelenen ve şikayet etmek isteyen vatandaşların polisi aramaları gerekiyor.”

günün haberleri

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
tanıyamadım pek ünlü deil galiba ama artık ünlendi :D mal
hahaha(:
mal
NERESİ ÜNLÜYSE HANGİ PAVYONDA ÇALIŞIYORSA İYİ SENARYO BULMUŞ MANŞETLERE TAŞINABİLMİŞ
ünlü müzisyen?
Sağlık bakanlığı şü tv pazarlama ve intenet pazarlamayı takibe alıp gerekli tedbirleri almalı.
Salaklik 22 lira demek ki:)
İLAÇLA DEĞİL BEDAVA BEYNİNDEN SİLECEKSİN OLMUYOR DEMEYİN OLUYOR NASIL BELİRLİ YAŞTA MEMEYİ BIRAKIYORSANIZ SİGARAYIDA BIRAKIRSINIZ EN GÜZEL RAMAMAZAN AYINDA BIRAKILIYOR
Eeee ne halt etmeye orda oturuyorsunuz o zaman . Sistematikmiş ? Boş laf işlerine gelse kendilerine dokunsa nasıldanulurlar
Aynı durum benim başımada geldi bitkisel ilaç piyasa değeri 150 tl dediler içinden 3 TL lik parfüm çıktı.Kimse 25 tl için uğraşmaz diyor çünkü resmi makamın masrafı ondan fazla.Birde zamanınız iş gücü olacak.Uğraşsanız bile savcılık size karşılıklı anlaşma ticaret yapmıssınız diye takipsizlik kararı verecek.Bizemi sordunuzda aldınız diye akıl verecek.Firmalarda bunu çok iyi biliyorlar günde 100 kişi böyle 25 tl den 2.500 tl para eder.
Diğer Haberler