Suriyeli anne ve bebeğinin cenazeleri toprağa verildi

Suriyeli anne ile bebeğinin cenazeleri, İdlib iline bağlı Cibale köyünde toprağa verildi. Öldürülen kadının babası el-Rahmun "Bu işe bulaşan suçluların yaptıkları, Türk halkını hiçbir şekilde temsil etmez. Türk halkı bizim kardeşimiz, Müslüman ve dost halkımızdır. Biz böyle düşünüyoruz ve böyle de düşünmeye devam edeceğiz. Türkiye hükümetinden bu iğrenç suçu işleyenleri en ağır şekilde cezalandırmasını istiyoruz" dedi.

Suriyeli anne ve bebeğinin cenazeleri toprağa verildi

Suriyeli hamile kadın Emani el-Rahmun (20) ile 10 aylık erkek bebeği Halaf el-Rahmun'un cenazeleri, dün akşam saatlerinde Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Cilvegözü sınır kapısı karşısındaki Babül Hava kapısından Suriye'ye götürüldü.

Cenazeleri teslim alan el-Rahmun’un babası Muhammed Abdülhadi Ali el-Rahmun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Türkiye hükümetinden, bu iğrenç suçu işleyenleri en ağır şekilde cezalandırmasını istiyoruz" dedi.

Bitkin olduğu gözlenen baba el-Rahmun, Türk yetkililere suçluları kısa sürede bulup tutukladığı için müteşekkir olduğunu söyledi.

El-Rahmun, "Bu işe bulaşan suçluların yaptıkları, Türk halkını hiçbir şekilde temsil etmiyor. Türk halkı bizim kardeş, Müslüman ve dost halkımızdır. Biz böyle düşüyoruz ve böyle de düşünmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

İHH DA EŞLİK ETTİ

Babül Hava sınırı kapısından, muhaliflerin kontrolündeki İdlib ilinin Cibale köyüne ambulansla götürülen cenazelere İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ekipleri de eşlik etti.

İHH Suriye çalışmaları sorumlusu Erhan Yemelek AA muhabirine, "Ailenin talebi üzerine kendilerine yardımcı oluyoruz. Türk yetkilileri cenazeyi Suriye’de bize teslim etti. Biz de kendi sivil savunma ekibimizle köylerine götürdük." dedi.

CENAZELER CİBALE KÖYÜNDE DEFNEDİLDİ

Cenaze törenine katılan acılı bir akraba, "Sakarya'da işlenen bu vahşet ne Türk halkını ile ne de Tük hükümetini temsil eder. Tek isteğimiz bu suçluların misliyle cezalandırılması." ifadesini kullandı.

Öldüren anne ve bebek, namazın ardından dualarla son yolculuklarına uğurlandı.

Suriyeli hamile kadın, 10 aylık bebeği ile Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde ormanlık bir arazide ölü bulunmuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Öncelikle olay çok vahim ve insanlık dışıdır. Ancak mültecilerin ülkenin belli bölgelerinde kurulan kamplarda koruma ve güvenlik altında bulunmaları gerekir. Ülkenin her köşesinde bulunmaları maalesef bu tip olaylara meydan vermektedir. Bu şekilde kendilerini her şeyin üstündeymiş gibi görerek yayılmaları da halkı rahatsız etmektedir.
Allah rahmet eylesin.Böyle bir olaya üzülmeyenin insanlığında şüphe vardır. En kısa sürede Suriyeliler, sınırlar arasında bir koridor oluşturup güvenli bir bölgede ikametlerini sağlamakta fayda var. Hem de pkk ve ypg DAİŞ (İŞİD) feto gibi zararlı örgütlerin önüne bend çekmiş oluruz.
Yaptıkları idamlık ama Suriyelileri istemiyoruz Türkiye'de
@lovegod21 kendini onların yerine koysana bi
BUNU YAPANLAR İNSANSANSA BEN BU İNSANLARIN TAAAAAA TERBİYEM EL VERMİYOR GERİSİNİ YAZMAYA.
Hiç merak etmeyin şehit babası bu zalimler bundan sonra yaşadıklarına bişman olup kendilerinin cezalarını kendileri verecek.Toplum asla kabul etmez ve içerisine almaz.
Yapılan insanlık dışı hayvanlık ama suriyelileri bu hale getirenler kahraman gibi saraylarda övünüyor ya Allah onlarında yanına koymaz yakındır..
Bu canilerin ve bunlar gibilerinin idam edilmesi için kanun çıkması gerek bu noktada görev klavye başındaki iktidar yanlılarının bu katledilen aile için ADALET istemesi gerek hadi akp liler bu olay son olay olsun çözün bu olayı. ölenlere ALLAH rahmet eylesin, canilerinde üzerinde ALLAHIN laneti ve gazabı eksik olmasın .
Diğer Haberler