Suriyeli bebek besinsizlik ve soğuktan hayatını kaybetti

Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, dünyanın büyük bölümü Suriye'deki insanlık dramına sessiz kalırken; bölgeden her geçen gün yeni bir yürek burkan haber gelmeye devam ediyor.

Avrupa'nın tel örgülerle set çektiği, Türkiye'nin ise elinden gelidiğince kucak açtığı göçmenlerin yaşam savaşı sürüyor. Bu savaşa yenik düşen son kurban da maalesef 1 yaşındaki Garam bebek oldu.

Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, merkez Seyhan İlçesi’ndeki otogarda Suriyeli bir bebeğin öldüğü ihbarını aldı. Otogara gelen polis, bekleme salonundaki bir koltukta kız bebeğin cesedini buldu.

Sağlık ekiplerine haber veren polis, çevrede bulunan bir Suriye vatandaşı aracılığıyla anne Nesrin Berdoş ile konuştu. Bebeğinin yanında oturan ve gözyaşı döken anne Berdoş, Halep’ten yürüyerek Hatay’a, oradan da İstanbul’a gitmek üzere akrabalarıyla Adana’ya otobüsle geldiklerini anlattı.

Babası Suriye’deki iç savaşta hayatını kaybeden Garam bebeği otogara gelen sağlık ekipleri, koltuktan alarak ambulansa götürdü.

Suriye'den yürüyerek Hatay'a gelen ailenin yanında getirdiği çantanın üzerindeki çamur dikkat çekti.

Adana Adli Tıp Kurumu’na götürülen Garam bebeğin ilk belirlemelere göre besin yetersizliği ve soğuğa bağlı olarak yaşamını yitirdiği öğrenildi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
ne olacak bir sürü erkek var, istediği kadar çocuk yapar, ölen çocuk umrunda bile değil. savaş zamanı gurbetlerde zevk peşinde koşuyorlar. babasını nereden bilsin. her gün üzerlerinden 10 tane adam geçiyor.
@antofagasta_2014 sende herhalde bu yollardan geçip dünyaya gelen birisisin.
yazık çok yazık Allah Suriyeli vatandaşlarımızın yardımcısı olsun yol bilmezler iz bilmezler.
@erca_77 kardeş bunlar vatandaş değil. ne çabuk sahipleniyorsunuz? gelsinler, devletin kamplarında beleş yaşasınlar, yesinler, içsinler ... buna bi itirazımız yok, ama böyle uyumsuz, düzensiz ve karmakarışık biçimde şehirlere yayılmasınlar kontrolsüz olarak. böyle saçmalık olamaz.
Allah sabır versin Allah yardım etsin...
Bu mazlumlar, Ülkemizde yasayan Suriyelilerin umrunda degil.
bizde insanız diye geçinelim...bu dünyanın hesabı olmayabilir ama inancımıza göre diğer tarafın hesabı var, hangi milletten ırktan dinden olursa olsun, eğer bu dünyanın bir yerinde 1 yaşındaki bir bebekcik açlıktan ve soğuktan ölüyorsa, insanlık bunun hesabını veremez, insanlığımızdan utanalım ve becerebiliyorsak kendi yüzümüze tükürelim, gerçi öyle bir hırsla yaşıyoruz ki kendi tükürüğümüze bile şükredip amin diyebiliriz,
SURİYELİ FALAN İSTEMİYORUZ ARTIK BİZİM İNSANLARIMIZI İŞŞTEN ÇIKARTIYORLAR 3 KURUŞA ONLARI ÇALIŞTIRIYORLAR. BU ARADA ÖĞRETMEN OLARAK 2000 TANESİ ATANDI BİLE YAZIK
ALLAH RAHMET ETSİN,HERKEZ BAKABİLECEĞİ KADAR ÇOCUK YAPMALI YOKSA BAKAMADIKTAN SONRA 10 ÇOCUK YAP AT DIŞARI YA HIRSIZ OLSUN YA TİNERCİ İNSANDA EVLET SEVGİSİ OLURSA BAKABİLECEĞİ KADAR ÇOCUK YAPAR,VİCDAN İNSANA SORUYOR SONRA BUNLARI BAKAMAYACAKTIN NİYE YAPTINDA HERKESİN BAŞINA BELA ETTİN DİYE
bu çoçuğun ölümünden herkez sorumludur kimbilir ne çekti bu kadıncağız bu çocuk
"KOMŞUSU AÇ İKEN TOK YATAN BİZDEN DEĞİLDİR" Komşu mezhep savaşından kaçıp bize sığınmış ve açlıktan ölmüş! Dehşet içindeyim, bu günah nasıl ödenir. Allah'ım sen bizi affet. Bizi bu günaha sürükleyen, mezhep adı altında Müslümanları birbirine kırdıranlardan kurtar YaRabbim.
Suriye de patlayan bombalar atılan mermiler hangi ülkelelre ait? Hani daha birkaç yıl önce Türkiye ye silah satarken şurda kullanmayın burda kullanmayın diyordunuz? Avrupa Suriye ye silah satmasın savaş 6 ayda biter.
Allahhımmm kimseyi açlıkla terbiye etme çok zor içim yandı bağrım yandı. Keşke o anda orada olaydım ve bileydim böyle bir durum olduğunu. Allah hepimizi kör edecek. Allahım Affet bizi Affet.
Yüce ALLAH c.c sizi bu duruma düşürenlere ne bu dünyada nede gercek dünyada gün yüzü huzur yüzü göstermesin inşALLAH
ALLAHIM niye kıyamet kopmuyor
ülkeleri 4 yıldır karmaşa içinde bunlarda ise 1 yaşından tut 4 yaşına kadar bol bol çocuk kendisi geleceğini bilmeden dünyaya getiriyor düşünmüyor 1 i anlarım ama her dokuz ayda bir doğurup kimseden anlayış bekleyemezsin
çocuk kaybetmek ne demek bilmeyen densizler güruhu biz akşam misafir gelebilir diye sofraya boş bir tabak koyan bir ecdadın evlatlarıyız.bilmiyorum siz kimin evladısınız.o çocuğu görünce içinizde birşeyler dağlanmıyosa artık insanlığınızı kaybetmişsiniz demektir.
küçücük bir bebek eğer açlıktan ölüyorsa yazıklar olsun o devleti kuran 550 milletvekillerine. mecliste yatacağınıza böyle insanları arayın bulun.
Bebek daha 1 yasindaymis neden emzirmiyorsun??
putinle esata ve destekçilerine birer doz kına göndermek lazım göç etirdikleri yüzünden.
Evet üzüldüm acıdım Allah yardımcıları olsun. Peki ülkelerindeki savaştan kaçıp birlikte olmayı isteyecek nasıl istek ve hevesiniz var ? Suruçtaki bir camiye sığınıp da sabah namazına kalkan imamın gördüğü manzara ne olucak peki ? Kadınlar erkekler çırılçıplak herkesin olduğu bir yerde beraber olmalarına ne demeli ? Kusura bakmayın ama savaştan kaçtınız! ve ülkelerin size yardımcı olmalarına muhtaçken bebek yapamazsınız o bebeğin suçu günahı ne ? Ben artık suriyeli görmek istemiyorum sevmiyorum tahammül edemiyorum onlara. Sınırda barakalar oluşturulsun ükkeye konmasın inanıp herkes yardım edr
Diğer Haberler