Tecavüz ettiği 83 yaşındaki kadını öldüren sanığa 36 yıl dört ay hapis

83 yaşındaki Hatice Uzunoğlu’na tecavüz etikten sonra öldüren Lütfi Mesut Çalışkan, 36 yıl dört ay hapis cezasına çarptırıldı. Evinde kızı tarafından ölü olarak bulunan Uzunoğlu'nun yapılan otopsisinde boğularak öldürüldüğü saptandı. Vücudundan alınan sperm örneği yan komşusu Lütfi Mesut Çalışkan'ın DNA'sı ile uyuştu. Olaydan 10 ay sonra gözaltına alınarak tutuklanan Çalışkan, son sözü sorulmasına üzerine cinsel saldırı suçunu kabul ettiğini ancak öldürmediğini söyledi.

Tecavüz ettiği 83 yaşındaki kadını öldüren sanığa 36 yıl dört ay hapis

Geçen yıl şubat ayında Bolu’daki evinde kızı tarafından ölü bulunan Uzunoğlu’nun otopsisinde boğularak öldürüldüğü saptandı. Vücuttan alınan sperm örneği, yan komşusu Lütfi Mesut Çalışkan’ın DNA’sı ile uyuştu.

Olaydan 10 ay sonra gözaltına alınarak tutuklanan Çalışkan, ‘basit cinsel saldırı’, ‘bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme’, ‘konut dokunulmazlığını ihlal’, ‘nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme’ suçlarından Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasında hakim karşısına çıktı.

Duruşmaya Uzunoğlu’nun yakınları da katıldı.

'CİNSEL SALDIRI SUÇU DIŞINDAKİ SUÇLAMALARI REDDEDİYORUM'

Daha önceki duruşmada arkadaşıyla uyuşturucu kullandıktan sonra komşusunu bahçede odun taşırken gördüğünü ve eve götürmesine yardım ettiğini söyleyen sanık Çalışkan, son sözü sorulması üzerine cinsel saldırı suçunu kabul ettiğini, ancak öldürmediğini söyledi.

Sanık, “Ben cinsel saldırı suçunu kabul ediyorum ama onu ben öldürmedim. Benim tek suçum evden son çıkan kişi olmak. Cinsel saldırı suçu dışındaki suçlamaları reddediyorum” dedi.

Mahkeme heyetinin karar için duruşmaya kısa süre ara verdiği sırada salonda sanık ile Uzunoğlu’nun yakınları arasında tartışma çıktı. Çalışkan, sandalyesinin üzerine çıkıp Uzunoğlu’nun yakınlarına saldırmaya kalktı. Sanığa müdahale eden jandarma, Uzunoğlu’nun bazı yakınlarını da dışarıya çıkardı.

36 YIL DÖRT AY HAPİS

Duruşmada sanığa, ‘kasten öldürme’ suçundan 23 yıl, ‘nitelikli cinsel istismar’ suçundan 12 yıl ve ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ suçundan da bir yıl dört ay olmak üzere toplam 36 yıl dört ay hapis cezası verildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
ALLAH BUNU VE BUNUN GİBİLERİ KAHR-U PERİŞAN ETSİN
senin gibi insan müsveddesine idam şart
idam böyleleri için gelmeli
Memleket iyice sapıkla doldu... Millet kafayı yedi...
idam
KERANELERİ AÇIN BU NE YA. MİLLET ABAZANLIKDAN 83 YAŞINDA Kİ KADINLARA SALDIRIYO.
ya bir an önce idam getirilmeli insanları yola koymalı yada Pompei gibi allah bizleri lavların altında bırakır cocuklugumuzda milletimizle ve ülkemizle gurur duyardık ama şimdi ülkede insanlarda pislikden gecilmiyor malesef ülkeyi yaşanmaz hale getiren başta turgut özal olmak üzere ondan sonra gelenler dilerim allahdan yaşarken evlat acısını yaşarlar lanet olsun sizlerede sizleri doguranlarada yeter be sokaga cıkıyoruz suriyeli afrikalı iti kopugu eve geliyoruz tecavüz hırsızlık cinayet tvde karı pazarlama programları insanda piskoloji diye birşey bırakmadınız yeter
NEDEN MÜEBBET DEĞİLDE 36 YIL
düşmanların istediği ve bu yolda uğraşverdiği ahlaklı onurlu türk toplumu yok edildi...önce hormonlu gıdalar başta domates vs sakat çocuklarda çoğaldı. yurtdışında insanlar bütün yıl tatılharici 1kot-bir tişörtle geçiriyor parçalanana kadar giyiyor.. bizde birde savurganlık modernlık adı altında alışverişçılgınlığı..israf- oburluk-yalan- kıskançlık-vs bütündinlerde yasak bizde ipin ucu kaçtı..maalesef
Diğer Haberler