Tecavüz şikayetiyle cezaevine girmişti! Telefon görüntüleri özgürlük getirdi

İzmir'de kız arkadaşı N.Ç’nin “Eski sevgilim bana tecavüz etti” şikayetiyle cezaevine giren İsmail Yurthan, avukatının dedektif gibi iz sürmesi sayesinde özgürlüğüne kavuştu.

Tecavüz şikayetiyle cezaevine girmişti! Telefon görüntüleri özgürlük getirdi

İzmir'in Bornova ilçesinde oturan kadın ayakkabısı imalatçısı İsmail Yurthan, uzun süre birliktelik yaşadığı kız arkadaşı N.Ç'nin 'Eski erkek arkadaşım bana tecavüz etti' şikayeti üzerine hapse atıldı.

ÇIPLAK FOTOĞRAFLARINI ÇEKTİĞİNİ İDDİA ETTİ

'Cinsel saldırı' suçlaması ile tutuklanan ve 18 yılla yargılanan 27 yaşındaki Yurthan, eski kız arkadaşı ile kendi rızası ile cinsel birliktelik yaşadıklarını, hatta N.Ç.'nin pek çok kez çıplak fotoğraflarını da çekip sosyal medya aracılığı ile kendisine gönderdiğini iddia ederek suçlamaları reddetti.

CEP TELEFONUNDAKİ HAFIZA KARTI DELİL OLARAK SUNULDU

Avukatı Abdi Yaşar, hapse atılmadan önce ikinci el pazarında sattığı cep telefonuna 2 ay boyunca çalışıp ulaştı. Çiftin samimi fotoğraf ve videolarının bulunduğu hafıza kartını delil olarak mahkemeye sundu.

Yurthan, 6 ayın sonunda cezaevinden çıktı. Yaşar, N.Ç hakkında tazminat davası açacaklarını söyledi.

18 YILLA YARGILANDI

İzmir 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmalarda gözyaşlarına boğulan N.Ç, kendisini tehdit ettiğini öne sürdüğü Yurthan ile rızası dışında birliktelik yaşadıklarını ve kendisine tecavüz ettiğini iddia etti. 18 yıl hapis istemiyle yargılanan Yurthan, sevgilisi N.Ç.'nin her fırsatta evine gelip yemeğini ve temizliğini yaptığını, kendi rızası ile cinsel birliktelik yaşadıklarını, hatta pek çok kez çıplak fotoğraflarını da çekip sosyal medya aracılığı ile kendisine gönderdiğini öne sürdü.

Yurthan, suçlamalar karşı tek kanıtının ise hapse atılmadan önce ikinci el pazarında sattığı cep telefonunun içindeki fotoğraf ve videolar olduğunu belirtti. (Yeni Asır)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Bu tecavüz olayları iyice saçmalığa dolandı önüne gelen bana tecavüz edip diye içeri attırıyor ne diyor ALEMLERİN RABBİ 'beni kadınların ve şeytanın şerrinden koru' aminn
@savci44 alemlerin rabbi öyle mi diyomuş :) bırak yaaa
@auysal_1989 Türkçeni ve okuduğunu anlama lobunu operasyona tutayım....
şimdi de 18 yıl cezayı kıza vermeleri gerekmiyormu? at iftirayı gitsin , tutarsa adam yıllarını dört duvar arasında çürütsün , tutmazsa sıkıntı yok.. nasıl bir adalet anlayışı bu böyle.gerçek tecavüzün suçu neyse iftira atan kıza da aynı ceza verilmeli. yoksa yandı gülüm keten helva...
@ibrahimyilmaz1975 Cezayı ver ki diğerlerine örnek olsun. Yoksa herkes sürekli aynı iftirayı atar
önce ver sonra iftira at , TÜRK polisi yakalar :)
@4you4me güzel özet
peki bu görüntüler elinde olmasaydı ne olacaktı... iftiradan solayı 18 yıl ceza mı alacaktı bu adam...
Ben herzaman kendi kendime sorardım nasıl iki dudak arasından çıkan sözlerle bu kadar çabuk kararlar veriliyor diye. Suçlamada bulunan kişiler ne kadar masum bu nereden biliniyor.Kimse beni yanlış anlamasın Öğretmenler hakkında da aynı şeyleri düşünüyorum küçücük çocukların söyledikleri sözlerle ne öğretmenler cezalar alıyor. Komplo kurmak çok kolay bizim ülkemizde bu komplolara inanan sözde yargı mensuplarımızda.
Birisi kadına sorgusuz sualsiz pozitif ayrımcılık mı dedi? Bu davada da mı kadınlar ezilmiş, mağdur?
Kanuna bak komedi kaşar bir hatun bana tecavüz etti diyor polis hiç araştırmadan hemen adamı ceza evine atıyor Neden? Çünkü kızlar yalan söylemez son zamanlarda bana tecavüz etti beni taciz etti yalan ve iftiralarında muazzam bir artış var iftira atmanın ceza-i bir karşılığı olmadığı için bu tip kadınlar bundan cesaret alarak rahatça insanlara iftira atabiliyorlar Bunlara verilecek bir hapis cezası diğer iftira atacak kadınlara bir emsal teşkil eder ve bu tip karaktersiz kadınlar iftira atmadan önce iki kez düşünür çünkü eğer iftiraları ortaya çıkarsa ceza evine gireceklerini bilmelidirler...
bence bi insanın hayatıyla böyle oynayanın cezası o adamın yargılandığı cezaya eş değer olmalı o kadına 18 yıl hapis cezası verinde görsün bakalım özgürlüğün değerini
Diğer Haberler