Tecavüze uğrayan 15 yaşındaki kızın anlattıkları kan dondurdu

Zonguldak'ta yüzde 50 zihinsel engelli 15 yaşındaki G.K., sosyal medyadan tanıştığı bir gencin tecavüzüne uğradığını iddia etti. Polise başvuran kızın anlattıkları tüyler ürpertti. G.K. ayrıca, babası öldükten sonra kendisine vasi olarak tayin edilen ağabeyi Yasin K.'nın da 11-12 yaşlarından bu yana kendisine cinsel istismarda bulunduğunu öne sürdü. Ağabey suçlamayı kabul etmedi.

Tecavüze uğrayan 15 yaşındaki kızın anlattıkları kan dondurdu

Olay, 2016 yılının Ağustos ayında G.K. adlı kızın, Serdar A. tarafından kaçırıldıktan 1 gün sonra eve dönmesinin ardından jandarmaya verdiği ifadede ortaya çıktı.

G.K., sosyal medyada tanıştığı Serdar A.'nın kendisine önce ormanlık alanda, sonra da kaçırıp evine götürerek cinsel istismarda bulunduğunu ileri sürdü. G.K. ayrıca, babası öldükten sonra kendisine vasi olarak tayin edilen ağabeyi Yasin K.'nın da 11-12 yaşlarından bu yana kendisine cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti.

Bunun üzerine ağabey Yasin K. ve Serdar A., tutuklandı. Ayrıca hamile olduğu ortaya çıkan G.K.'nın hamileliği 8'inci haftada sonlandırıldı. Bebeğin babasının ise Serdar A. olduğu belirlendi. Doktor raporunda yüzde 50 zihinsel engelli ve yaşadığı olayların hukuki sonuçlarını algılayamayacak durumda olduğu belirlenen G.K., koruma altına alındı.

Serdar A., 'cinsel istismar', 'kişi hürriyetini yoksun kılma', 'tehdit ve hakaret' suçlarından, Yasin K. ise 'cinsel istismar' suçundan tutuklu yargılandığı Zonguldak 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada ilk kez hakim karşısına çıktı. Serdar A. savunmasında G.K. ile rızası ile birlikte olduklarını ileri sürerek, "Zorla bir şey olmadı. İlişkiden sonra çektirdiğimiz fotoğrafları da mahkemeye delil olarak sundum. Sonra ben İstanbul'a gittim. Görüşmeye devam ediyorduk. Ayrıca ailesinin de ilişkimizden haberi vardı. Mağdur da beni sevdiğini söylüyordu. 'Seni kocam gibi görüyorum' diyordu. Aramızda da sözlenmiştik. 13 Ağustos'ta rızası ile kaçırdım. Köyümdeki evimize gittik. İlişkiye girdik. Sonra Antalya'dan biri aradı. Beni tehdit etti. Telefonundaki mesajları görünce sinirlendim onu bıraktım. Hamile olduğunu bilsem bırakmazdım" dedi.

Ağabey Yasin K.'da kardeşine karşı cinsel istismarda bulunmadığını söyleyerek suçlamayı kabul etmedi. Mahkeme heyeti, duruşmada kendini ifade etmekte zorlanan Yasin K.'yı akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu'na sevk etti. İki sanığın da tutukluluk halinin devamına karar verilerek duruşma ertelendi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
lan adana düşmanı şerefsizler bakın adana değil burası demekki her memlekette oluyormuş
100 de 90 adana 100 de 10 diğer illerde oluyor. bu olay yüzde onun içindedir.
%50 zihinsel engelli bir çocuğun söylediklerini ciddiye alarak milletin sinir uçlarıyla oynamayın beyler, yazıktır günahtır, söylediklerinin nekadarı doğru nekadarı yanlış tam olarak bilmiyoruz ama insanların gururuyla ve izzetinefisleriyle oynuyoruz
@7uyuyanlar08 kendi kendine mi hamile kalmış.
kıyamet kopacak insanlarda arsızlık başladı. bir nuh tufanı daha kopsada insan kalmasa
sen ayaksin len...bu kadar tiksiniyorsan yasamaktan git kendini at bogazdan...
ülke sapiktan geçilmez oldu
ah idam yokki. idam gelmezse bir daha akp oy vermem
@borma abuk subuk bahaneler üretmeyin. Sanki idam gelse olmayacakmış gibi. İran'da idam var ABD de idam var ne oluyor ? Yine yapıyorlar asılıyorlar. Sonu geliyormu ? Hayır. Tek çözümü eğitim eğitim eğitim. Tv de eskort pazarlayan programlar, o onu dürtmüş bu bunu bilmem ne yapmış gibi ahlakı bozan diziler oldukça daha çok ahlaksızlıklar görürüz...
@walkmantr senin mantıgına göre şuçlular cezaevinde boşa yatıyor ceza evleri olmamalı.
@borma hah tamam akp ye oy vermeyince herşey düzelecek. ortalık güllük gülistanlık olacak.
internetten tanışmasının alakası yok kızın yalnız engelli ve öksüz olmasını fırsat bilenler onu kendi pis emellerine alet etmişler bu işi yapanların kesin organlarını bakın nasıl pişmanlık duyacaklar
Eskiler şöyle söylerlerdi çok bina çok zina olacak ve dünyanın sonu gelecek sona doğru yaklaşıyor bir ülkede ahlaki değerler bittiyse her şey bitmiştir ben böyle düşünüyorum
devletimiz sapıkları sever, hemen sapıkları koruma altına almıştır, devletimiz, cezaevinde özel hücreye koyar diğer mahkumlar rahatsız etmesin diye, olay unutulunca salar hükümlü kadrosundan devlet memuru yapar.
ADANA düşmaları bu ülkede ADANA kaç şehit vermiş acaba
sapık tecavüzcü ceza almaz kesin yine. kıravat takar jöle sürer iyi halden dışarı
uzvunu kesip eline vereceksin. ama dur insan hakları var
Diğer Haberler