Türkiye'yi sarsan üniversite hastanesindeki skandalın ayrıntıları ortaya çıktı

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi’nde yaşanan doğum skandalının ayrıntıları ortaya çıktı. Doğum için gittiği hastanede Yrd. Doç. F.F. HIV virüsü taşıdığı için operasyona girmeyince, Ç.K.’nın 5.5 saat acil serviste bekletildiği belirlendi. HIV virüsünün ise Ç.K.’ya eşinden geçtiği öğrenildi. Diyarbakır Tabip Odası, yaşanan ihmaller ile ilgili inceleme başlattı.

Dicle Üniversitesi Hastanesi’nde geçen hafta yaşanan HIV virüsü taşıyıcısı hamile kadının klinikte yatması ve ameliyatı için zorluk çıkaran klinik sorumlusu, operasyonu yapmak zorunda olmasına rağmen bunu reddeden icapçı doktor F.F. ve asistanlar ile ameliyathanede gerekli malzemelerin eksikliğini hastane yönetimine zamanında bildirmeyen görevlilerle ilgili iddialar araştırılıyor.

Habertürk gazetesinden Veysi İpek'in haberine göre, olayla ilgili başhekimlik soruşturma başlatırken, rapor alıp hastaneye gitmeyen asistanların ise yapılan görüşmelerin ardından göreve başladığı belirtildi.

Bebek ve D.D. müşahedeye alındı. HIV’li kadının ameliyatına girmek istemeyen icapçı doktor F.F.’nin, gece kanaması olan başka bir hasta için çağrılınca hastaneye gittiği ve saat 02.00’de ameliyatı tamamlayıp evine döndüğü öğrenildi.

1500 TL İSTEMİŞ

Ameliyata giren bir sağlık personelinin iddiasına göre; bölüm şeflerinden Doç. Dr. E.A., operasyon için arandığında mesai dışı olduğu için hasta yakınlarından döner sermaye hesabına 1500 TL yatırılmasını istedi. Hasta yakınları “Mesai başlasın yatıracağız” deyince, Ç.K. ameliyathaneye alındı.

İsmini vermek istemeyen başka bir sağlık personeli de “Bölümdeki hocaları rektör koruyor. Açıktan para veya döner sermaye üzerinden para yatırılmayan hastalara bakılmıyor. Para yatırmayanların tamamını asistanlara bırakıyorlar. Asistanlar hem poliklinik hem klinikte çalışıyor hem de nöbet tutuyor” iddiasını ortaya attı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
durum sıkıntı eşide bunun vebalimi veremez. zina ya kimileri özgür irade diyor ama bazen özgür irade doğmamış cocugun katili yapabiliyır seni.
arkadaşım hiv sadece sevişmekle bulaşmaz,hiv li kanla temas,enjektör batması,ne bileyim yanlışlıkla hivli kan ürünü vs.Her hivliye virüs sevişmişte bulaşmış gözüyle bakmayın..
her skandalın altında erkekler var. uçkur düşkünü sapıklar.
Laf mi şimdi bu düz mantık düşünürsen hastalığın kaynağı hiv li bi kadın bırakın kadındı erkekti cinsiyet degil şahsiyet meselesi
yav arkadaş kendin zaten hastasın o zavalı bebegi neden dünyaya getirdin oda aynı hastalık la dogdu yani yav benim kimin ne yaptına degil o zavalı bebegi dünya ya getirmek ne yazık
adam kamyoncu olunca tabi
dicle Üniversitesi terörist yuvasıdır... derhal önlem alınmalı
Yapılan yorumlara bakılınca hastane ve personelini ilgilendiren yapılan yanlışlığı gösteren haberi nerenizle okuduğunuzu çözemedim. Arkadaş oraya gelen zaten hasta sanane günahından zaten yaptığı günahsa çekiyor bir şekilde bu davranışlarla. Ama sadece cinsel yolla değil hastalanıp kan aldığında ç traş olmaya gittin berberdede hiç aklının ucundan geçmeyen bir şekildede hastalanmış olabilir . İnsanları yargılamayı bırakıp yapılan yanlışlığı görmenize yetecek kadar insanlıktan nasibinizi almanız ümidiyle iyi seneler
yav arkadaş kendin hastasın yetmiyor bir de o zavalı bebegi neden dünya ya getirip ona azap çektiriyorsun cahil insan o da aynı senin kanın la dogdu nasıl mahlukatsınız siz sana bile bakmayan doktorlar o bebege nasıl baksınlar yazıklar olsun
sağlık sektöründe bu bir acı gerçek ,hocaların para istediği doğru,yatirmayinca bir.ameliyat olamadigin doğru paran varsa bütün prof'lar bölüm başkanları emrine amade e sağlık bakanlığı el köy artık bu işe
Yapılan yorumlara bakılınca hastane ve personelini ilgilendiren yapılan yanlışlığı gösteren haberi nerenizle okuduğunuzu çözemedim. Arkadaş oraya gelen zaten hasta sanane günahından zaten yaptığı günahsa çekiyor bir şekilde bu davranışlarla. Ama sadece cinsel yolla değil hastalanıp kan aldığında ç traş olmaya gittin berberdede hiç aklının ucundan geçmeyen bir şekildede hastalanmış olabilir . İnsanları yargılamayı bırakıp yapılan yanlışlığı görmenize yetecek kadar insanlıktan nasibinizi almanız ümidiyle iyi seneler
İsmini vermek istemeyen başka bir sağlık personeli de “Bölümdeki hocaları rektör koruyor. Açıktan para veya döner sermaye üzerinden para yatırılmayan hastalara bakılmıyor. Para yatırmayanların tamamını asistanlara bırakıyorlar. Sizce bu daha büyük bir sorun değil mi?
doktor olarak müdahale etmiyor asistan olarak etmiyorlar sonuçta bir değil iki hayat var yardım eden asistanlar vay niye yardım etmişler diye grev yap bu insanlık mı? her hiv olan eşcinsel olmadığı gibi her eşcinsel de hiv li demek değildir. hiv grip gibi bir hastalık türüdür. hiv Allahtan gelen ceza ise kanser verem gibi hastalıkları da Allahın bir cezası olarak görmek lazım. Herşeyi Allahın bir cezası gibi düşünmek düşünce hastalığı veya hastalıklı bir düşünce tarzıdır.
keşke imkanım olsada ailenin tedavi masraflarını karşılayabilsem.
Arkadaşlar bu olayın aslını anlatayım hıv virüsü taşıyan bayan zaten 6 yıldır hastene kontrolünde tedavi görmekte doğum sancıları gelince Dicle Üniversitesi ne getiriliyor ameliyata uzman doktorlar girmek istemiyor taşıdığı virüsten dolayı bu gibi vakalarda kulanılan malzeme yokmuş eldiven gereklimiş bu eldivende Dicle Üniversitesinde yokmuş yani koca Dicle Üniversitesi,eldiven kadın doğum hastanesinde temin ediliyor amelyata asistan doktorlar giriyor anlatılanlara göre enjektör inesi amelyat sırasında asistan doktorların birinin parmağınada batmış,tam yazamadım bu kadar yazılabiliyormuş
emre_2016_ydbkv HELAL OLSUN ARKADAŞ ADAM AKILI YORUM YAPMIŞSIN
Sağlık Bakanlığı olaya el atmalıdır. Döner sermayede nedir sen doktorsun gecede aranırsın gündüzde hasta ayrımı yapma özgürlüğün yok hipokrat yemini ayağını kaldırarak mı ettin asistanlarada bu kadar yüklenmeyin fazla mesai yaptırıo bunalıma sokuyorsunuz.
Diğer Haberler