Üniversiteli genç kızı kaçıran amcaoğlu konuştu

Mersin'de üniversite öğrencisi Zelal Topçul'u kaçırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 5 kişi adliyeye sevk edildi. Zelal'in amcasının oğlu Derviş Topçul, yapmaması gereken bir şey yaptığını, pişman olduğunu söyledi. Gencin kuzenini sevdiğini söylemesi dikkat çekti

Mersin Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü 1. sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Zelal Topçul, 3 Aralık Pazar günü teyzesiyle bindiği minibüsten 2 kişi tarafından zorla indirilerek kaçırılmıştı. Topçul'u kaçıranlardan 2'sinin amcasının oğlu olduğu, Derviş Topçul'un daha önce genç kızla evlenmek istediği ancak kızın ve ailesinin bunu kabul etmediği öğrenilmişti.

Topçul'un ailesinin ihbarı üzerine harekete geçen polis ekipleri, genç kızı bulmak için birçok adrese operasyon düzenledi. Genç kız, merkez Akdeniz ilçesindeki bir eve düzenlenen operasyonda bulunurken, polis olayla ilgili 5 kişiyi gözaltına aldı. Zelal Topçul ise sağ salim ailesine teslim edildi.

Bugün Mersin İl Emniyet Müdürlüğü'nde sorguları tamamlanan Derviş Topçul, Nurullah Topçul, Jiyan E., Salih Y. ve Şehmuz Y. yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. Emniyet çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Derviş Topçul, "Yapmamam gerekirdi, pişmanım. Seviyordum" dedi.

NELER YAŞANMIŞTI?

Kayıt yaptırıp okula başlayan genç kızı, iddiaya göre Kızıltepe’de akrabası Derviş Topçul’a (22) istediler. Müteahhit Yusuf Topçul, kızını isteyen amcasının çocuklarına, "Benim kızım okuyor, meslek sahibi olacak. Senin çocuk işsiz güçsüz. Tarlada çalışıyor. Bu konuyu kapatın. Bir daha da açmayın" dedi.

Olumsuz yanıtın ardından ısrarını sürdüren Derviş Topçul, ağabeyi Nurullah Topçul (27) ve arkadaşı Savaş Y. (22) le birlikte Mersin’e gelip Zelal’i takip etmeye başladı.

Yurtta kalan Zelal Topçul, Akdeniz İlçesi'nde oturan akrabalarına gitmek için dün saat 14.30 sıralarında minibüse bindi. Şüpheliler, otomobille takip ettikleri minibüsün önünü Homurlu Mahallesi’nde yolcu indirirken kesti. Minibüse binen Nurullah Topçul, genç kızı kolundan tutup zorla indirdi. Zelal Topçul, otomobile bildirilip bölgeden uzaklaştırıldı. Olay, güvenlik kamerasına da yansıdı.

GÖRGÜ TANIĞI ANLATTI

Zelal Topçul’un evlenme teklifini ret ettiği akrabası Derviş Topçul, ağabeyi ve arkadaşı tarafından kaçırılma anının tanığı Abdulgaffar Azğan, evinin önünde yaşanan olayı anlattı. Azğan, "Ben bahçede hayvanlarımla ilgilendim. Eve girer girmez acı bir fren sesi duydum. Kaza sandım, aceleyle dışarı çıktım. Biri yaralandı sandım. Genç bir kızı otomobile attılar ve hızla uzaklaştılar. Kızın birini götürdüler, diğer kız burada kaldı, telefon etti birilerine. Kızın kaçırıldığını söyledi. Beyaz bir araba ile kızın götürüldüğünü gördüm. Kız otomobile bindirilirken bağırıyordu" dedi.

'KIZIMI İSTEDİLER, BU KONUYU KAPATIN' DEDİM

Kızından haber alamayan 5 çocuk babası Yusuf Topçul, Mersin’e gelerek Zelal’in bulunması için polise şikayet dilekçesi verdi. Baba Topçul, "Kızımı istediler, ben de onlara 'Kızım okuyor, sizin çocuk işsiz güçsüz. Bu konuyu kapatın' demiştim. Mersin’e gelip kızımı kaçırmışlar" dedi.

Polis genç kızı kaçıranların peşine düşerken olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Zelal'in ailesi de kızını görenlerin polisi aramasını istedi.


Baba Yusuf Topçul

BABA ANLATTI: AİLESİ TEHDİT MESAJLARI GÖNDERDİ

Zelal Topçu'nun ailesi kızlarının bulunması için görüntüleri Müge Anlı'nın programına da gönderdi. Baba Yusuf Topçul, kaçıran kişinin amcasının çocuklarının çocukları olduğunu, olaydan sonra hiçbir şey olmamış gibi seraların içine girdiğini ve olayı inkar ettikten sonra kayıplara karıştığını anlattı.

Baba Topçul, kızını kaçıranların bağımlı olduğu için toplumdan dışlandığını, şahısların telefonlarını kapatmasına rağmen ailesinin kendilerine tehdit mesajları gönderdiğini söyledi.

Müge Anlı da akıllara durgunluk veren anları izlerken şoka girdi ve "Görüntüleri izlerken tüylerim diken diken oldu. 'Baban bekliyor' deyip götürüyorlar. Daha sonra binenler de akrabaları. Daha önce sevdiğini söylemiş ama kız istemediğini anlatmış. Bu kadar kolay mı? İnanılır gibi değil" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
EEEE burası Türkiye eşkiyası hırsızı rüşvetcisi ..çocuk tecavüzcüsü bol ülke nede olsa müslamn bi ülkeyiz en çok böyle görüntüleri müslüman ülkelerde görebiliriz....
e en başından beri sebebi buydu zaten niye söylemesi dikkat çekti ki? kaldı ki kaçırılan kız da insan biraz ağır başlı olur. sanki öss birincisi olmuş gibi gururla poz verip durmuş. zarar gelmemiş olabilir ama yine de ortada nahoş bir olay yaşanmış. 32 diş gülüp poz vermek niye
Siz kardeş çocukları değil misiniz?Nasıl olur da kardeş çocuğuna başka gözle bakarsın.Aile içi ilişkiye girmiyor mu?Önce düşüncelerinizi değiştirin.
@hasan_dura_1955 KARDEŞ ÇOCUĞU OLMASI ÖNEMLİ DEĞİL YANİ AMCA OĞLU KIZI TEYZE OĞLU KIZI HALA OĞLU KIZI DAYI OĞLU KIZI KISACASI KUZENLER BİRBİRLERİNİ SEVİP EVLENEBİLİRLER NİKAH DÜŞER BUNDA SIKINTI YOK SIKINTI BU HANZONUN ZORLA KIZI KAÇIRMAYA KALKMASI EVLENDİRMEYE ZORLAMASI...
ya bu haber nedir kaç gündür gündemde..derdiniz ne kızı ve ailesini meşhur mu etmek...bırakın ya dünyada neler oluyor siz hala bu heberin peşindesiniz anladık ..yeter da..trump köpeğinin aşısı yapılmamış etrafa belirsizce saldırıyor siz kalkmış yeğenlerin haberini kaç gündür veriyrosunuz bu ne ya..
kim olursa olsun ya insan zorla kaçırılır mı kız sevmiyorum istemiyorum dediği halde cebir ve şiddet gel sen bunu bizim beğenmediğimiz avrupa ülkelerinde yap ta gör bakalım sıkıysa, bizde alavere dalavere ile işi yırtacaklar sonunda mağdurlar her zaman haksız
osrmayan gtten koku çıkmaz. kimse kimseyi gözü dönmüşcesine kaçırmaz. mutlaka bi mazi yaşanmıştır. sadece tahmin..
Kuzenler arası ilişki kültürümüzde hoş karşılanmaz, onlar kardeş yarısıdır.
@arsink_2017 ya ne kuzeni 1.5 yıl yaşadım içilerinde aynı evin içinde hatta aynı odada büyüyorlar rezilliğin daniskası yeminle iki odalı bir ev vardı odanın birinde 3 çocuklu bi aile diğerinde yine 2-3 çocuklu kardeşinin ailesi yaşıyordu ynı tabaktan yemek yiyen yan yana uyuyan çocuklar 15 yaşını geçince evlendiriliyor dışarıdan biriyle evlenilmesi hiç hoş karşılanmıyor bunun için söylüyorum türkiyede resmi ilk kardeş evliliği güneydoğuda olacak gayri resmi çok da resmi ilk güneydoğu olacak
ortaçağ avrupası bile bu kadar karanlık değildi.malesef cehalet almış başını dört nala gidiyor.
@erturkergenc münferit bu olaydasn hareketle yaptığınız yoruma sadece güldüm komik bir yorum, istatistiklere bakarsan asıl vandal ve medeni olmayanaları batı medeniyetinde görürrsün
bazen insan olayın sıcaklığı ile korkusu geçtiği için seviniyor. Kurtulduğu için sveiniyor. Bence kızcağız ne yapacağını da bilememiş o yüzden gülüyor. Bence kınamayın.
Şimdi o an otobüste olup müdahale ettiginizi düşünün sonra insanlar neden duyarsız diyorlar.
Diğer Haberler