Üniversiteli kızın görüntüleri olay olmuştu! Yeni video yayınladı

Akdeniz Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisinin Dünya Engelliler Günü’nde engellileri taklit etmeye çalıştığı paylaşımı büyük tepki çekti. Paylaşımı yapan için üniversite inceleme başlatırken, aynı öğrenci yeni bir video çekerek özür diledi.

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisinin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde tramvayda çektiği görüntüler sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Adı öğrenilemeyen kız öğrenci, görüntülerde tramvay hareket halindeyken engelliler için ayrılmış bölüme geçerek engelli taklidi yapıyor. Yanında bulunan diğer kız öğrenciler de gülerek arkadaşlarının görüntüsünü çekip sosyal medyada paylaştı.

ÖZÜR VİDEOSU YAYIMLADI

Paylaşımın ardından üniversite öğrencisine tepki yağdı. Artan tepkiler sonrası kız öğrenci, yeni bir görüntü çekerek herkesten özür diledi. Öğrenci özür videosunda, "Yaptığım hiç hoş bir şey değildi. Bunu sonradan fark ettim, çok pişmanım. Benim de engelli bir kuzenim var, bunu normal bir kafayla kesinlikle yapmam. Videoyu izlediğimde bunu ben mi yapmışım diye düşündüm. Arkadaşlarımla alkol almıştım, bunu kasıtlı yapmam. Ben engellilere yönelik etkinliklere giden biriyim" dedi.

ÜNİVERSİTE TEPKİ GÖSTERDİ

Akdeniz Üniversitesi de resmi sosyal medya hesabından öğrenciye tepki gösterdi. Üniversite, yaptığı paylaşımda, "Hiçbir zaman rastlamak istemediğimiz bu çirkin tavırlarla ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır. Üniversite olarak en hassas olduğumuz konulardan biri olan engelli bireylerimiz ile ilgili bu tür çirkin bir olayda adımızın geçiyor olmasından büyük üzüntü duyuyoruz" ifadesini paylaştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 33 yorum
Kuran kursu yada İslami çevreden biri olsa hemen "İmam müezzin şöyle şöyle yaptı "dersiniz Atsanıza lan manşeti "İşte Laik Atatürkçü Yüksek tahsilli AlkolıikKızın yaptığı "die
@palermo544 ne alakası var laiklikle..
niye yadırgamışlar bu kızcağımız da zihinsel engelliye benziyor.
ülkemiz gençlerinin geldiği zeka seviyesi
şimdi bu kız engelli olmadığını mı iddia ediyor?
hadi canım hadi yarın birgün tekerlekli sandalyeye düşünce anlarsın ancak hatanı
çocuk gelişimi okuyan zihinsel (sakat )
Yapılan bir yanlışı hemen de toplum olarak lince çevirmeye çalışmakta çok kötü eleştirelim ama yerden yere vurmayalım.Evet yapılanın bende doğru olmadığını biliyorum
İnsanlar engelli değildir ama beyni olmayan birinin yapacağı davranıştır bu
içmesini bilmiyorsan içme lan kaz kafalı. kendini bu kadar kaybedeceksen eğer içme. tecavüz etseler ne yapacaktın ya. yoksa sana da mı bir kereden birşey olmuyor.
İNSAN DOĞAN BİRİ ALKÖL LÜ BİLE OLSA ENGELLİYLE DALGA GEÇMEZ AHLAKSIZ
ulan hiç mi genç olmadınız,kendi aralarında şakalaşmışlar bunu sosyal medyaya veren ve haber yapan daha suçlu
OZUR DILEDI oda erdemlık kızımızı lınc etmeyelım
Neticede pişman olmuş. O da bir gelişimdir.
Hepimiz birer engelli adayı olduğumuzu unutmayalım insanoğlunun heran herşey başına gelebilir engelli kardeşlerimize Allah yardım etsin
kızın beyin engelli olduğuna inanmıyorum. olmayan birşeyin engelide olmaz. bu kızda beyin yokki beyin engelli olsun.
Sarhoşken esas sen ortaya çıkıyor.Ayıkken kendini saklıyorsun.Bu sana ders olsun başkalarını güldüreceğim diye şabaniye olma.
EYY İNSANOĞLU BUGÜN SAĞLIKLI VE GÜZELSİNİZ.. PEKİ YA YARIN ????
Engel engellilerde değil...Bizde.!!
tabi yaparken bişey yok tepki alıcınca pişmanım tepki olmasa dewam edersin allah sana hesapbını sorar
Zavallı kız!!! otobüsteki bu özel yeri bu zavallıya ayırın, gördüğünüzde bu özel yeri verin bu zavallıya ...
HEMEN SUÇU İÇKİYE AT. BİZDE İÇİYOZ DA SAPITMIYOZ. HANIM HANIMCIK YAŞA İNSAN OL
otizm rahatsızlığı olan bir oğlum var engelli babasıyım zaman zaman zorluklarla karşılaşıyorum kimilerinin acıyarak bakması kimilerinin alaycı gözlerle bakması bizi yıpratıyor örfün kabul etmediğini dinde kabul etmez hukukta kabul etmez bu durumu kabul etmemizde mümkün değil sadece şunu diliyorum Allah tan adaletini bu tip insanlara yaşarken göstersin bu arada PALERMO 544 ülkemiz ne çekiyorsa sokaktaki bilgisiz din tüccarları ve masadaki ayyaşlardan çekiyor seviyeli ol ,bilinçli ol ve herşeyden önemlisi inançlı ol
maalesef bazı gençlerimizde akıl varda fikir yok, yaptığı hareketin etrafındaki arkadaşlarını güldürüceğini düşünüyor, sadece işin o kısmına odaklamış kendini okumakla adam olunmuyor, bir şey yapıyorlar ama işin nereye varacağını bilmiyorlar,''Ağaç yaşken eğilir'' derler.
sen durduk yere milleti bıçakla özürdilerim de yapmak istemedim de açılan yarayı sarabilecekmisin ki o insanların kalbi yok mu
Kendisi daha beyin gelişimini tamamlayamamış.
Herkezin bir hatası olmuştur.Bu arkadaşımızda hatasından ders aldıysa eyvallah.İnşallah tekrar aynı zaafa düşmez.
Ben bir engelli olarak bu kız öğrencimizin içine girmek isterdim.
insan da kuldan utanma yoksa bile ALLAH cc korkusu olur , sen boşuna okuma kızım ,senin hiç kimseye faydan olmaz ,küfrün en büyüğünü hak ediyorsun ama düşündüm sende zeka özürlüsün ,yaptığın harekete bakarak.. Ben de özürlü bir birey olarak sana diyeceğim tek şey İNŞALLAH özürlü kalmazsın , BAK kalırsın demiyorum kalmazsın çünkü onun zorluğunu yaşayan ve de ailesi bilir Rabbim seni en iyi bildiği şekilde zaten cezalandırır.
en zor olanı beyin özürlü olandır. bu kız da beyin özürlü
anlamadığım şey şu..hadi sen bir şımarıklık yaptın,karşındakide bir gaflete düştü bunu kaydetti.sosyal medyada paylaşma aptallığını nasıl yaparsın.aslında bakıldığında sadece engelli taklidi yaptığı göze batıyor.ama o bir kaç saniyelik videoda o kadar çok beyinsizlik var ki onca yıl aldığı öğrenim ve eğitim nereye gitmiş bu zavallının.
Zavallı kız!!! otobüsteki bu özel yeri bu zavallıya ayırın, gördüğünüzde bu özel yeri verin bu zavallıya
bu kız üniversiteden atılsın ve okuma hayatı bitsin.
Diğer Haberler