Üsküdar Belediyesi'nden alkışlanacak hareket

İstanbul Üsküdar'da kedi evi kurmak isteyen gençlere iki kişi saldırmıştı. Üsküdar Belediyesi olayın geçtiği sokağa dün akşam özel bir kedi evi kurdu. Ve sosyal medyada çok büyük takdir topladı...

11 Ocak 2017 12:20
PAYLAŞ
TWITTER

İstanbul Üsküdar'da bir sokakta soğuktan üşüyen kediler için yuva yapmak isteyen gençlere mahalleden iki kişi saldırmıştı. Sosyal medyada büyük tepki toplayan bu olay üzerine Üsküdar Belediyesi de harekete geçti.

İŞTE O SALDIRI ANI:

BELEDİYEDEN ALKIŞLANACAK HAREKET

Belediye ekipleri olayın olduğu sokağa dün gece özel yapılmış büyük bir kedi evi inşa etti. Belediyenin bu tavrı yine sosyal medyadan hayli yoğun destek gördü.

NELER YAŞANDI?

Yurdun birçok yerini esir alan yoğun kar yağışı en az insanlar kadar, hatta insanlardan daha da fazla sokak ve yaban hayvanlarını da etkiledi. Duyarlı birçok insan ve kurum soğukta yiyecek ve barınak bulmakta zorlanan bu hayvanlara yardım eli uzattı.

HAYVANSEVER GENÇLERE SALDIRI

Ekşisözlükte yayınlanan görüntüde bir grup gencin bu çabası yer aldı. Ancak gençlerin kendi imkanları ile yaptığı kedi evini sokağa koymak için mücadele etmesi gereken tek şey hava koşulları değildi. Bir grup tahammülsüz mahalle sakini ile de mücadele etmeleri gerekiyordu. Kedi evini konulduğu yerde istemeyen bu insanlar tehditle ikna edemedikleri hayvansever gençleri kaba kuvvetle, şiddetle bölgeden uzaklaştırmaya çalıştı. İstanbul Üsküdar'da yaşanan olayın tüm detayları hayvansever gençler tarafından cep telefonu kamerası ile kayıt altına alındı.

POLİS MÜDAHALE ETTİ, BELEDİYE YARDIMA KOŞTU

İhbar üzerine olay yerine gelen polis gençlere saldıran mahalleliyi bölgeden uzaklaştırdı. Üsküdar Belediyesi de olaydan haberdar olmasının ardından bölgeye daha büyük bir kedi evi yerleştirdi. Şimdilik hayvanlar ve hayvanseverler güvende. Umuyoruz bir daha böyle bir olay yaşanmaz...

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir