Uyarıya rağmen sezaryeni reddetti, evinde ölü doğum gerçekleştirdi

Diyarbakır'da, 3'üncü çocuğuna hamile 37 yaşındaki Ş.A., sancılarının artması üzerine kaldırıldığı hastanede bebeğinin sezaryenle alınmasını istemedi. Doktorların tüm uyarılarına rağmen normal doğum yapmak isteyip evine giden kadın, ölü doğum gerçekleştirdi. Ş.A. adlı kadın da tedbir amaçlı hastaneye kaldırılıp tedavi altına alındı. Hastane yetkililerinin Ş.A. ilgili hastane polisine bilgi verdiği ve kadın hakkında adlı işlem yapıldığı öğrenildi.

Uyarıya rağmen sezaryeni reddetti, evinde ölü doğum gerçekleştirdi

Merkez Kayapınar İlçesi'nde oturan 3'üncü çocuğuna hamile olan Ş.A., geçen hafta sancılarının artması üzerine Diyarbakır Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne getirildi. Kadını muayene eden doktorlar, anne karnındaki bebeğin sezaryenle alınması gerektiğini ısrarla söyledi. Ş.A., bebeğinin sezaryenle alınmasına karşı çıkarak, normal doğum ile bebeğini dünyaya getirmek istediğini söyledi. Konu ile ilgili tutulan tutanaktan sonra Ş.A., evine gönderildi.

Dün sabaha karşı sancıları yeniden artan kadın için yakınları 112 Acil servisten ambulans istedi. Eve giden ekipler, kadının normal doğum yaparak bebeğini dünyaya getirdiği tespit etti. Ancak ölü doğan erkek bebek, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata döndürülemedi.

Ş.A. adlı kadın da tedbir amaçlı hastaneye kaldırılıp tedavi altına alındı. Hastane yetkililerinin Ş.A. ilgili hastane polisine bilgi verdiği ve kadın hakkında adlı işlem yapıldığı öğrenildi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
Daha iyi mi bileceksin doktordan ? Cahil.
geri zekalı
Rüsva !
cahil işte
Tamam her önüne gelen sezaryen yaptırmasın ama doktor gerekli görmüş buna rağmen inatla normal doğum istemek hem kendi hayatını hem bebeğin hayatını tehlikeye atmak olur. Neticede bebek bu saçma kararın kurbanı olmuş. Şimdi o anne vicdan azabı çekmeyecek mi? Yazık olmuş minicik bebeğe daha dünyaya gelmeden yanlış bir karara kurban gitti. Bunun suçlusu da annesi.
@mitemha ama özellerde doktorlar gerekli gereksiz birsürü sezeryan yapıyor yani doktor herkese öneriyor sezeryan bunu napcaz
tabi sezeryan olursa kim doğuracak sonra on çocuk, ders olsun bazılarına.
Bence anneyi suçlamamak gerek günümüzde her 5 kadindan 4 ü sezaryenle doğum yapıyor doktorlarda bundan para kazanıyor annede buni bu şekilde bildiği için tehlike olmaz diye düşünmüştür bi kaç doktora mutlaka görunmeliydi sonra iştişare yapıp uygun olanı neyse o na karar vermekti..
@ranohon o dediğin doğru..ama buradaki sorun o değil sanki..doktorlar bilerek mi çocuğu ölü çıkardılar diyosun
yani cehalet topluma zarar veriyor bunlar çocuk doğursa ne verecekler topluma bilinçli eğitimli kültürlü insanlar lazım böyle boş insanlar anca ülkeyi kalabalıklaştırıyor.
eğitim şart...
Ne solesek boş zaten acisi ona yeter boşuna laf kalabaligi etmiş oluruz.
allah böyle cahil gerizekalılara akıl fikir versin
37 yaşından sonra 3 çocuğun üstüne 10 tane daha doğurcak ya ondan sezeryan istememiş
bu mühim değil alelade bir olay,ölü doğum her yerde yapabilir,hastanede de yolda da...
Bence Allah'ın sopası var
Yazık...!kendi başına birşeyler başarmak ve ardında durma cesaretini gösterme adına ayakta alkışlıyorum bu cehaletini!keşke bu kafa ile işe başlamadan bir yerlere pagan adayıp birşeyler adasaydın da Allah;bu cehaletini ve küçücük bir bebeğin vebalini omuzunda,bu hayatta var olduğun sürece taşıtmasaydı!Hastalığın maddiyatı olmaz ki 2 çocuğu bakıp büyütüyorsan 3.süne hamileysen paradan kaçındığını göstermiyor oymak beyin!sorun oyduysa da keşke bu yaşanmasa da ben ödeseydim masrafları! Allah rahmet eylesin,ne diyeyim...
ALLAH BİLE CAHİLDEN UZAK DURUN DİYOR..
Hastanede yapılan doğumların yüzde 70 sezeryan amaç devleti soymak
Diğer Haberler