Hakkari'de çatışma! Teröristler askeri üs bölgelerine saldırdı

Hakkari Şemdinli'de PKK'lı teröristler, Derecik Beldesi'nde bulunan askeri üs bölgelelerine havan ve otomatik silahlarla ateş açtı. Askerin de karşılık vermesiyle çatışma çıktı

Hakkari'de çatışma! Teröristler askeri üs bölgelerine saldırdı

Hakkari'nin Kuzey Irak'a sıfır noktada bulunan Şemdinli İlçesi Derecik Beldesi'nde konuşlu 34'üncü Hudut Alay Komutanlığı'na bağlı Umurlu 34'üncü Hudut Bölüğü ile Kamışlı Tepesi'ndeki üs bölgelere bugün saat 15.00 sıralarında teröristlerce saldırı yapıldı. Havan ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıya anında karşılık verildi. Saldırıda ölen ve yaralanan olmazken, Balkaya Dağlarındaki belirlenen terör hedefleri top atışlarına tutuldu.ü

Tunceli'de yol kesen PKK'lılar araç yaktı

Tunceli'de Çiçekli Köyü yakınlarında PKK, TKP/ML TİKKO, MLKP ve MKP HKO örgütlerinin ortak kurduğu Halkların Birleşik Devrimci Hareketi'ne (HBDH) üye teröristler yol kesip özel bir firmaya ait aracı yaktı.Tunceli'de marketlere gıda ve meyve suyu dağıtımı yapan aracın önünü merkeze bağlı Çiçekli ve Demirkapı köyleri arasındaki ormanlık alanda kesen HBDH'liler, araçta bulunan 2 kişiyi silah tehdidi ile etkisiz hale getirdi. Teröristler daha sonra içindeki meyve sularını aldıktan sonra aracı yol kenarına çekip ateşe vererek yaktı. Araçtaki şoför ve yanındaki kişiyi bir süre alıkoyan teröristler, daha sonra ormanlık alana kaçarak izlerini kaybettirdi.

Olayın duyulmasının ardından bölgede teröristleri etkisiz hale getirmek içinde operasyon başlatılıp, kaçış bölgelerine top atışları gerçekleştirildi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Şu an fettullah terör örgütü diye adlandırdıkları ama terörle alaksı olmayan cemaatle ilgilendiklerinden teröre sıra gelmiyor. kendilerini bir aklasınlar sonra başkanlık sistemini getirip ülkeyi satsınlar sonra terörle bir ara ilgilenirler. Kimbilir belkide yeniden şivan perverle barzaniyle yanyana oturup şarkılar eşliğinde çözüm sürecine dönerler.
@yanlisadam78 Aynen öyle bahçeli orada iken bence normal çünki adam gibi muhalefet yok ..!
Bugün 15-20 kıçıkırık koca taburu, bölüğü basma cesaretini kendinde bulabiliyorsa bunun tek sebebi şu ana kadar yaptıklarının yanlarına kar kalmasındandır. Bu gibi teşebbüslerde bedeli anında ağır ödetilseydi, o teröristler o birliğin coğrafyasından geçmesine cesaret edemezlerdi. Bu hainlere bu fırsatı ve cesareti veren siyasiler değil, zayiat korkusundan takip ve imha harekatını yapamayan sahadaki askerlerimizdir. Ordumuz bir tabu değildir, yeri geldiğinde hatalarını yüzlerine vurabilmeliyiz. Bu terör lanetinin 40 yıldır bitmemesinin tek nedeni budur. Ordumuzun eksikliğidir bu.
Nato içerisinde en büyük orduya sahibiz ama 15-20 hainin hakkından gelemeyip, tugaylarımızı, alaylarımızı, taburlarımızı ve bölüklerimizi bastırıyoruz. Acı ama gerçek, Nato içerisinde en büyük orduya sahip ordumuz zırhlı araçlarından inemez hale geldi. İsterseniz eleştirin, bütün haber bültenlerinde arazide asker mi görüyorsunuz yoksa zırhlı araç mı, kararı siz verin. Ordumuz saldırgan değil, salon beyefendisi görünümünde maalesef. Özel birliklerimiz bile aciz durumda.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler