İki büyük aşiret PKK'ya karşı birleşti

Terör örgütü PKK bölgedeki gücü gittikte azalıyor. Şemdinli Kaymakam Mesut Gençtürk, PKK saldırılarını halkın ihbar ettiğini söyledi.

İki büyük aşiret PKK'ya karşı birleşti
Gençtürk, BDP'lilerin çocuklarını dağa kaçırılmasın diye büyük şehirlere yolladıklarını ve aşiretlerin PKK'ya savaş açmak için hazırlandıklarını da açıkladı
Akşam'ın haberine göre, PKK, Şemdinli'ye önceki gün 3. kez saldırdı. Hedef yine ilçeyi ele geçirip PKK bayrağı dikmekti. İşte bu saldırının hemen öncesinde 23 Ağustos gecesi Jandarma ihbar hattına Şemdinlili bir vatandaştan gelen 'şehir merkezinde elinde silahlı PKK'lılar var' ihbarı üzerine, merkezdeki güvenlik güçleri teyakkuza geçti. Eylem ihbarının ardından kentin önemli noktalarını tutan polis ve asker, ihbar edilen sokakta 6 PKK'lıyı tespit etti. Kısa sürede operasyon yapılarak 6 PKK'lı etkisiz hale getirildi.
**DAKİKALIK BAYRAK DİKİN**
PKK'lıların aldığı darbe telsiz konuşmalarına da yansıdı. Vatandaş ihbarıyla saldırı planı bozulan örgüt, Şemdinli bozgununu kapatmak için bayrak dikilmesi talimatı verdi. Kandil'den gelen eylem talimatındaki 'Bayrak dikin dağların birine 1 dakika olsa bile' sözleri telsiz konuşmalarına da takıldı. Öldürülen terör istlerin üzerinden PKK bayrakları çıktı.
**AŞİRETLER DE ÖRGÜTE KARŞI**
Şemdinli Kaymakamı Mesut Gençtürk, son olayların ardından halkın örgüte karşı büyük bir tepki gösterdiğini söyledi. Gençtürk halkın saldırılardan yıldığını belirterek şunları kaydetti: 'Şemdinli'de halk artık örgütün eylemlerini desteklemiyor. Halk bize destek vermeye başladı. Son dönemde yapılan operasyonların ihbarı Şemdinli halkından bize geliyor. Bu çok anlamlı bizler için. Hatta bazı BDP'liler örgütün çocuklarını dağa götürmesinden endişe ettiği için büyük şehirlere yollamaya başladı. Bölgenin iki büyük aşireti PKK'ya savaş açmaya hazırlanıyor. Bu Şemdinli için fırsattır. Böylesine bir dayanışmayla terörü bölgeden uzaklaştırabiliriz. Şemdinli eskiden beri teröre karşı durmuş bir şehir. Burada örgüte katılım yok. Bu da örgüt tarafından eleştiriliyor. Şemdinli halkı eğitim istiyor, çocuklarını okutmak, batıdaki insanlar gibi yaşamak istiyor.'
**DEVLETİN GÜLEN YÜZÜNÜ ONLARA GÖSTERDİK**
Derecik'te Umurlu Karakolu'nun güçlendirilmesi PKK'yı korkuttu. Lojistik sıkıntıya soktu. Bu nedenle eylemlerini arttırdılar, baskı yapmaya çılışıyorlar. Ama Şemdinli halkı barış ve huzur istiyor. PKK'dan bıktı. Biz, devletin gülen yüzünü hülkü gösterdik. Özellikle eğitim yatırımlarımız örgütü çok rahatsız etti. PKK'nın propogandasını yok denecek düzeye indirdik. Bizim Şemdinli halkıyla gönül bağımız var, örgüt bunu artık bozamaz.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 63 yorum
Komediye bakın TÜRKİYE AŞİRET LERE BEL BAĞLAR HALE GELDİ )) NERDE DEVLET NERDE ORDU?
Senin gibilerin mantığı yüzünden bu hallerdeyiz. Halkın desteği olmadan çözüm olmaz.
off şişirmeyin haberleri pkk daha dün şemdinlide 3 ayrı yerde yol kontrolü yaptı..kaymakam kendi çapında konuşuyor..2 ülküyle savaşan bir örgüt 2 aşiretlemi başaçıkamayacak! güldürmeyin..vayy bilmem püskürtülmüş kobralar öldürmüş hepsini .hıhı ondan 3kez saldırdılar herhalde 1.saldırıda kendileri 2.sinde ruhları gelmiş:) bilmem örgütü korkutmuşlar hmm merkeze kadar gelen bir örgüt nasıl korkabilir?bence tsknin operasyon yapması saçma o kadar masrafa yazık zaten örgüt operasyon yapıyorr..
pkk yı ordu yok edemez . sadece halk dur diebilir. aşirete bel bağlamaktan başka çare yok . adam gündüz dışarda çatışmada gece evinde . bunu asker değil halk bilebilir .
pkk ile mücadelede atılmış bence en somut adım helal olsun devletin desteğide olması lazım
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler